19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta

Bedřichovská 50
O prázdninách nebývá mnoho turistických akcí, ale mezi těmi, které se konají pravidelně, je pochod nazvaný Bedřichovská 50, pořádaný odborem KČT Bedřichov Jihlava. V sobotu 18. 7. 2015 se už od rána držela teplota ovzduší na vyšších hodnotách a během dne měla dosahovat až 35° C. A protože tato tropická vedra vládnou již od začátku prázdnin, tak směřují turisté více k vodě, než na pochody. To se odrazilo i na účasti Bedřichovské 50. Naši – čeřínkovští se sešli v maličkém počtu, ale zastoupili jak pěšáky (byli 3), tak cyklisty (jeli 2).

Za pěšáky svou cestu popsal Pepa:
V sobotu 18.7. jsme se sešli na tradičním pochodu Bedřichovské padesátky.
Po zaregistrování jsme se vypravili na 15 km trasu kolem Jihlavy. Při cestě kolem řeky jsme se dostali i na sídliště, kde jsme navštívili kamarádku, která se nemohla pro nemoc zúčastnit. Dále jsme pokračovali  po cestě kolem obchodního centra, polní cestou na okraj města a do Sasova, kde právě probíhala na zdejší farmě slavnost. Kolegyně si tady zakoupily i nějaké výrobky. Po této zastávce jsme pokračovali kolem Staré plovárny směrem k Zoo a zamíříli jsme kolem kostelíka sv. Jana do cíle naší cesty na stadion  Sokola Bedřichov, kde byl i start pochodu.

na startu s předsedou KČT Bedřichov

pěší u startu

předsedové KČT Bedřichov a KČT Čeřínek

pěší při odpočinku

tímto už asi nikdo neodjede

lesní cesta po včerejším dešti

návštěva u kamarádky

Cyklisté jeli jenom 30 km dlouhou pohodovou trasu: Start hala Sokola - Hruškovy dvory – Heroltice – Ždírec – Rytířsko – Kozlov – Luka n. Jihl. - cíl hala Sokola.
Přes veliké teplo byla jízda příjemná, protože vedla převážně lesními cestami a tam ještě nebylo to spalující horko.

nad Hruškovými Dvory

u Ždírce

cestou k Rytířsku

Rytířsko

nad Kozlovem

poklidná hladina řeky Jihlavy

v cíli

pořadatelé KČT Bedřichov

Myslím si, že i přes menší účast,  v důsledku počasí, byla vycházka ze strany pořadatelů dobře  připravena.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 07. 2015 | 1246 přečtení |
Zdroj: Text V.Veselá,J.Kaman, FotoV+J Veselí, E.Kumštárová |