10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

02.02.2019: Memoriál Vladimíra Minaříka
Vzpomínková vycházka do Radošova Sobota 9. 2. 2019 Odjezd z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do Dolní Smrčné příjezd 9,58 hod. Trasa přes Pavlovský mlýn, 4 km. Všichni jste očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka,( přípitek a chleba se sádlem) z chaty do Radošova 1 km. Vedoucí manželé Nosálovi. V Radošově bude guláš z divočáka a hudba k poslechu a tanci. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné (přes Horní Smrčné) je to 4 km. Odjezd vlaku do Jihlavy v 13,59 hod. nebo 16,05 hod. Na vycházku zvou turisté Třebíče

Bedřichovská 50
O prázdninách nebývá mnoho turistických akcí, ale mezi těmi, které se konají pravidelně, je pochod nazvaný Bedřichovská 50, pořádaný odborem KČT Bedřichov Jihlava. V sobotu 18. 7. 2015 se už od rána držela teplota ovzduší na vyšších hodnotách a během dne měla dosahovat až 35° C. A protože tato tropická vedra vládnou již od začátku prázdnin, tak směřují turisté více k vodě, než na pochody. To se odrazilo i na účasti Bedřichovské 50. Naši – čeřínkovští se sešli v maličkém počtu, ale zastoupili jak pěšáky (byli 3), tak cyklisty (jeli 2).

Za pěšáky svou cestu popsal Pepa:
V sobotu 18.7. jsme se sešli na tradičním pochodu Bedřichovské padesátky.
Po zaregistrování jsme se vypravili na 15 km trasu kolem Jihlavy. Při cestě kolem řeky jsme se dostali i na sídliště, kde jsme navštívili kamarádku, která se nemohla pro nemoc zúčastnit. Dále jsme pokračovali  po cestě kolem obchodního centra, polní cestou na okraj města a do Sasova, kde právě probíhala na zdejší farmě slavnost. Kolegyně si tady zakoupily i nějaké výrobky. Po této zastávce jsme pokračovali kolem Staré plovárny směrem k Zoo a zamíříli jsme kolem kostelíka sv. Jana do cíle naší cesty na stadion  Sokola Bedřichov, kde byl i start pochodu.

na startu s předsedou KČT Bedřichov

pěší u startu

předsedové KČT Bedřichov a KČT Čeřínek

pěší při odpočinku

tímto už asi nikdo neodjede

lesní cesta po včerejším dešti

návštěva u kamarádky

Cyklisté jeli jenom 30 km dlouhou pohodovou trasu: Start hala Sokola - Hruškovy dvory – Heroltice – Ždírec – Rytířsko – Kozlov – Luka n. Jihl. - cíl hala Sokola.
Přes veliké teplo byla jízda příjemná, protože vedla převážně lesními cestami a tam ještě nebylo to spalující horko.

nad Hruškovými Dvory

u Ždírce

cestou k Rytířsku

Rytířsko

nad Kozlovem

poklidná hladina řeky Jihlavy

v cíli

pořadatelé KČT Bedřichov

Myslím si, že i přes menší účast,  v důsledku počasí, byla vycházka ze strany pořadatelů dobře  připravena.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 07. 2015 | 1182 přečtení |
Zdroj: Text V.Veselá,J.Kaman, FotoV+J Veselí, E.Kumštárová |