Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Posázaví
Za krásami malebného Posázaví jsme se vypravili v sobotu 8. února 2014.

Na vlakové zastávce ve Smrčné byl pro všech 26 turistů prostřen slavnostní stůl. Narozeniny slaví Eva Jurková a svátek mají naše tři Milady. Každá připravila nějakou dobrotu – strouhaný tvarohový řez, koláčky, oplatky, čokoládu, vše doplněné tekutými zahřívadly a Martinou nadívanou vekou. Na hostinu jsme pozvali také sluníčko, které nás za odměnu provázelo po celý den desetikilometrovou trasou.
Přešli jsme Sázavu a hned za rozervaným skaliskem stoupáme vzhůru lesní cestou k sametově mechovým kamenům s výhledem na řeku. Dále náhorní loukou s pěknými pohledy na Melechov a do Posázaví, až na širokou lesní cestu ústící na silnici. Hned vlevo stojí pěkná hájovna a spanilý Panuškův dub. Tady nás Marta informuje o životě akademického malíře Jaroslava Panušky, který v roce 1921 přivedl na Lipnici spisovatele Jaroslava Haška.
Odtud pochodujeme po silnici přes malinkatou obec Smrčensko do Meziklasí.
Na okraji Meziklasí nás ve své kamenické dílně „Stodola“ vítá pan Jaroslav Fieger, který nám představuje některá svá díla a prozrazuje zajímavosti z blízkého okolí. Po chvíli míjíme pěkně opravenou kapli na návsi a za poslední chalupou odbočíme doprava úvozovou cestou až na vysoce položené louky se zeleným věncem smrkových lesů. Nenápadnou pěšinou sestupujeme k potoku do místa zvaného Remuta s osmi stálými obyvateli a několika desítkami chat. Údolí potoka nás vede pěkně upravenou chatovou osadou zpět do Smrčné.
Od původně zamýšlené procházky po nově vzniklé cyklotrase do Mrzkovic jsme upustili. Zlákaly nás lavičky turistického odpočívadla, kde jsme posvačili a užívali jsme si teplých slunečních paprsků. Někteří z nás se ještě vypravili k nedalekému peřejnatému řečišti s množstvím balvanů a ledových škraloupů.Motoráček ve 14,31 h nás odvezl do Světlé s okamžitým přestupem na vlak do Havlíčkova Brodu, kde jsme tradiční využili občerstvení v restauraci U Kroupů. V 16,05 h jsme odjeli vlakem do Jihlavy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 02. 2014 | 1684 přečtení |
Zdroj: text: M. Drobná, foto: F. Dörrer, M. Barnet |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server