Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Moravské Budějovice - Zblovice
Na sobotu 11. 1. 2014 jsme neměli v kalendáři žádnou turistickou akci. V týdnu před touto sobotou se nám ozvali vodáci z Moravských Budějovic a pozvali nás na jejich 15. ročník pochodu M. Budějovice – Zblovice. Dlouho jsme se nerozmýšleli a cestu do Moravských Budějovic jsme podnikli.

Start pochodu byl u haly koupaliště v M. Budějovicích v 10.00 hodin. Vlakem jsme přijeli do M. Budějovic těsně před desátou. Odtud nás objednaný autobus dovezl k hale koupaliště. Tady jsme se zapsali a někteří z nás dostali kalendářík s pamětním obrázkem pochodu (na poslední ve frontě nezbyl), bylo nás celkem více, než 140 účastníků, z toho 16 z Čeřínku.

zápis na startu

zápis na startuautobus do N. Syrovic


Do Nových Syrovic nás všechny převezl autobus na dvakrát. Tady začal pochod. Vodáci připravili trasy tři. Dlouhou 19 km, zkrácenou 17 km a nejkratší 13 km. Všechny končily ve Zblovicích v hospodě – kulturáku. Nejprve jsme šli společně po Graselově stezce a přešli na cyklostezku 5233 směrem na Černá Blata. Na rozcestí již hořel oheň. Opekli jsme si přinesené buřtíky a ochutnali dobrý čaj, připravený pořadateli.

v N. Syrovicích


po Graselově stezce

statek Spetice


opékání buřtů

dobrý čaj od pořadatelů


Potom jsme pokračovali k rozcestí Pod Stříbrným kopcem. Tady se naše jihlavská skupina rozdělila. Část se vydala po delší trase do Bítova, k rozcestí U Dubu a do cíle ve Zblovicích. (celkem 17 km). Většina se rozhodla pro kratší přímou cestu do Zblovic. Tu delší jsme znali z loňska, ale tou krátkou jsme ještě nešli. (celkem 13 km).


rybníček Šanderka

rozcestí U Křížku

Obecní strom


nad Zblovicemi


U čarodějnic - Uhelčka

U čarodějnic - Uhelčka

cíl v kulturáku

turisté v cíli pochodu


Ve Zblovicích jsme chvíli poseděli a občerstvili se. Do Moravských Budějovic k vlaku nás opět dovezl autobus objednaný pořadateli.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 01. 2014 | 1528 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server