07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Posázaví
Za krásami malebného Posázaví jsme se vypravili v sobotu 8. února 2014.

Na vlakové zastávce ve Smrčné byl pro všech 26 turistů prostřen slavnostní stůl. Narozeniny slaví Eva Jurková a svátek mají naše tři Milady. Každá připravila nějakou dobrotu – strouhaný tvarohový řez, koláčky, oplatky, čokoládu, vše doplněné tekutými zahřívadly a Martinou nadívanou vekou. Na hostinu jsme pozvali také sluníčko, které nás za odměnu provázelo po celý den desetikilometrovou trasou.
Přešli jsme Sázavu a hned za rozervaným skaliskem stoupáme vzhůru lesní cestou k sametově mechovým kamenům s výhledem na řeku. Dále náhorní loukou s pěknými pohledy na Melechov a do Posázaví, až na širokou lesní cestu ústící na silnici. Hned vlevo stojí pěkná hájovna a spanilý Panuškův dub. Tady nás Marta informuje o životě akademického malíře Jaroslava Panušky, který v roce 1921 přivedl na Lipnici spisovatele Jaroslava Haška.
Odtud pochodujeme po silnici přes malinkatou obec Smrčensko do Meziklasí.

Na okraji Meziklasí nás ve své kamenické dílně „Stodola“ vítá pan Jaroslav Fieger, který nám představuje některá svá díla a prozrazuje zajímavosti z blízkého okolí. Po chvíli míjíme pěkně opravenou kapli na návsi a za poslední chalupou odbočíme doprava úvozovou cestou až na vysoce položené louky se zeleným věncem smrkových lesů. Nenápadnou pěšinou sestupujeme k potoku do místa zvaného Remuta s osmi stálými obyvateli a několika desítkami chat. Údolí potoka nás vede pěkně upravenou chatovou osadou zpět do Smrčné.
Od původně zamýšlené procházky po nově vzniklé cyklotrase do Mrzkovic jsme upustili. Zlákaly nás lavičky turistického odpočívadla, kde jsme posvačili a užívali jsme si teplých slunečních paprsků. Někteří z nás se ještě vypravili k nedalekému peřejnatému řečišti s množstvím balvanů a ledových škraloupů.

Motoráček ve 14,31 h nás odvezl do Světlé s okamžitým přestupem na vlak do Havlíčkova Brodu, kde jsme tradiční využili občerstvení v restauraci U Kroupů. V 16,05 h jsme odjeli vlakem do Jihlavy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 02. 2014 | 1659 přečtení |
Zdroj: text: M. Drobná, foto: F. Dörrer, M. Barnet |