Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Moravské Budějovice - Zblovice
Na sobotu 11. 1. 2014 jsme neměli v kalendáři žádnou turistickou akci. V týdnu před touto sobotou se nám ozvali vodáci z Moravských Budějovic a pozvali nás na jejich 15. ročník pochodu M. Budějovice – Zblovice. Dlouho jsme se nerozmýšleli a cestu do Moravských Budějovic jsme podnikli.

Start pochodu byl u haly koupaliště v M. Budějovicích v 10.00 hodin. Vlakem jsme přijeli do M. Budějovic těsně před desátou. Odtud nás objednaný autobus dovezl k hale koupaliště. Tady jsme se zapsali a někteří z nás dostali kalendářík s pamětním obrázkem pochodu (na poslední ve frontě nezbyl), bylo nás celkem více, než 140 účastníků, z toho 16 z Čeřínku.

zápis na startu

zápis na startuautobus do N. Syrovic


Do Nových Syrovic nás všechny převezl autobus na dvakrát. Tady začal pochod. Vodáci připravili trasy tři. Dlouhou 19 km, zkrácenou 17 km a nejkratší 13 km. Všechny končily ve Zblovicích v hospodě – kulturáku. Nejprve jsme šli společně po Graselově stezce a přešli na cyklostezku 5233 směrem na Černá Blata. Na rozcestí již hořel oheň. Opekli jsme si přinesené buřtíky a ochutnali dobrý čaj, připravený pořadateli.

v N. Syrovicích


po Graselově stezce

statek Spetice


opékání buřtů

dobrý čaj od pořadatelů


Potom jsme pokračovali k rozcestí Pod Stříbrným kopcem. Tady se naše jihlavská skupina rozdělila. Část se vydala po delší trase do Bítova, k rozcestí U Dubu a do cíle ve Zblovicích. (celkem 17 km). Většina se rozhodla pro kratší přímou cestu do Zblovic. Tu delší jsme znali z loňska, ale tou krátkou jsme ještě nešli. (celkem 13 km).


rybníček Šanderka

rozcestí U Křížku

Obecní strom


nad Zblovicemi


U čarodějnic - Uhelčka

U čarodějnic - Uhelčka

cíl v kulturáku

turisté v cíli pochodu


Ve Zblovicích jsme chvíli poseděli a občerstvili se. Do Moravských Budějovic k vlaku nás opět dovezl autobus objednaný pořadateli.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 01. 2014 | 1577 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server