08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

Bedřichovská 50
O prázdninách nebývá mnoho turistických akcí, ale mezi těmi, které se konají pravidelně, je pochod nazvaný Bedřichovská 50, pořádaný odborem KČT Bedřichov Jihlava. V sobotu 18. 7. 2015 se už od rána držela teplota ovzduší na vyšších hodnotách a během dne měla dosahovat až 35° C. A protože tato tropická vedra vládnou již od začátku prázdnin, tak směřují turisté více k vodě, než na pochody. To se odrazilo i na účasti Bedřichovské 50. Naši – čeřínkovští se sešli v maličkém počtu, ale zastoupili jak pěšáky (byli 3), tak cyklisty (jeli 2).

Za pěšáky svou cestu popsal Pepa:
V sobotu 18.7. jsme se sešli na tradičním pochodu Bedřichovské padesátky.
Po zaregistrování jsme se vypravili na 15 km trasu kolem Jihlavy. Při cestě kolem řeky jsme se dostali i na sídliště, kde jsme navštívili kamarádku, která se nemohla pro nemoc zúčastnit. Dále jsme pokračovali  po cestě kolem obchodního centra, polní cestou na okraj města a do Sasova, kde právě probíhala na zdejší farmě slavnost. Kolegyně si tady zakoupily i nějaké výrobky. Po této zastávce jsme pokračovali kolem Staré plovárny směrem k Zoo a zamíříli jsme kolem kostelíka sv. Jana do cíle naší cesty na stadion  Sokola Bedřichov, kde byl i start pochodu.

na startu s předsedou KČT Bedřichov

pěší u startu

předsedové KČT Bedřichov a KČT Čeřínek

pěší při odpočinku

tímto už asi nikdo neodjede

lesní cesta po včerejším dešti

návštěva u kamarádky

Cyklisté jeli jenom 30 km dlouhou pohodovou trasu: Start hala Sokola - Hruškovy dvory – Heroltice – Ždírec – Rytířsko – Kozlov – Luka n. Jihl. - cíl hala Sokola.
Přes veliké teplo byla jízda příjemná, protože vedla převážně lesními cestami a tam ještě nebylo to spalující horko.

nad Hruškovými Dvory

u Ždírce

cestou k Rytířsku

Rytířsko

nad Kozlovem

poklidná hladina řeky Jihlavy

v cíli

pořadatelé KČT Bedřichov

Myslím si, že i přes menší účast,  v důsledku počasí, byla vycházka ze strany pořadatelů dobře  připravena.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 07. 2015 | 1134 přečtení |
Zdroj: Text V.Veselá,J.Kaman, FotoV+J Veselí, E.Kumštárová |