Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
23. Zahájení jarní turistické sezóny na Vysočině 2014
Slavnostní zahájení jarní turistické sezóny (ZJTS) v KČT Vysočina 2014 se konalo v sobotu 15. 3. 2014 v Trnavě u Třebíče. Do malé obce připravené na pochodníky přicházeli a přijížděli turisté nejen z Vysočiny, ale i ze vzdálenějších míst naší republiky, aby mohli být u toho, až se nastartuje letošní turistické putování za poznáním krás naší země, a také jen tak udělat něco pro své zdraví, spojené s příjemným setkáváním s přáteli a kamarády na výšlapech.

KČT Čeřínek byl samozřejmě také u toho. Někteří přijeli do Trnavy autem, ti byli čtyři, nás ostatních přijelo do Třebíče vlakem 33. Trnavští se připravili na přijíždějící vlakem a zajistili autobusy z Třebíče do Trnavy.
V Trnavě před Kulturním domem bylo už hodně živo. Na přihlášení k pochodu se tlačily stovky účastníků, kde každý dostal popis vybrané trasy s mapkou na 11 nebo 20 km.

příjezd do Trnavy

ke startu pochodu

u zápisu na startu

pořadatelé


Než se všichni vydali na trasy, proběhl na pódiu před Kulturním domem program. Po přivítání hostů a účastníků vystoupily děti z MŠ a ZŠ Trnava se svým milým pásmem říkanek a písniček. Po vystoupení dětí připochodovala za zvuků bubnu skupina historického šermu LIBERTAS. Při ukázce bojů z období Třicetileté války jsme málem ohluchli hlasitými výstřely historických mušket. Vystoupení bylo provázeno výkladem, tak jsme se také mnohé dověděli o úkonech vojáků při bitvách v té době.

pásmo písniček a říkadel

skupina historického šermu LIBERTAS

skupina historického šermu LIBERTAS

ukázka střelby z historických mušket


Neohluchli jsme, a tak jsme mohli sledovat další program. Ten nejdůležitější – Slavnostní ceremoniál odemčení jarní turistické sezóny. Jako první promluvil místopředseda oblasti KČT Vysočina pan Stanislav Balík, potom jsme si poslechli projev starosty obce Trnava pana B. Česneka, starosty městyse Budišov pana P. Piňose. Nakonec symbolicky odemkli všichni společně s organizátorkou celé akce Jarkou Adamovou a předsedou KČT Trnava Františkem Dlabáčem 23. jarní turistickou sezónu. Na velikém klíči přibyla nová stuha Trnavy. Po ceremoniálu se turisté rozcházeli na trasy. Někteří se ještě zastavili na prohlídku místního kostela a obce. Před Kulturním domem hráli k poslechu Mládenci z Trnavy a u stánků byly připraveny klobásy z udírny, pivo a limo.

turisty přivítal Standa Balík

pozdrav starosty obce Trnava

zástupce kraje Vysočina

symbolické odemčení turistické sezóny


My z Čeřínku jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna se vydala po dvacetikilometrové trase do Budišova. Odtud někteří odjeli odpoledním vlakem do Jihlavy. Větší skupina si vybrala trasu 11 km - Trnava – Pocoucov – Syenitové skály – Budíkovice – Trnava. Obec a její krásné okolí leží v přírodním parku Třebíčsko, tak jsme se na vycházku těšili. Celou cestu nás vedlo místní značení – tmavé tabulky se svítivě zelenými stromečky. Ty byly tak hezké a nápadné, že je nešlo přehlédnout. Vedly nás cestami, o kterých jsme nevěděli, a přitom nás dovedly do míst, které již z minulosti známe. Skalky, Syenitové skály a malebné ostrůvky s borovicemi na loukách, polích a pastvinách stále obdivujeme, kdykoli tento kraj navštívíme. Bohužel jsme se tentokrát z nádherné krajiny moc netěšili. Pokazilo nám to počasí. Jarní slunečné počasí s vysokými teplotami, které panovalo minimálně po deset dnů před pochodem, se náhle v sobotu změnilo. Hodně se ochladilo a silný vítr přinesl nepříjemný déšť. Do cíle do Kulturního domu v Trnavě jsme dorazili promočení a prochlazení. Kančí guláš, něco sladkého a teplé nápoje nám přišly velmi vhod. V sále hrála k tanci a poslechu country kapela SAZ. Mokrých turistů přibývalo a my jsme začali uvažovat o dřívějším odjezdu domů. V tom nám byli nápomocni organizátoři, kteří nám zajistili odvoz do Třebíče jejich hasičským autobusem. Z Třebíče jsme odjeli do Jihlavy.

odcházíme na 11 km trasu

po vlastním značení


turisté na trase a začíná drobně pršet

u Syenitových skal

1. kontrola u Syenitových skal

deštivá cesta k Budíkovicím

2. kontrola

po pastvinách k Trnavě


turisté v cíli pochodu


Od pořadatelů jsme zjistili, že se ZJTS zúčastnilo 688 turistů. Pořadatelé tento nápor zvládli na výbornou. Turisté se domů vraceli spokojeni. Na špatné počasí brzy zapomněli, protože se pozdě odpoledne, když už byli všichni v cíli, jako zázrakem objevilo sluníčko. Nebo to byla zkouška, co turisté vydrží? Byl to pomyslný první jarní, deštěm třpytivý korálek štěstí, jak o tom mluvil Standa Balík ve svém projevu. Turisté během celého roku budou na svých vycházkách přidávat další korálky štěstí, poznání, vzpomínek a vzájemného porozumění.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 03. 2014 | 1511 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server