07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Novoroční výstup na Šacberk – Rudný
První den v roce se tradičně schází na Šacberku turisté a příznivci turistiky, aby přivítali nový rok jaksepatří – turisticky. KČT Tesla Jihlava pořádal 1. ledna 2014 již XVII. ročník Novoročního výstupu na Šacberk – Rudný, spojený s akcí Novoroční čtyřlístek.

Včerejší Silvestrovský výstup na Javořici a následné oslavy Silvestra nás - turisty nezmohly natolik, abychom se nezúčastnili novoročního setkání na Rudném. U Jitřenky se nás sešlo 39 a společně jsme vystoupili na vrchol Rudného. Šli jsme Slavíčkovou ulicí, k Lesnovu a lesoparkem k Šacberku. Cestou nás ještě přibývalo. V cíli na vrcholu jsme se pozdravili a popřáli si do nového roku s ostatními turisty z jiných odborů, i s kamarády, kteří přišli podpořit tuto akci, i když organizovaní v žádném turistickém odboru nejsou. Opět probíhala akce „Vystup na svůj vrchol“, při které přispívají účastníci do kasičky na výstavbu Bezručovy chaty na Lysé hoře v Beskydech. Do mošničky „Novoročního čtyřlístku“ pro vozíčkáře se vybralo 3 930,- Kč a bylo rozdáno 169 diplomů.

setkání u Jitřenky

pod Šacberkem

cesta k vrcholu

příspěvek na výstavbu Bezručovy chaty

Novoroční čtyřlístek

turisté na Šacberku

setkání s přáteli

cestou na náměstí

Ze Šacberku jsme se pomalu rozcházeli. Někteří hledali nějakou občerstvovnu, ale téměř všechny byly po silvestrovských nocích zavřené. Někteří odešli rovnou do svých domovů a některé skupinky se vydaly na náměstí v Jihlavě, kde byl v 17. 30 hodin, po Novoroční zdravici primátora statutárního města Jihlavy Ing. Jaroslava Vymazala, odpálen ohňostroj.

novoroční náměstí

ohňostroj

Na Novoroční vycházce jsme našlapali 12 km a „našich z Čeřínku“ se zúčastnilo celkem 54 turistů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 01. 2014 | 3042 přečtení |
Zdroj: text:V. Veselá, foto: V. Veselá a J. Daňhel |