Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Procházka jarní Prahou
V sobotu 5. dubna jsme se sešli na Hlavním nádraží v Jihlavě a odjeli do Prahy. Tentokrát ne na prohlídku různých historických objektů, ale na procházku po jarně rozkvetlé přírodě v parcích a zahradách v jedné z nejkrásnějších čtvrtí města – Hanspaulce.

Kopec, který se tyčí mezi Dejvicemi a Šáreckým údolím, byl až do 20. století obýván především zelináři a zahradníky. Po vzniku samostatné republiky si zde začali stavět domy zejména příslušníci střední třídy. A tak jsme procházeli mezi krásnými domy s upravenými a nádherně rozkvetlými zahradami. Neminuli jsme a postáli před vilami, které vlastnili např. Vlasta Burian, Lída Baarová aj. Rovněž tak jsme si prohlédli zámeček Hanspaulku, kde má nyní svůj vzdělávací institut bývalý prezident Václav Klaus, i základní školu, ve které trávili svá dětská léta např. Miroslav Šimek, Dr. Cimický, M. Žantovský aj.
Obešli jsme a vyfotografovali jsme si naposledy bývalý obrovský hotel Praha z r. 1981, jehož výstavba přišla v tehdejších cenách na 800 mil. korun a nyní se bourá, což pro soukromou osobu nebude asi levná záležitost.
Před obědem jsme se ještě prošli okolo kostela sv. Matěje, odkud je krásný výhled do údolí Tiché Šárky i na protější kopce.

přijeli jsme do Prahy

na Václaváku je rušno už od rána


Praha rozkvetlá

Praha rozkvetlá

Praha rozkvetlá

před domem V. Buriana

dům V. Buriana

dům V. Buriana

na Hanspaulce

na Hanspaulce

bývalý hotel Praha před zbouráním

bývalý hotel Praha před zbouráním

hotel Praha se bourá po částech

ZŠ Hanspaulka

na relaxačním hřišti pod ZŠ

Hanka nás seznamuje s historií této části Prahy

výhled na Prahu

vzdělávací institut V. Klause

vzdělávací institut V. Klausevila L. Baarové (ve stylu parníku)

vilová čtvrť

začátkem dubna nebývale rozkvetlá třešeň

údolí Tiché Šárky


Odpolední program jsme věnovali vilové čtvrti Baba. Tato oblast byla využívána na pěstování vína do r. 1928, kdy bylo rozhodnuto vybudovat zde zahradní vilovou čtvrť v moderním stylu funkcionalismu. Prvními obyvateli po r. 1932 byli např. Cyril Bouda, spisovatel Václav Řezáč, architekt Pavel Janák a další. I tyto vily jsme si prohlédli a neopomenuli ani vilu, kterou po rodičích zdědila a nedávno prodala Olga Matušková. K těmto zážitkům musíme přidat i různé nádherné výhledy na jednotlivá místa dole v Praze.

na obědě

venkovní posezení Na staré faře

venkovní posezení Na staré faře

ve vilové čtvrti Baba

výhledy na Prahu

výhled na fotbalový stadion Juliska

zřícenina Baba

u zříceniny

pohled od Baby na Vltavu


u zříceniny Baba

u zříceniny Baba


vilová čtvrť Baba

vilová čtvrť Baba

vilová čtvrť Baba


Z těchto krásných a klidných míst jsme přes přeplněné Staroměstské a Václavské náměstí s velikonočními trhy doputovali na zpáteční vlak do Jihlavy.

na zastávce MHD U Matěje

přicházíme do ruchu velkoměsta

velikonoční trhy

velikonoční Staroměstské náměstí

obdivujeme zdobení kraslic

před odjezdem do Jihlavy


Na sobotní navštívená místa bude dlouho vzpomínat 15 turistů z KČT Čeřínek a na procházce jarní Prahou našlapali 13 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 04. 2014 | 2214 přečtení |
Zdroj: text: H. Kučerová, foto: V. a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server