Hlavní menu
  Novinky
10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

02.02.2019: Memoriál Vladimíra Minaříka
Vzpomínková vycházka do Radošova Sobota 9. 2. 2019 Odjezd z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do Dolní Smrčné příjezd 9,58 hod. Trasa přes Pavlovský mlýn, 4 km. Všichni jste očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka,( přípitek a chleba se sádlem) z chaty do Radošova 1 km. Vedoucí manželé Nosálovi. V Radošově bude guláš z divočáka a hudba k poslechu a tanci. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné (přes Horní Smrčné) je to 4 km. Odjezd vlaku do Jihlavy v 13,59 hod. nebo 16,05 hod. Na vycházku zvou turisté Třebíče
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Putování k Javoru
Do Trnavy u Třebíče se vracíme rádi. Účastnili jsme se už mnoha pochodů, které KČT Trnava organizuje. Mezi oblíbené patří mimo jiné i Putování k Javoru. Letošní 36. ročník se konal v sobotu 13. 6. 2015.

Devět našich turistů, kteří se nezalekli tropických teplot kolem 30° C a 20 km trasy, přijeli do Třebíče pod vedením manželů Dörrerových a spěchali na autobusové nádraží, odkud jel nově zřízený spoj do Trnavy. Jen škoda, že ještě nefunguje nový autobusový terminál, který je v těsné blízkosti vlakového nádraží. Dostat se od vlaku k autobusovému nádraží za několik málo minut, chce opravdu rychlý přesun. Všechno se zvládlo a v Trnavě na startu v hostinci „U Toma“ už čekali pořadatelé.
Po malém občerstvení a zapsání jsme se setkali s dalšími třemi turisty z Čeřínku, kteří přijeli do Trnavy autem. Hned nato jsme se vydali po ŽTZ směrem na Přeckov a dál po vlastním značení do kopce na Ostrou horu (496m), kde byla kontrola K1 a razítko do záznamníku „Vystup na svůj vrchol“. Přispěli jsme na Bezručovu chatu a pokračovali po ŽTZ a pak po vlastním značení ke kontrole K2.

 Třebíč

 na startu

 přihlášení na pochod

 po ŽTZ

 krajina u Trnavy


 vlastní značení - oranžový stromeček


 K 1

 na kontrole

 Ostrá hora - vrchol


Lesní cestou jsme pokračovali po ZTZ, kolem pastvin, překonali překážky v podobě padlých stromů, až jsme se dostali na asfaltovou silnici, prošli Pod Jelení hlavou, odkud je to už jen kousek k památnému javoru, jehož stáří se odhaduje na více jak 600 let. Nedaleko od Velkého javora je chata „U Huberta“ a zároveň kontrola K3. Zde bylo nachystané občerstvení (klobásky k opečení) a pro děti soutěže.

 Podlipský rybník

 ke kontrole K 2 přes překážky


 Velký javor

 u Velkého javora

 K 3 u chaty U Huberta

 U Huberta

 U Huberta


Zpáteční cesta vedla převážně z kopce po vlastním značení, které nás provázelo téměř po celé dvacetikilometrové trase. Jsou to nepřehlédnutelné oranžové stromečky na kovové tabulce. Za to chválíme organizátory.


 na cestě k cíli

 v cíli

 předání diplomů
Do cíle pochodu do hostince „U Toma“ jsme došli umořeni vedrem. Vyzvedli si diplomy, stihli jsme „jedno malé“ a spěchali na autobus. Taktak, že nám neujel. Jinak bychom museli na další čekat až do podvečerních hodin, kdy byly hlášeny bouřky a přívalové deště. Tomu jsme se chtěli vyhnout. Deště jsme se dočkali až v Jihlavě, avšak ani bouřka, ani přívalový déšť to nebyl. Ale to už každý z nás spokojeně odpočíval doma.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 06. 2015 | 1092 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server