14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

Mikuláš na Čeřínku
Mikulášská vycházka vedla letos, stejně jako loni, na turistickou chatu na Čeřínku. V sobotu 7. 12. 2013 jsme se sešli na vlakovém nádraží a odjeli jsme do Kostelce u Jihlavy.

V Kostelci nás Jirka Veselý přivítal a vydali jsme se po silnici směrem na Čeřínek. Foukal ostrý, studený vítr. Předpověď počasí nelhala. Čerstvý sníh se metal po poli i po cestě. Ale chvílemi se ukázalo i sluníčko. Celá 34členná skupina se odvážně vydala na cestu. Turisty, jak se zdá, nic nepřekvapí. Děti využily každý vrcholek ke klouzání. A tak všichni polárníci-turisté vystoupali
po 5ti km až k turistické chatě na Čeřínku.

v Kostelci

po silnici na Čeřínek

sníh se mete po poli i po cestě

radost z čerstvého sněhu

na sněhu je prima

v lese vítr nefouká

Turistická chata Čeřínek

Všichni dospěláci ocenili příjemné teplo chaty, voňavá pečená žebírka, teplé i studené nápoje, ale dětem se do chaty ještě nechtělo. Venku bylo plno prvního sněhu, tak si toho musely jaksepatří užít.

v chatě už mají stromeček

oběd chutná

Když se všichni najedli a děti vyřádily na sněhu, přišel Mikuláš s dvěma čerty. Mikuláš rozdával malé dárečky, připravené pro všechny účastníky, kteří se na turistické chatě v restauraci sešli. Čerti byli neúspěšní, žádného hříšníka do pekla neodnesli, ač se o to pokoušeli. Nikomu se s nimi do pekla nechtělo. Turisté si raději s Mikulášem i s čertem zatancovali. K pekelnému tanečku jim zahráli harmonikáři. Škoda jen, že jsme se špatně domluvili - harmoniky mohly začít hrát dříve. (Chybička se vloudí. Snad nám bude odpuštěno. Dík. V.V.) S harmonikami se nejen tancovalo, ale i zpívalo. Při dobré náladě čas rychle uběhl.

brzy příjde Mikuláš

Mikuláš naděluje

předseda naděluje p. Vlčkovi pro vaření s úsměvem

má štěstí - nevejde se čertovi do pytle

tanec s čertem

Maruška se čertů nebojí

tanec s Mikulášem a čertem

harmonikáři hráli krásně

sólo pro Irenku a Zdeňka

turistky řádí

V 18 hodin pro nás měl přijet autobus. Aby nemusel absolvovat nepříjemný zasněžený a klouzavý poslední úsek k chatě, tak jsme se rozhodli sejít pěšky dolů k „Lípě“ na parkoviště. Pro turisty je to jako nic a řidič byl za to vděčný a bezpečně nás odvezl do Jihlavy.

Mikulášská vycházka skončila, jedeme domů

Ještě nesmíme zapomenout poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách. V první řadě patří poděkování Irence Vašákové, která upekla a nazdobila spoustu mikulášských perníčků a ještě přidala kokosky a vánočky ke kávě a čaji.
Děkujeme čtyřem členkám, které připravily v nové klubovně z Irenčiných perníčků malé balíčky.
Poděkování patří i manželům Vlčkovým a celému personálu turistické chaty za vzornou obsluhu. Paní kuchařce za moc dobře připravená pečená žebra a jiné pochoutky, které si turisté objednávali. A že nás hladových a mlsných nebylo málo! Našich turistů se sešlo 43 a s ostatními nás bylo možná více jak 70.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 12. 2013 | 1787 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, F. Dörrer |