07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Nesměřské údolí
První jarní vycházku naplánoval František do krásné krajiny v údolí řeky Oslavy na Velkomeziříčsku.

Bylo nás 39 turistů a psí slečna Amálka. Vyjeli jsme z Jihlavy vlakem do Budišova u Třebíče a tam nás František Smejkal seznámil s cestou. Z nádraží jsme se dali k zámeckému parku z poč. 18. století. Prohlédli jsme si sochy sfing a pak jsme pomalým tempem šli na vrch Věterák, kde nás zaujala zřícenina větrného mlýna holandského typu z 19. století. Dnes je na soukromém pozemku a je součástí rekreačního objektu.

vycházku připravil F. Smejkal

v zámeckém parku

k Věteráku

Věterák Budišov

ohlédnutí za Věterákem

Od mlýna jsme pokračovali do Kundelova a do Studnic. Rozkvetlé zahrádky přitahovaly naše oči a jarní sluníčko také nezahálelo. Zrána bylo trochu chladno (teploměr ukazoval něco málo nad nulou), ale ve Studnicích jsme už začali pomalu odkládat vrstvy oděvů. Ze Studnic nás dovedla lesní cesta ke starému Říhákovu Mlýnu. Chvíli jsme tu zastavili, abychom se nasvačili.

cestou z Kundelova do Studnic

ve Studnicích

jarní květy na zahrádce

k Říhákovu Mlýnu

Říhákův Mlýn - mlýnský náhon

svačina u mlýna

Po načerpání nové energie jsme podél řeky Oslavy pokračovali po „NS Nesměřské údolí“ k Velkému Meziříčí. Obdivovali jsme veliké balvany v řece, skalnaté útvary všude kolem nás, pod nimiž se krčily drobné jarní kytičky různých barev.

řeka Oslava

skály v Nesměřském údolí

řeka Oslava

na NS Nesměřské údolí

řeka Oslava na NS

jaterníky

na NS Nesměřské údolí

Těsně před Vel. Meziříčím jsme na mostě viděli při práci vedoucího značkařů Standu Balíka. Připravoval sloupek pro turistické značení. Pozdravili jsme se s ním a pokračovali na okraj města.

vedoucí značkařů S. Balík při práci

řeka Oslava u Vel. Meziříčí

Ve Velkém Meziříčí byla 14tikilometrová vycházka Františkem ukončena. Někteří odjeli autobusem do Jihlavy, jiní zašli na „jedno“ do restaurace U Kozů a potom vlakem domů.

restaurace U Kozů

Velké Meziříčí

k nádraží

Velké Meziříčí

trasa vycházky

Tato vycházka se zase Františkovi hodně povedla.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 24. 03. 2014 | 2232 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |