08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva

Chlum u Třeboně
Cyklosezona byla zahájena, jaro už je v plném květu, je tedy čas na vyjížďky na kole. Kamarád z KČT Tesla organizoval na prodloužený víkend od čtvrtka 7. 5. do neděle 10. 5. 2015 cyklovýlet do Chlumu u Třeboně. 19 cykloturistů z KČT Čeřínek se nechalo také zlákat. Ve čtvrtek se už od rána začalo plnit parkoviště u rekreačního střediska Lesák u rybníka Hejtman. Celkem 53 účastníků z Jihlavy se těšilo na krásný pobyt v kraji jihočeských rybníků.

Ubytovali jsme se v budově Třešeň a hned jsme využili počasí a po skupinkách vyjeli prozkoumat blízké i vzdálenější okolí. Sraz všech byl až v 19 hodin u večeře. Vedoucí a organizátor celé výpravy Olda Šiller všechny přivítal, seznámil s průběhem pobytu a rozdal předběžně připravené plánky různých tras po okolí. Program na každý den si jednotlivé čtyř až sedmičlenné skupiny plánovaly podle svých představ.
Trasy byly např.: Chlum u Třeboně – Lutová – Stříbřec – Stará Hlína – Přeseka – Břilice – Třeboň – Domanín – Kojákovice – Hrachoviště – Cep - Chlum u Třeboně (70 km). Nebo: Chlum u Třeboně – Staňkov – Litschau – Haugschlag - Nová Bystřice – Smrčná – Nový Vojířov – Peršlák – Mirochov – Libořezy – Mníšek – Stříbřec – Lutová - Chlum u Třeboně (60 km).
Jezdili jsme v krásné rovinaté krajině, která byla v tomto čase plná květů, kolem rybníků s hladinou jako zrcadlo, kolem řeky Lužnice, na níž se plavili vodáci. Na pastvinách se pásli koně, ovečky, kozy a krávy. Cyklostezky byly plné dalších cyklistů. Zvláště v blízkosti Třeboně.

naše ubytování v budově Třešeň

parčík RS u rybníka Hejtman

před první vyjížďkou

kostel a křížová cesta v Chlumu

rybník Hejtman

v zámeckém parku

zámek Chlum

v zámeckém parku

Purkrabský rybník

druhý den ráno u rybníka Hejtman - RS Lesák

přípravy na cestu

oprava kola na cestě

Stříbřec - kostel sv. J. Nepomuckého

Stříbřecký most

k pomníku E. Destinové

u pomníku E. Destinové

most přes Starou řeku

kostelík v obci Lužnice

rybník Rožmberk

na hrázi Rožmberka

pivovar v Třeboni

Zlatá stoka

jez Pilař

vodáci na Lužnici

Sobotní počasí si s námi trošku zalaškovalo. Už od rána bylo mírně zataženo, později i zapršelo. Deštík spláchl žluté oblaky pylu a vyčistil vzduch. Netrvalo to dlouho a sluníčko nás zase osušilo. Slibované bouřky se naštěstí nekonaly.
Večery jsme také trávili podle vlastní volby. Někteří si šli zazpívat při kytaře do společenské místnosti. Čeřínkovští se v sobotu sešli na jednom z pokojů a oslavili tam 83. narozeniny Miládky. Jezdí s námi na kole, je plná optimismu a vypráví vtipy, stejně jako její muž Luděk, jehož pětaosmdesátku jsme oslavili loni.

sobotní ráno u rybníka Hejtman

koňská školka

Nové Dvory nad Lužnicí

svačina v Nové Vsi nad Lužnicí

začíná pršet

oběd ve Františkově

návštěva okrasného zahradnictví

na Majdaleně

pískovna Cep

narozeniny Miládky

Luděk vypráví vtipy

V neděli ráno po snídani ještě většina cyklistů vyjela na trasu. Do 15 hodin, kdy jsme měli opustit pokoje, ještě mnozí najeli spoustu kilometrů. My jsme se vypravili do zvlněné oblasti na Peršlák. Na zpáteční cestě do Chlumu jsme se stavili na pizzu U Babičky v Marchově. V Chlumu jsme naložili kola na auta a na shledanou. Pobyt se všem líbil, s ubytováním a stravou byli všichni spokojeni.

Hejtman v neděli ráno

poslední vyjížďka před odjezdem

rybník Špačkov

Staňkovský rybník

Chlum od rybníka Hejtman

lávka na ostrov

na ostrově

Chlum u Třeboně z ostrova

cestou na Peršlák

k Peršláku

Peršlák

státní hranice - nejsevernější bod Rakouska

na obědě U Babičky

vítr nám shodil kola

nakládáme

vracíme se domů

Prožili jsme spoustu zážitků a ujeli jsme asi 220 km (někteří méně, jiní zase více - to bylo různě podle skupin). Prodloužený víkend se vydařil.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 05. 2015 | 1548 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |