Hlavní menu
  Novinky
08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Chlum u Třeboně
Cyklosezona byla zahájena, jaro už je v plném květu, je tedy čas na vyjížďky na kole. Kamarád z KČT Tesla organizoval na prodloužený víkend od čtvrtka 7. 5. do neděle 10. 5. 2015 cyklovýlet do Chlumu u Třeboně. 19 cykloturistů z KČT Čeřínek se nechalo také zlákat. Ve čtvrtek se už od rána začalo plnit parkoviště u rekreačního střediska Lesák u rybníka Hejtman. Celkem 53 účastníků z Jihlavy se těšilo na krásný pobyt v kraji jihočeských rybníků.

Ubytovali jsme se v budově Třešeň a hned jsme využili počasí a po skupinkách vyjeli prozkoumat blízké i vzdálenější okolí. Sraz všech byl až v 19 hodin u večeře. Vedoucí a organizátor celé výpravy Olda Šiller všechny přivítal, seznámil s průběhem pobytu a rozdal předběžně připravené plánky různých tras po okolí. Program na každý den si jednotlivé čtyř až sedmičlenné skupiny plánovaly podle svých představ.
Trasy byly např.: Chlum u Třeboně – Lutová – Stříbřec – Stará Hlína – Přeseka – Břilice – Třeboň – Domanín – Kojákovice – Hrachoviště – Cep - Chlum u Třeboně (70 km). Nebo: Chlum u Třeboně – Staňkov – Litschau – Haugschlag - Nová Bystřice – Smrčná – Nový Vojířov – Peršlák – Mirochov – Libořezy – Mníšek – Stříbřec – Lutová - Chlum u Třeboně (60 km).
Jezdili jsme v krásné rovinaté krajině, která byla v tomto čase plná květů, kolem rybníků s hladinou jako zrcadlo, kolem řeky Lužnice, na níž se plavili vodáci. Na pastvinách se pásli koně, ovečky, kozy a krávy. Cyklostezky byly plné dalších cyklistů. Zvláště v blízkosti Třeboně.

 naše ubytování v budově Třešeň

 parčík RS u rybníka Hejtman

 před první vyjížďkou

 kostel a křížová cesta v Chlumu

 rybník Hejtman

 v zámeckém parku

 zámek Chlum

 v zámeckém parku

 Purkrabský rybník

 Purkrabský rybník

 druhý den ráno u rybníka Hejtman - RS Lesák

 přípravy na cestu

 oprava kola na cestě

 Stříbřec - kostel sv. J. Nepomuckého

 Stříbřecký most

 k pomníku E. Destinové

 u pomníku E. Destinové

 most přes Starou řeku


 kostelík v obci Lužnice

 rybník Rožmberk

 na hrázi Rožmberka

 pivovar v Třeboni

 Zlatá stoka

 jez Pilař

 vodáci na Lužnici


Sobotní počasí si s námi trošku zalaškovalo. Už od rána bylo mírně zataženo, později i zapršelo. Deštík spláchl žluté oblaky pylu a vyčistil vzduch. Netrvalo to dlouho a sluníčko nás zase osušilo. Slibované bouřky se naštěstí nekonaly.
Večery jsme také trávili podle vlastní volby. Někteří si šli zazpívat při kytaře do společenské místnosti. Čeřínkovští se v sobotu sešli na jednom z pokojů a oslavili tam 83. narozeniny Miládky. Jezdí s námi na kole, je plná optimismu a vypráví vtipy, stejně jako její muž Luděk, jehož pětaosmdesátku jsme oslavili loni.

 sobotní ráno u rybníka Hejtman


 koňská školka

 Nové Dvory nad Lužnicí

 svačina v Nové Vsi nad Lužnicí

 začíná pršet

 oběd ve Františkově

 návštěva okrasného zahradnictví

 návštěva okrasného zahradnictví

 návštěva okrasného zahradnictví

 na Majdaleně

 na Majdaleně

 pískovna Cep

 narozeniny Miládky

 Luděk vypráví vtipy


V neděli ráno po snídani ještě většina cyklistů vyjela na trasu. Do 15 hodin, kdy jsme měli opustit pokoje, ještě mnozí najeli spoustu kilometrů. My jsme se vypravili do zvlněné oblasti na Peršlák. Na zpáteční cestě do Chlumu jsme se stavili na pizzu U Babičky v Marchově. V Chlumu jsme naložili kola na auta a na shledanou. Pobyt se všem líbil, s ubytováním a stravou byli všichni spokojeni.

 Hejtman v neděli ráno

 poslední vyjížďka před odjezdem

 rybník Špačkov

 Staňkovský rybník

 Staňkovský rybník

 Chlum od rybníka Hejtman

 lávka na ostrov


 na ostrově

 Chlum u Třeboně z ostrova

 cestou na Peršlák

 k Peršláku

 Peršlák

 státní hranice - nejsevernější bod Rakouska

 na obědě U Babičky

 vítr nám shodil kola

 zpět do Chlumu

 nakládáme

 vracíme se domů


Prožili jsme spoustu zážitků a ujeli jsme asi 220 km (někteří méně, jiní zase více - to bylo různě podle skupin). Prodloužený víkend se vydařil.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 05. 2015 | 1548 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server