Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Mikuláš na Čeřínku
Mikulášská vycházka vedla letos, stejně jako loni, na turistickou chatu na Čeřínku. V sobotu 7. 12. 2013 jsme se sešli na vlakovém nádraží a odjeli jsme do Kostelce u Jihlavy.

V Kostelci nás Jirka Veselý přivítal a vydali jsme se po silnici směrem na Čeřínek. Foukal ostrý, studený vítr. Předpověď počasí nelhala. Čerstvý sníh se metal po poli i po cestě. Ale chvílemi se ukázalo i sluníčko. Celá 34členná skupina se odvážně vydala na cestu. Turisty, jak se zdá, nic nepřekvapí. Děti využily každý vrcholek ke klouzání. A tak všichni polárníci-turisté vystoupali
po 5ti km až k turistické chatě na Čeřínku.

v Kostelci

po silnici na Čeřínek

sníh se mete po poli i po cestě


radost z čerstvého sněhu

na sněhu je prima


v lese vítr nefouká

Turistická chata Čeřínek


Všichni dospěláci ocenili příjemné teplo chaty, voňavá pečená žebírka, teplé i studené nápoje, ale dětem se do chaty ještě nechtělo. Venku bylo plno prvního sněhu, tak si toho musely jaksepatří užít.

v chatě už mají stromeček

oběd chutná
Když se všichni najedli a děti vyřádily na sněhu, přišel Mikuláš s dvěma čerty. Mikuláš rozdával malé dárečky, připravené pro všechny účastníky, kteří se na turistické chatě v restauraci sešli. Čerti byli neúspěšní, žádného hříšníka do pekla neodnesli, ač se o to pokoušeli. Nikomu se s nimi do pekla nechtělo. Turisté si raději s Mikulášem i s čertem zatancovali. K pekelnému tanečku jim zahráli harmonikáři. Škoda jen, že jsme se špatně domluvili - harmoniky mohly začít hrát dříve. (Chybička se vloudí. Snad nám bude odpuštěno. Dík. V.V.) S harmonikami se nejen tancovalo, ale i zpívalo. Při dobré náladě čas rychle uběhl.

brzy příjde Mikuláš

Mikuláš naděluje
předseda naděluje p. Vlčkovi pro vaření s úsměvem

má štěstí - nevejde se čertovi do pytle

tanec s čertem

Maruška se čertů nebojí

tanec s Mikulášem a čertem


harmonikáři hráli krásně

sólo pro Irenku a Zdeňka

turistky řádí


V 18 hodin pro nás měl přijet autobus. Aby nemusel absolvovat nepříjemný zasněžený a klouzavý poslední úsek k chatě, tak jsme se rozhodli sejít pěšky dolů k „Lípě“ na parkoviště. Pro turisty je to jako nic a řidič byl za to vděčný a bezpečně nás odvezl do Jihlavy.

Mikulášská vycházka skončila, jedeme domů


Ještě nesmíme zapomenout poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách. V první řadě patří poděkování Irence Vašákové, která upekla a nazdobila spoustu mikulášských perníčků a ještě přidala kokosky a vánočky ke kávě a čaji.
Děkujeme čtyřem členkám, které připravily v nové klubovně z Irenčiných perníčků malé balíčky.
Poděkování patří i manželům Vlčkovým a celému personálu turistické chaty za vzornou obsluhu. Paní kuchařce za moc dobře připravená pečená žebra a jiné pochoutky, které si turisté objednávali. A že nás hladových a mlsných nebylo málo! Našich turistů se sešlo 43 a s ostatními nás bylo možná více jak 70.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 12. 2013 | 1730 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server