07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Moravské Budějovice - Zblovice
Na sobotu 11. 1. 2014 jsme neměli v kalendáři žádnou turistickou akci. V týdnu před touto sobotou se nám ozvali vodáci z Moravských Budějovic a pozvali nás na jejich 15. ročník pochodu M. Budějovice – Zblovice. Dlouho jsme se nerozmýšleli a cestu do Moravských Budějovic jsme podnikli.

Start pochodu byl u haly koupaliště v M. Budějovicích v 10.00 hodin. Vlakem jsme přijeli do M. Budějovic těsně před desátou. Odtud nás objednaný autobus dovezl k hale koupaliště. Tady jsme se zapsali a někteří z nás dostali kalendářík s pamětním obrázkem pochodu (na poslední ve frontě nezbyl), bylo nás celkem více, než 140 účastníků, z toho 16 z Čeřínku.

zápis na startu

autobus do N. Syrovic

Do Nových Syrovic nás všechny převezl autobus na dvakrát. Tady začal pochod. Vodáci připravili trasy tři. Dlouhou 19 km, zkrácenou 17 km a nejkratší 13 km. Všechny končily ve Zblovicích v hospodě – kulturáku. Nejprve jsme šli společně po Graselově stezce a přešli na cyklostezku 5233 směrem na Černá Blata. Na rozcestí již hořel oheň. Opekli jsme si přinesené buřtíky a ochutnali dobrý čaj, připravený pořadateli.

v N. Syrovicích

po Graselově stezce

statek Spetice

opékání buřtů

dobrý čaj od pořadatelů

Potom jsme pokračovali k rozcestí Pod Stříbrným kopcem. Tady se naše jihlavská skupina rozdělila. Část se vydala po delší trase do Bítova, k rozcestí U Dubu a do cíle ve Zblovicích. (celkem 17 km). Většina se rozhodla pro kratší přímou cestu do Zblovic. Tu delší jsme znali z loňska, ale tou krátkou jsme ještě nešli. (celkem 13 km).

rybníček Šanderka

rozcestí U Křížku

Obecní strom

nad Zblovicemi

U čarodějnic - Uhelčka

cíl v kulturáku

turisté v cíli pochodu

Ve Zblovicích jsme chvíli poseděli a občerstvili se. Do Moravských Budějovic k vlaku nás opět dovezl autobus objednaný pořadateli.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 01. 2014 | 1528 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |