07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Malá vycházka z Dolní Cerekve do Batelova
S hlavní turistickou sezónou jsme se již letos rozloučili. Turisté se ale nevzdávají, a každou sobotu se vydávají na kratší, či delší výšlapy. Počasí bývá v tuto dobu nevyzpytatelné, navíc budou za měsíc vánoce. Přesto všechno v sobotu 30. listopadu, ještě téměř za tmy, vystoupilo z vlaku v Dolní Cerekvi 23 turistů.

Turisty na vycházku pozvala Marie Nováková. Hned na zastávce v D. Cerekvi všechny přivítala a slíbila asi desetikilometrovou vycházku krajem, kde vyrůstala. Prošli jsme obcí a pokračovali na Vršky a Rohoznou. V Rohozné jsme si prohlédli dřevěné sochy Poutníka a sv. Václava.

vystoupili jsme skoro za tmy

procházíme D. Cerekví

u horního hřbitova

Přírodní park Čeřínek

pocukrovanou krajinou

před Rohoznou

u sochy Poutníka v Rohozné

socha sv. Václava

Další cesta vedla kolem Horního a Dolního rybníka do Batelova. Cesta byla zavátá prvním sněhem. Pole byla jako pocukrovaná. Tmavé mraky nepustily mnoho slunečního světla, tak aspoň ten malý poprašek prvního sněhu krajinu trochu rozsvítil. Užívali jsme si výhledy na panorama Přírodního parku Čeřínku a dohlédli i na Mešnici.

malá svačina

Dolní rybník

Na Západ

Na Západě

K polednímu se snažilo sluníčko překonat husté mraky, a to se mu před Batelovem, i když s obtížemi, podařilo. Na závěr vycházky jsme se občerstvili v restauraci Na Západě. Po cestě na batelovské nádraží sluneční paprsky pěkně hřály.

jdeme na nádraží

trasa vycházky

Tahle malá nenáročná vycházka měla nakonec 12 km a všem se moc líbila.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 12. 2013 | 1711 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý, |