Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Festival turistických amatérských filmů a fotografií 2014
Ve dnech 28. - 30. 3. 2014 se konal ve Zlíně 2. ročník Festivalu turistických amatérských filmů a fotografií. Oblast Vysočina byla na tomto festivalu zastoupena čtyřmi aktivními účastníky, kteří poslali své příspěvky do programu. Z odboru Tesla Jihlava to byli František Janeček a Míla Bradová, kteří se již loni zúčastnili 1. ročníku, z odboru Havlíčkův Brod Lenka Žáková a z našeho odboru KČT Čeřínek poslala své příspěvky Věra Veselá.

V pátek se začali sjíždět účastníci festivalu, kteří byli ubytováni v hotelu Saloon. V 17 hodin byla ve Velkém kině prezence účastníků. Z oblasti Vysočina přijelo, kromě aktivních 4 účastníků – autorů filmů a fotografií, ještě dalších sedm, kteří se přijeli na festival podívat.
My dva (Věra a Jirka) z Čeřínku jsme přijeli do Zlína v poledne. Ač jsme byli řádně předem přihlášení, bohužel jsme nedostali předem informace o ubytování, ani jsme neměli žádný telefonický kontakt, ani časový rozvrh, kdy a kde bychom měli být – věděli jsme pouze o konání ve Velkém kině, ale tam nám nikdo nebyl schopen dát informaci o místě ubytování a času programu. Tak jsme celé odpoledne přešlapovali v okolí Velkého kina a čekali...
V 17 hodin byla ve Velkém kině prezence účastníků, tak jsme se dočkali a rychle jsme se spěchali ubytovat. Ostatní už ubytováni byli, protože byli zavčas elektronickou poštou seznámeni s ubytovacími podrobnostmi. Na nás se asi nějak zapomnělo – prostě jsme žádný e-mail nedostali.


Velké kino Zlín


páteční návštěva mrakodrapu

Zlín ze 16. patra

Zlín ze 16. patra

páteční procházka Zlínem

ve Zlíně to krásně kvete

ve Zlíně to krásně kvete


prezence účastníků


V 18 hodin začalo promítání festivalových filmů na mototuristické téma. Shlédli jsme film o cestě českých motorkářů na Route 66. Po filmu byla beseda s jeho tvůrcem panem Z. Juráskem.

autor filmu R 66 Z. Jurásek


V sobotu 29. 3. hned ráno od 8 do 10 hodin se konal v areálu Baťova institutu seminář Dokumentace turistiky, který byl volně přístupný veřejnosti. Byly to velice zajímavé dvě hodiny o dokumentaci s kamerou a pro nás nejvíce zajímavá přednáška sympatického Jakuba Dostála „Krajinářská fotografie“.

sobotní ráno ve Zlíně

sobotní ráno ve Zlíně


výzdoda před Magistrátem


místo konání semináře

než se všichni sejdou na semináři

úvodní slovo Ing. J. Havelky

přednášející Jakub Dostál

diskutovalo se i po skončení semináře


Po skončení semináře následovala prohlídka expozice cestovatelů Hanzelky a Zikmunda a Baťova muzea. Odtud jsme přešli do budovy 21. Je to současné sídlo Krajského úřadu. Výtahem pro veřejnost jsme vyjeli do 16. patra, odkud je vyhlídka na město. Také jsme se svezli Baťovým výtahem, který je zařízen jako kancelář.

návštěva Baťova muzeasportovní obuv v muzeu

pás na výrobu bot

expozice Hanzelky a Zikmunda

tatra cestovatelů Hanzelky a Zikmunda

Baťova pracovna ve výtahu

Baťova pracovna ve výtahu

pracovna byla vybavena i umyvadlem


Ve 14 hodin začal ve Velkém kině hlavní program, který zahájil pan Ing. Miloslav Vítek – pověřený organizací festivalu a uvedl taneční vystoupení folklorního souboru Portáš. Veselé tóny houslí, cimbálu a dalších hudebních nástrojů a svižné tancování souboru naladilo přítomné na další program, a to bylo předání cen autorům filmů a fotografií.

Ing. M. Vítek zahajuje odpolední program

cimbálová muzika

folklorní soubor Portáš

folklorní soubor Portáš

ceny pro autory

F. Janeček si odskočil pro cenu od kamery

gratulace autorům

gratulace autorům


krátký proslov zástupců státních orgánů


Potom byly promítnuty některé festivalové filmy. Byli jsme rádi, že do hlavního promítání byly zařazeny filmy všech čtyř účastníků z Vysočiny. Dodatečně jsme se dozvěděli, že v pátečním dopoledním promítání pro školy měla velký úspěch naše „čeřínkovská“ video - prezentace POHÁDKOVÝ LES autorky Věry Veselé.

a znovu folklor

a znovu folklor


Po promítání festivalových filmů vystoupil Richard Jaroněk, známý dobrodruh a znalec africké fauny na suchu i v moři se svými příběhy. Vyprávění s dokumentárními fotografiemi nás velmi zaujalo. Škoda jen, že pan Jaroněk nemohl pro nedostatek času vyprávět déle. Určitě by jeho poutavé zážitky vystačily na mnoho hodin.
Po 19. hodině se přihlášení účastníci a autoři sešli k večernímu posezení v Zelenáčově Šopě. K tanci a poslechu hrála živá hudba.

posezení v Zelenáčově Šopě

živá hudba


V neděli byl pro předem přihlášené účastníky připraven zájezd do přírodního parku Chřiby k lesnímu penzionu Bunč. Od penzionu jsme šli na 3,5 km vzdálenou rozhlednu Brdo (587 m). Počasí nám přálo, byl krásný slunečný a teplý den, ale právě proto asi výhledy z rozhledny, na kterou jsme si vyšlápli, byly v dálce v mlžném oparu.

naše ubytování

v neděli ráno před zájezdem

lesní penzion Bunčcestou na Brdo

bukový les


pozůstatky rozestavěné Baťovy dálnice

pozůstatky rozestavěné Baťovy dálnicena rozcestí pod rozhlednou

rozhledna Brdo

rozhledna Brdo

pod rozhlednou

pohled z okna rozhledny

krajina z rozhledny


na zpáteční cestě k penzionu Bunč

na zpáteční cestě k penzionu Bunč

zvonička Bunču studánky


Po návratu do penzionu Bunč jsme si dali oběd a odjeli zpět do Zlína. Tímto program celého festivalu skončil.

před návratem do ZlínaPři třídenním pobytu ve Zlíně jsme celkem nachodili (i když se to nezdá) 21 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 01. 04. 2014 | 1585 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server