Hlavní menu
  Novinky
08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Putování k Javoru
Do Trnavy u Třebíče se vracíme rádi. Účastnili jsme se už mnoha pochodů, které KČT Trnava organizuje. Mezi oblíbené patří mimo jiné i Putování k Javoru. Letošní 36. ročník se konal v sobotu 13. 6. 2015.

Devět našich turistů, kteří se nezalekli tropických teplot kolem 30° C a 20 km trasy, přijeli do Třebíče pod vedením manželů Dörrerových a spěchali na autobusové nádraží, odkud jel nově zřízený spoj do Trnavy. Jen škoda, že ještě nefunguje nový autobusový terminál, který je v těsné blízkosti vlakového nádraží. Dostat se od vlaku k autobusovému nádraží za několik málo minut, chce opravdu rychlý přesun. Všechno se zvládlo a v Trnavě na startu v hostinci „U Toma“ už čekali pořadatelé.
Po malém občerstvení a zapsání jsme se setkali s dalšími třemi turisty z Čeřínku, kteří přijeli do Trnavy autem. Hned nato jsme se vydali po ŽTZ směrem na Přeckov a dál po vlastním značení do kopce na Ostrou horu (496m), kde byla kontrola K1 a razítko do záznamníku „Vystup na svůj vrchol“. Přispěli jsme na Bezručovu chatu a pokračovali po ŽTZ a pak po vlastním značení ke kontrole K2.

 Třebíč

 na startu

 přihlášení na pochod

 po ŽTZ

 krajina u Trnavy


 vlastní značení - oranžový stromeček


 K 1

 na kontrole

 Ostrá hora - vrchol


Lesní cestou jsme pokračovali po ZTZ, kolem pastvin, překonali překážky v podobě padlých stromů, až jsme se dostali na asfaltovou silnici, prošli Pod Jelení hlavou, odkud je to už jen kousek k památnému javoru, jehož stáří se odhaduje na více jak 600 let. Nedaleko od Velkého javora je chata „U Huberta“ a zároveň kontrola K3. Zde bylo nachystané občerstvení (klobásky k opečení) a pro děti soutěže.

 Podlipský rybník

 ke kontrole K 2 přes překážky


 Velký javor

 u Velkého javora

 K 3 u chaty U Huberta

 U Huberta

 U Huberta


Zpáteční cesta vedla převážně z kopce po vlastním značení, které nás provázelo téměř po celé dvacetikilometrové trase. Jsou to nepřehlédnutelné oranžové stromečky na kovové tabulce. Za to chválíme organizátory.


 na cestě k cíli

 v cíli

 předání diplomů
Do cíle pochodu do hostince „U Toma“ jsme došli umořeni vedrem. Vyzvedli si diplomy, stihli jsme „jedno malé“ a spěchali na autobus. Taktak, že nám neujel. Jinak bychom museli na další čekat až do podvečerních hodin, kdy byly hlášeny bouřky a přívalové deště. Tomu jsme se chtěli vyhnout. Deště jsme se dočkali až v Jihlavě, avšak ani bouřka, ani přívalový déšť to nebyl. Ale to už každý z nás spokojeně odpočíval doma.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 06. 2015 | 1044 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server