07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Po stopách armádního generála Ludvíka Svobody
Odbor KČT Trnava pořádá pravidelně v listopadu velkou akci, které se rádi účastníme. Letošní 7. ročník turistického pochodu PO STOPÁCH ARMÁDNÍHO GENERÁLA LUDVÍKA SVOBODY se konal v sobotu 23. 11. 2013.

Z Jihlavy nás odvezl městský autobus MHD do Trnavy u Třebíče k obecnímu úřadu na start pochodu. Společně jsme se zaregistrovali. Někteří z nás mezitím využili čas na prohlídku hasičských trofejí v klubovně místních hasičů.

příjezd do Trnavy

na startu

poháry v klubovně

Potom jsme se vydali na trasu.
Pohodáři se ještě kousek nechali autobusem přiblížit ke „Kuchyňce“.
Ostatní, kterých byla většina, šli po žluté TZ do obce Přeckov, kde byla v místním hostinci první kontrola. Na rozcestí „Kuchyňka“ jsme se sešli s pohodáři. Na Kuchyňce byla druhá kontrola. Hořel tu ohýnek k opečení klobásek, které pořadatelé pro nás připravili.

po ŽTZ

krajina u Trnavy

první kontrola v Přeckově

na kontrole

ke "Kuchyňce"

na "Kuchyňce"

Dlouho jsme se tady nezdrželi, protože v 11 hodin začínala v 1,5 km vzdáleném Hroznatíně slavnost na počest prezidenta ČSSR v letech 1968 – 75 armádního generála Ludvíka Svobody. Na prostranství nedaleko rodného domu L. Svobody, u pamětního kamene, který byl odhalen 16. 3. 2013 při příležitosti 70. výročí bitvy u Sokolova, se sešli pamětníci a veteráni 2. světové války a mnoho dalších hostů a turistů. Přítomna byla i dcera arm. gen. Ludvíka Svobody prof. Zoe Klusáková-Svobodová. Po slavnostních projevech vzácných hostů byly položeny u pamětního kamene květiny. Poté byli všichni pozváni do rodného domu L. Svobody na prohlídku a na občerstvení. V domě také probíhala autogramiáda knihy „Pět válek Ludvíka Svobody“, kterou napsal Zdeněk Hrabica.

zástavy u pamětního kamene

hovoří J. Stanislav

u památníku Zoe Klusáková - Svobodová

turisté z Trnavy položili k památníku kytici

účastníci slavnosti

cedulka na pamětním kameni

autor knihy Z. Hrabica

Po slavnosti jsme se vydali z Hroznatína směrem na Rudíkov a potom po cyklostezce k Přeckovu. Odtud nás vedly červenobílé fáborky ke Kolomazným kamenům, kolem rybníka Malý Bor a po staré silnici jsme přišli do Trnavy, do cíle pochodu v hostinci „U Toma“. Po 15 kilometrovém pochodu jsme si rádi v cílové restauraci odpočinuli, doplnili tekutiny a pozdravili s ostatními pochodníky.

z Hroznatína

Kolomazné kameny

kolomazná mísa

u kolomazných kamenů

pokračujeme k Trnavě

rybník Malý Bor

cíl "U Toma"

autobus nás veze do Jihlavy

Ani se nám od přátel a z příjemně vytopené hospůdky nechtělo. Přesto jsme se v 15 hodin v plném počtu 36 turistů sešli u autobusu, který nás opět bezpečně dovezl do Jihlavy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 11. 2013 | 2161 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá , J. Veselý, L. Tomáš |