Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Po stopách armádního generála Ludvíka Svobody
Odbor KČT Trnava pořádá pravidelně v listopadu velkou akci, které se rádi účastníme. Letošní 7. ročník turistického pochodu PO STOPÁCH ARMÁDNÍHO GENERÁLA LUDVÍKA SVOBODY se konal v sobotu 23. 11. 2013.

Z Jihlavy nás odvezl městský autobus MHD do Trnavy u Třebíče k obecnímu úřadu na start pochodu. Společně jsme se zaregistrovali. Někteří z nás mezitím využili čas na prohlídku hasičských trofejí v klubovně místních hasičů.

příjezd do Trnavy

na startu

poháry v klubovně


Potom jsme se vydali na trasu.
Pohodáři se ještě kousek nechali autobusem přiblížit ke „Kuchyňce“.
Ostatní, kterých byla většina, šli po žluté TZ do obce Přeckov, kde byla v místním hostinci první kontrola. Na rozcestí „Kuchyňka“ jsme se sešli s pohodáři. Na Kuchyňce byla druhá kontrola. Hořel tu ohýnek k opečení klobásek, které pořadatelé pro nás připravili.

po ŽTZ


krajina u Trnavy

první kontrola v Přeckově

na kontrole

ke "Kuchyňce"

na "Kuchyňce"
Dlouho jsme se tady nezdrželi, protože v 11 hodin začínala v 1,5 km vzdáleném Hroznatíně slavnost na počest prezidenta ČSSR v letech 1968 – 75 armádního generála Ludvíka Svobody. Na prostranství nedaleko rodného domu L. Svobody, u pamětního kamene, který byl odhalen 16. 3. 2013 při příležitosti 70. výročí bitvy u Sokolova, se sešli pamětníci a veteráni 2. světové války a mnoho dalších hostů a turistů. Přítomna byla i dcera arm. gen. Ludvíka Svobody prof. Zoe Klusáková-Svobodová. Po slavnostních projevech vzácných hostů byly položeny u pamětního kamene květiny. Poté byli všichni pozváni do rodného domu L. Svobody na prohlídku a na občerstvení. V domě také probíhala autogramiáda knihy „Pět válek Ludvíka Svobody“, kterou napsal Zdeněk Hrabica.

zástavy u pamětního kamene


hovoří J. Stanislav

u památníku Zoe Klusáková - Svobodová

turisté z Trnavy položili k památníku kytici

účastníci slavnosti


cedulka na pamětním kameni

autor knihy Z. Hrabica


Po slavnosti jsme se vydali z Hroznatína směrem na Rudíkov a potom po cyklostezce k Přeckovu. Odtud nás vedly červenobílé fáborky ke Kolomazným kamenům, kolem rybníka Malý Bor a po staré silnici jsme přišli do Trnavy, do cíle pochodu v hostinci „U Toma“. Po 15 kilometrovém pochodu jsme si rádi v cílové restauraci odpočinuli, doplnili tekutiny a pozdravili s ostatními pochodníky.

z Hroznatína

Kolomazné kameny

kolomazná mísa

u kolomazných kamenů

pokračujeme k Trnavě

rybník Malý Bor


cíl "U Toma"

autobus nás veze do Jihlavy


Ani se nám od přátel a z příjemně vytopené hospůdky nechtělo. Přesto jsme se v 15 hodin v plném počtu 36 turistů sešli u autobusu, který nás opět bezpečně dovezl do Jihlavy.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 11. 2013 | 2161 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá , J. Veselý, L. Tomáš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server