Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
VÁNOČNÍ PRAHA
Betlémy a vánoční tradice jsou v prosinci všude již v plném proudu. Abychom nasáli tu vánoční atmosféru, odjeli jsme v úterý 10. 12. 2013 vlakem do Prahy na procházku předvánoční Prahou. Jelo nás jedenáct.

S nápadem uskutečnit takový výlet přišla Hanka Kučerová. Její výpravy do Prahy, ať už na jaře, v létě, či v zimě, nemají chybu. Tentokrát nás vedla vánočním Starým městem. Nejprve jsme navštívili výstavu betlémů v areálu kostela P. Marie Sněžné. Jsou tu vystaveny historické betlémy i betlémy současných tvůrců. Obdivovali jsme práce starých mistrů řezbářů a nápaditost, z jakých různých materiálů jsou některé betlémy vytvořeny.

Vánoce na Václaváku

kostel P. Marie Sněžné v Praze

pohyblivý betlém s mechanikou

dřevěný barevný betlém

sádrový kostelní betlém z r. 1920

dřevořezba - betlém v kazetě

háčkovaný betlémKralický betlém

betlém vinná réva a kralické figurky, zač. 20. stol.

betlém z korálků


korálkový betlém

oblékané figurky

kostel P. Marie Sněžné


Od P. Marie Sněžné jsme se šli naobědvat do nedaleké restaurace U Betlémské kaple. Po obědě jsme šli na Staroměstské náměstí, kde jsou předvánoční trhy. Bylo tam rušno, spousta lidí, prolínající se různé jazyky, živé sochy, kočáry s koňmi, hudba (někdy docela i skřípavá), směsice všelijakých vůní ze stánků se sladkými i masovými pochoutkami a hlavně tomu všemu kraluje velký vánoční smrk.

po obědě jdeme na Staroměstské náměstí

Staroměstská radnice

Staroměstská radnice

Pražský orloj

vánoční trh na Staromáku

kočáry s koňmi

vánoční smrk

živé sochy

živé sochy

Pražský orloj


Také jsme se nechali vyvézt výtahem na věž Staroměstské radnice. Celé náměstí jsme takto viděli i z ptačí perspektivy. Byla celkem dobrá viditelnost, tak se nám naskytl pěkný výhled na naši matičku Prahu se svými věžemi i věžičkami.

hradčany z věže Staroměstské radnice

Petřín z věže Staroměstské radnice

Staroměstské náměstí

věže Týnského chrámu

diváci u Orloje


Další naší zastávkou byly Pohádkové vánoce v Betlémské kapli. V podzemních prostorách kaple byly vystaveny betlémy s pohádkovými bytostmi z večerníčků a známých českých pohádek.

Pohádkové Vánoce v Betlémské kapli


na výstavě Pohádkové vánoce

tenhle vláček nám ujel

peklo - samý čert


korálkové AndělkyNa výstavě bylo povoleno fotit, ale pouze bez použití blesku.

Václavské náměstí


Po prohlídce Pohádkových vánoc jsme se vydali na zpáteční cestu přes Václavské náměstí k Hlavnímu nádraží. Naše nohy byly unavené z tvrdé městské dlažby, tak jsme se těšili, až se usadíme ve vlaku.
Výlet do předvánoční Prahy se nám všem líbil. Už se těšíme, kam nás Hanka v Praze zavede příště.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 12. 2013 | 2893 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server