07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Mikuláš na Čeřínku
Mikulášská vycházka vedla letos, stejně jako loni, na turistickou chatu na Čeřínku. V sobotu 7. 12. 2013 jsme se sešli na vlakovém nádraží a odjeli jsme do Kostelce u Jihlavy.

V Kostelci nás Jirka Veselý přivítal a vydali jsme se po silnici směrem na Čeřínek. Foukal ostrý, studený vítr. Předpověď počasí nelhala. Čerstvý sníh se metal po poli i po cestě. Ale chvílemi se ukázalo i sluníčko. Celá 34členná skupina se odvážně vydala na cestu. Turisty, jak se zdá, nic nepřekvapí. Děti využily každý vrcholek ke klouzání. A tak všichni polárníci-turisté vystoupali
po 5ti km až k turistické chatě na Čeřínku.

v Kostelci

po silnici na Čeřínek

sníh se mete po poli i po cestě

radost z čerstvého sněhu

na sněhu je prima

v lese vítr nefouká

Turistická chata Čeřínek

Všichni dospěláci ocenili příjemné teplo chaty, voňavá pečená žebírka, teplé i studené nápoje, ale dětem se do chaty ještě nechtělo. Venku bylo plno prvního sněhu, tak si toho musely jaksepatří užít.

v chatě už mají stromeček

oběd chutná

Když se všichni najedli a děti vyřádily na sněhu, přišel Mikuláš s dvěma čerty. Mikuláš rozdával malé dárečky, připravené pro všechny účastníky, kteří se na turistické chatě v restauraci sešli. Čerti byli neúspěšní, žádného hříšníka do pekla neodnesli, ač se o to pokoušeli. Nikomu se s nimi do pekla nechtělo. Turisté si raději s Mikulášem i s čertem zatancovali. K pekelnému tanečku jim zahráli harmonikáři. Škoda jen, že jsme se špatně domluvili - harmoniky mohly začít hrát dříve. (Chybička se vloudí. Snad nám bude odpuštěno. Dík. V.V.) S harmonikami se nejen tancovalo, ale i zpívalo. Při dobré náladě čas rychle uběhl.

brzy příjde Mikuláš

Mikuláš naděluje

předseda naděluje p. Vlčkovi pro vaření s úsměvem

má štěstí - nevejde se čertovi do pytle

tanec s čertem

Maruška se čertů nebojí

tanec s Mikulášem a čertem

harmonikáři hráli krásně

sólo pro Irenku a Zdeňka

turistky řádí

V 18 hodin pro nás měl přijet autobus. Aby nemusel absolvovat nepříjemný zasněžený a klouzavý poslední úsek k chatě, tak jsme se rozhodli sejít pěšky dolů k „Lípě“ na parkoviště. Pro turisty je to jako nic a řidič byl za to vděčný a bezpečně nás odvezl do Jihlavy.

Mikulášská vycházka skončila, jedeme domů

Ještě nesmíme zapomenout poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách. V první řadě patří poděkování Irence Vašákové, která upekla a nazdobila spoustu mikulášských perníčků a ještě přidala kokosky a vánočky ke kávě a čaji.
Děkujeme čtyřem členkám, které připravily v nové klubovně z Irenčiných perníčků malé balíčky.
Poděkování patří i manželům Vlčkovým a celému personálu turistické chaty za vzornou obsluhu. Paní kuchařce za moc dobře připravená pečená žebra a jiné pochoutky, které si turisté objednávali. A že nás hladových a mlsných nebylo málo! Našich turistů se sešlo 43 a s ostatními nás bylo možná více jak 70.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 12. 2013 | 1730 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, F. Dörrer |