Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Masopust v Telči 2014
Město Telč se chystalo v sobotu 1. 3. 2014 na masopustní veselí a my turisté z Čeřínku jsme u toho nechtěli chybět. Ráno o půl osmé odjelo z Jihlavy vlakem do Telče 23 turistů.

Den v Telči jsme zahájili turisticky. Vyšlápli jsme si na rozhlednu Oslednici. Viditelnost do dáli byla ještě v této předjarní době dopoledne zamlžená, ale Telč je krásná i ve zhoršených vizuálních podmínkách. Na výhledy do větších dálek máme aspoň důvod přijet někdy příště. Po zdolání 176 schodů rozhledny jsme pomalým tempem šli kolem Štěpnického rybníka na náměstí Zachariáše z Hradce. Na náměstí u stánků už voněl svařák a zabijačkové dobroty.

v Telči


rozhledna Oslednice


společně na rozhledně

Telč z rozhledny


pod rozhlednou

kolem Štěpnického rybníka

 Štěpnický rybník

kam teď půjdeme ?

náměstí Zachariáše z Hradce


Ještě zbývalo hodně času do hlavního pořadu dne – masopustního průvodu, tak jsme si ještě udělali malou vycházku do okolí Telče, a to k oboře bílých daňků. Alejí lip „V Lipkách“ jsme došli k oboře, kde se až na druhé straně oplocení drželo stádo bílých krasavic se svým jediným vůdcem. Opatrně jsme obešli oboru, abychom se přiblížili, ale zvířata byla dost plachá, a navíc byla před chvílí nakrmená. Správkyně obory se snažila daňky přilákat, ale marně. Vykročili jsme tedy zpět lipovou alejí k Telči.

V Lipkách

V Lipkách

obora bílých daňkůzpět v Telči


Ve městě si někteří došli na oběd – většina do restaurace „U Švejka“ na zabijačkové hody, jiní se spokojili občerstvením u stánků a přitom si prohlédli náměstí s podloubími. V tuto dobu se rozpustily i husté mraky nad námi a v celé parádě se vylouplo na modré obloze sluníčko, které nás trochu ohřálo. Ve stínu bylo chladno a studený vítr nám tepla taky nepřidal.
Ve 14 hodin vyšel od Parkánu masopustní průvod, který došel na náměstí, kde čekal starosta města. Masky – policajt a ženy z harému žádaly o povolení k vypuknutí masopustního veselí. Celý proslov byl veršovaný, stejně jako představení masek. Potom celé náměstí ožilo masopustním rejem a masky rozdávaly tradiční koblihy. Muzikanti s harmonikou hráli a zpívali. K nim se přidávali okolostojící turisté a ostatní diváci. Někteří si i zatancovali. Téměř všichni byli poznačeni černým uhlem na tvář, a to proto, že: „Kdo počernit se nedá, dvakrát tolik stoná“.
Potom muzikanti dohráli, masky se rozloučily s basou a smuteční průvod odkráčel s basou do nedalekého Domu dětí a mládeže a masopustní veselí skončilo.

zabijačkový talíř "U Švejka"

čekání na maškarní průvod


průvod přichází


Jamajský bob

policajt a ženy z harému představují masky
starosta dává povolení k masopustu
malé děti se svezly na koni

zpívá se a tancuje

smuteční řeč nad basou


smutek pirátů

pochování basy

průvod masek odchází za basou


My jsme už taky měli čas odejít na nádraží, abychom stihli vlak. Ve vlaku si cestující nemohli nevšimnout našich srdíčky pomalovaných tváří a naopak jsme si my nemohli nevšimnout jejich údivných pohledů.

turisté Čeřínku

diváci se rozcházejí

na nádraží v Telči


Výlet za masopustem do Telče se vydařil. Po Telči a okolí jsme našlapali 10 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 03. 2014 | 2080 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server