Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Novoroční výstup na Šacberk – Rudný
První den v roce se tradičně schází na Šacberku turisté a příznivci turistiky, aby přivítali nový rok jaksepatří – turisticky. KČT Tesla Jihlava pořádal 1. ledna 2014 již XVII. ročník Novoročního výstupu na Šacberk – Rudný, spojený s akcí Novoroční čtyřlístek.

Včerejší Silvestrovský výstup na Javořici a následné oslavy Silvestra nás - turisty nezmohly natolik, abychom se nezúčastnili novoročního setkání na Rudném. U Jitřenky se nás sešlo 39 a společně jsme vystoupili na vrchol Rudného. Šli jsme Slavíčkovou ulicí, k Lesnovu a lesoparkem k Šacberku. Cestou nás ještě přibývalo. V cíli na vrcholu jsme se pozdravili a popřáli si do nového roku s ostatními turisty z jiných odborů, i s kamarády, kteří přišli podpořit tuto akci, i když organizovaní v žádném turistickém odboru nejsou. Opět probíhala akce „Vystup na svůj vrchol“, při které přispívají účastníci do kasičky na výstavbu Bezručovy chaty na Lysé hoře v Beskydech. Do mošničky „Novoročního čtyřlístku“ pro vozíčkáře se vybralo 3 930,- Kč a bylo rozdáno 169 diplomů.

setkání u Jitřenky

setkání u Jitřenky

pod Šacberkem

cesta k vrcholu

příspěvek na výstavbu Bezručovy chaty

Novoroční čtyřlístek

Novoroční čtyřlístek

turisté na Šacberku

setkání s přáteli

setkání s přáteli

cestou na náměstí


Ze Šacberku jsme se pomalu rozcházeli. Někteří hledali nějakou občerstvovnu, ale téměř všechny byly po silvestrovských nocích zavřené. Někteří odešli rovnou do svých domovů a některé skupinky se vydaly na náměstí v Jihlavě, kde byl v 17. 30 hodin, po Novoroční zdravici primátora statutárního města Jihlavy Ing. Jaroslava Vymazala, odpálen ohňostroj.

novoroční náměstí

ohňostroj
Na Novoroční vycházce jsme našlapali 12 km a „našich z Čeřínku“ se zúčastnilo celkem 54 turistů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 01. 2014 | 3042 přečtení |
Zdroj: text:V. Veselá, foto: V. Veselá a J. Daňhel |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server