Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Nesměřské údolí
První jarní vycházku naplánoval František do krásné krajiny v údolí řeky Oslavy na Velkomeziříčsku.

Bylo nás 39 turistů a psí slečna Amálka. Vyjeli jsme z Jihlavy vlakem do Budišova u Třebíče a tam nás František Smejkal seznámil s cestou. Z nádraží jsme se dali k zámeckému parku z poč. 18. století. Prohlédli jsme si sochy sfing a pak jsme pomalým tempem šli na vrch Věterák, kde nás zaujala zřícenina větrného mlýna holandského typu z 19. století. Dnes je na soukromém pozemku a je součástí rekreačního objektu.


vycházku připravil F. Smejkal


v zámeckém parku


k Věteráku

Věterák Budišovohlédnutí za Věterákem


Od mlýna jsme pokračovali do Kundelova a do Studnic. Rozkvetlé zahrádky přitahovaly naše oči a jarní sluníčko také nezahálelo. Zrána bylo trochu chladno (teploměr ukazoval něco málo nad nulou), ale ve Studnicích jsme už začali pomalu odkládat vrstvy oděvů. Ze Studnic nás dovedla lesní cesta ke starému Říhákovu Mlýnu. Chvíli jsme tu zastavili, abychom se nasvačili.

cestou z Kundelova do Studnic

ve Studnicích

jarní květy na zahrádce


k Říhákovu Mlýnu

Říhákův Mlýn - mlýnský náhon

svačina u mlýnaPo načerpání nové energie jsme podél řeky Oslavy pokračovali po „NS Nesměřské údolí“ k Velkému Meziříčí. Obdivovali jsme veliké balvany v řece, skalnaté útvary všude kolem nás, pod nimiž se krčily drobné jarní kytičky různých barev.

řeka Oslava

skály v Nesměřském údolí

řeka Oslava

řeka Oslava

řeka Oslava


na NS Nesměřské údolí

řeka Oslava na NS

jaterníky

na NS Nesměřské údolí

na NS Nesměřské údolí

Těsně před Vel. Meziříčím jsme na mostě viděli při práci vedoucího značkařů Standu Balíka. Připravoval sloupek pro turistické značení. Pozdravili jsme se s ním a pokračovali na okraj města.

vedoucí značkařů S. Balík při práci

řeka Oslava u Vel. Meziříčí

Ve Velkém Meziříčí byla 14tikilometrová vycházka Františkem ukončena. Někteří odjeli autobusem do Jihlavy, jiní zašli na „jedno“ do restaurace U Kozů a potom vlakem domů.

restaurace U Kozů

Velké Meziříčí

k nádraží

Velké Meziříčí


trasa vycházky


Tato vycházka se zase Františkovi hodně povedla.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 24. 03. 2014 | 2336 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server