07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Turistické uvítání roku 2014 ve Ždírci
Rok uběhl tak rychle, že jsme se ani nenadáli, a už je tu rok nový. Stalo se již tradicí, že první sobotu v roce máme vycházku do Ždírce, do místního kulturního domu, abychom turisticky vtančili do nadcházejícího roku. Letos to bylo již 15. vtančení.

Ve 12 hodin se začali scházet u budovy hlavního nádraží ČD v Jihlavě ti nejstatečnější, kteří chtěli absolvovat nejdelší patnáctikilometrovou trasu. Do půl jedné se ještě čekalo na vlak z Třebíče, který dovezl velkou skupinu turistů. Společně jsme se vyfotografovali a pochodníci se vydali na cestu.
My pořadatelé, manželé Svatošovi a Veselí, jsme s plnými auty naloženými turistickými batůžky s tanečními a dalšími potřebnými věcmi pro pěšáky, a s plnými krabicemi s občerstvením, odjeli do Ždírce do kulturního domu, abychom všechno nachystali, než všichni dorazí.
První hosté přijeli autobusem a postupně přicházeli další, kteří se přiblížili autobusem nebo vlakem a šli jen část cesty. Naposled přicházeli ti skalní s 15ti kilometry v nohách. Ale to už pršelo a po cestě jim foukal nepříjemný silný vítr. Byla to opravdu cesta pro statečné. Ani takové podmínky turisty nezlomily. Jak začala hrát oblíbená hudební skupina manželů Dočekalových „Sádlo v pohybu“, okamžitě se sál zaplnil tancujícími.

sraz u nádraží ČD

nakládání batůžků

pěšáci odchází z Jihlavy

zastávka na cyklostezce

k Henčovu

kolem letiště

foto u závory

Ještě před zahájením přišli zazpívat koledníci a turisté přispěli na Tříkrálovou sbírku. Taneční zábavu zahájili pořadatelé KČT Čeřínek Jiří Veselý a Mirek Svatoš. Přivítali přítomné turisty z oblasti Vysočina a odborů KČT Bedřichov, Tesla, Třebíč, Trnava, Kamenná, Polná, značkaře Vysočiny a samozřejmě členy pořádajícího KČT Čeřínek, dohromady více jak 160 účastníků.

zahájení taneční zábavy

Tříkrálová koleda

Tříkrálová sbírka

značkaři

Před pátou hodinou se začala podávat večeře. Pečená kuřecí stehýnka s chlebem a okurkou všem chutnala a přišla vhod. Po večeři opět sál ožil ve víru tance. Během večera přišli mezi turisty starosta obce Ždírec pan Bohuslav Fiala a místostarosta pan Stanislav Pavlík se svými manželkami.

podává se večeře

turistům chutná

přišel se podívat i starosta obce Ždírec

O půl sedmé tanečníky – turisty vystřídali tanečníci jiného ražení. Zatančila skupina rock 'n' rollu ELVIS z Jihlavy. Jejich vystoupení je velice oblíbené. Milé je tancování těch nejmenších, kteří svou taneční kariéru teprve začínají. Vystoupení skupiny děvčat svědčí o kráse a precizním secvičení. Špičkové ukázky těch nejstarších členů skupiny nenechají nikoho v klidu. Často se až tají dech při akrobatických kouscích. Je vidět, že jejich trenérům pod vedením Vilibalda Prokopa se práce daří a mohou být na své svěřence hrdí.

nejmladší tanečníci rokenrolu

Elvis club Jihlava

Po rokenrolovém vystoupení zase chvíli tančili turisté, které vystřídala skupina Bonanza se svými country tanci. Její vedoucí je Míla Zámková. Vystoupení skupiny Bonanza se také divákům líbí.

Bonanza

Bonanza podruhé

Potom se zase neúnavně tančilo. Překvapení pro přítomné si připravili turisté z Třebíče a Trnavy. Na písničku Včelka Mája přitančil v jejich podání do sálu hmyz. Brouci pytlíci, berušky, čmeláci a jiná havěť zaplnila sál. Objevili se tu i dva rytíři jakéhosi řádu z Kamenné a vyřizovali si na sále své účty soubojem dřevěnými šavlemi.
Nálada všech byla hodně veselá a rozjásaná a k tomu ještě přispělo „Sádlo v pohybu“ se svou výukou rozdováděných tanečků.

hmyz z Třebíče

rytíři z Kamenné

hmyzí společenstvo

turisté se baví

Tančilo se až do 23 hodin. Zábava byla u konce, ale nikomu se ještě domů nechtělo. Na závěr turisté z Trnavy pozvali všechny na zahájení jarní turistické sezóny do Trnavy.

pozvání na zahájení jarní turistické sezóny

autobusy odvážejí turisty

Autobusy byly přistavené, aby turisty odvezly do Jihlavy a Třebíče.

Všechno jednou končí. Teď nás čeká celý turistický rok 2014 plný vycházek, výšlapů a pochodů, jízd na kole a zájezdů po Česku i v zahraničí. A na zábavu ve Ždírci (nebo třeba někde jinde) se budeme těšit zase příští rok.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 01. 2014 | 2233 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, L. Tomáš |