07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Chotěboř – Čertův stolek
Hledali jsme a vymýšleli vycházku na neobsazený termín v našem kalendáři. Listování v březnovém časopisu Turista a v něm článek J. Vály "Čert u stolku", byl pro nás velkou inspirací. Navíc byla příznivá předpověď počasí, tak jsme se vydali do Chotěboře.

V sobotu 8. 3. 2014 bylo zrána mrazivo, ale sluníčko se do desáté hodiny vyklubalo a vydrželo zářit na modré obloze až do večera. Z vlakového nádraží v Chotěboři jsme se vydali po modré TZ. Bylo nás 26. Po cestě jsme se na chvíli zastavili, aby předseda popřál všem přítomným ženám k svátku MDŽ.

v Chotěboři

po modré TZ

krajina u Chotěboře

přání k MDŽ

Po 3,5 km jsme přešli na zelenou TZ k rozcestí Nad Čertovým stolkem. Na vrchol Čertova stolku na vyhlídku vedla cesta skalnatým terénem, stejně jako prudký sestup do údolí řeky Doubravy. U Kamenného moře jsme poseděli a posvačili. Velká část naší výpravy se ještě vydala kousek proti směru další naší cesty k Sokolohradu. Ostatní zatím hlídali batůžky. Po návratu jsme všichni pokračovali po červené TZ směrem do Chotěboře. Údolí řeky je lemováno roztodivnými skalnatými útvary. Kamenná moře po stráních, spolu s vyvrácenými stromy působí, jako bychom se ocitli v jiném světě. Byla to prostě nádhera, přestože jsme museli být po cestě velice opatrní. Náročný terén zvládli všichni bez problémů, i když jsou mezi námi starší ročníky (i osmdesátníci!).

Kamenný potok

po zelené TZ k Čertovu stolku

sluneční paprsky v lese

k vyhlídce Čertův stolek

pohled z Čertova stolku na Sokolohrady

sestup z Čertova stolku

Pod Čertovým stolkem

ke Kamennému moři

svačina u Kamenného moře

kolem řeky k Sokolohradu

Pod Sokolohrady

návrat ke Kamennému moři

skalní útvary

Od Točitého Víru nás už schůdnější cesta dovedla k Hornímu mlýnu a strmým stoupáním přes serpentýny jsme se dostali k Rekreačnímu středisku Koreček. Krátkému odpočinku se nikdo nebránil, tak jsme vstoupili do restaurace rekreačního zařízení. Byli jsme překvapeni vstřícnou obsluhou, širokou nabídkou moc dobrých jídel i nápojů. Každý si vybral ke své spokojenosti. Najedení a spokojení jsme pokračovali k Chotěboři. Stále nás obklopovala hezká krajina. Těsně před Chotěboří jsme došli k Lyžařskému areálu Svatá Anna. Železné hory, které jsou odtud vidět, byly v dálce zastřeny oparem. Zato kaplička sv. Anny na vrcholku zářila v odpoledním sluníčku.

Točitý vír

řeka Doubrava

kolem řeky Doubravy

rekreační zařízení Koreček

Lyžařský areál Svatá Anna

kaple sv. Anny

Od kapličky bylo město na dohled. Pomalým tempem jsme přišli na náměstí, kde nás zlákala cukrárna a letošní první zmrzlina. Z náměstí jsme se vydali s dostatečným předstihem do odjezdu vlaku na nádraží. Chtěli jsme se zastavit a prohlédnout si novou sochu M. Olšiaka nazvanou „Čert u stolku“. Vlastně kvůli ní jsme se do Chotěboře vypravili. Několik Olšiakových soch jsme už v minulosti navštívili, ale hodně jsme jich ještě neviděli. Za dalšími se třeba vypravíme příště.

v Chotěboři

Čert u stolku

vlak už přijíždí

Prožili jsme prosluněný den v krásné krajině, užili jsme si i dobrodružství po skalnatých cestách, které jsme ve zdraví překonali. Byli jsme rádi, že bylo sucho, protože za mokrého počasí bychom asi tuhle cestu absolvovali s jistými obtížemi.
Celkově jsme našlapali 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 03. 2014 | 3391 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |