07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Masopust v Telči 2014
Město Telč se chystalo v sobotu 1. 3. 2014 na masopustní veselí a my turisté z Čeřínku jsme u toho nechtěli chybět. Ráno o půl osmé odjelo z Jihlavy vlakem do Telče 23 turistů.

Den v Telči jsme zahájili turisticky. Vyšlápli jsme si na rozhlednu Oslednici. Viditelnost do dáli byla ještě v této předjarní době dopoledne zamlžená, ale Telč je krásná i ve zhoršených vizuálních podmínkách. Na výhledy do větších dálek máme aspoň důvod přijet někdy příště. Po zdolání 176 schodů rozhledny jsme pomalým tempem šli kolem Štěpnického rybníka na náměstí Zachariáše z Hradce. Na náměstí u stánků už voněl svařák a zabijačkové dobroty.

v Telči

rozhledna Oslednice

společně na rozhledně

Telč z rozhledny

pod rozhlednou

kolem Štěpnického rybníka

Štěpnický rybník

kam teď půjdeme ?

náměstí Zachariáše z Hradce

Ještě zbývalo hodně času do hlavního pořadu dne – masopustního průvodu, tak jsme si ještě udělali malou vycházku do okolí Telče, a to k oboře bílých daňků. Alejí lip „V Lipkách“ jsme došli k oboře, kde se až na druhé straně oplocení drželo stádo bílých krasavic se svým jediným vůdcem. Opatrně jsme obešli oboru, abychom se přiblížili, ale zvířata byla dost plachá, a navíc byla před chvílí nakrmená. Správkyně obory se snažila daňky přilákat, ale marně. Vykročili jsme tedy zpět lipovou alejí k Telči.

V Lipkách

obora bílých daňků

Ve městě si někteří došli na oběd – většina do restaurace „U Švejka“ na zabijačkové hody, jiní se spokojili občerstvením u stánků a přitom si prohlédli náměstí s podloubími. V tuto dobu se rozpustily i husté mraky nad námi a v celé parádě se vylouplo na modré obloze sluníčko, které nás trochu ohřálo. Ve stínu bylo chladno a studený vítr nám tepla taky nepřidal.
Ve 14 hodin vyšel od Parkánu masopustní průvod, který došel na náměstí, kde čekal starosta města. Masky – policajt a ženy z harému žádaly o povolení k vypuknutí masopustního veselí. Celý proslov byl veršovaný, stejně jako představení masek. Potom celé náměstí ožilo masopustním rejem a masky rozdávaly tradiční koblihy. Muzikanti s harmonikou hráli a zpívali. K nim se přidávali okolostojící turisté a ostatní diváci. Někteří si i zatancovali. Téměř všichni byli poznačeni černým uhlem na tvář, a to proto, že: „Kdo počernit se nedá, dvakrát tolik stoná“.
Potom muzikanti dohráli, masky se rozloučily s basou a smuteční průvod odkráčel s basou do nedalekého Domu dětí a mládeže a masopustní veselí skončilo.

zabijačkový talíř "U Švejka"

čekání na maškarní průvod

průvod přichází

Jamajský bob

policajt a ženy z harému představují masky

starosta dává povolení k masopustu

malé děti se svezly na koni

zpívá se a tancuje

smuteční řeč nad basou

smutek pirátů

pochování basy

průvod masek odchází za basou

My jsme už taky měli čas odejít na nádraží, abychom stihli vlak. Ve vlaku si cestující nemohli nevšimnout našich srdíčky pomalovaných tváří a naopak jsme si my nemohli nevšimnout jejich údivných pohledů.

turisté Čeřínku

diváci se rozcházejí

na nádraží v Telči

Výlet za masopustem do Telče se vydařil. Po Telči a okolí jsme našlapali 10 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 03. 2014 | 2044 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, F. Dörrer |