14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

Po stopách armádního generála Ludvíka Svobody
Odbor KČT Trnava pořádá pravidelně v listopadu velkou akci, které se rádi účastníme. Letošní 7. ročník turistického pochodu PO STOPÁCH ARMÁDNÍHO GENERÁLA LUDVÍKA SVOBODY se konal v sobotu 23. 11. 2013.

Z Jihlavy nás odvezl městský autobus MHD do Trnavy u Třebíče k obecnímu úřadu na start pochodu. Společně jsme se zaregistrovali. Někteří z nás mezitím využili čas na prohlídku hasičských trofejí v klubovně místních hasičů.

příjezd do Trnavy

na startu

poháry v klubovně

Potom jsme se vydali na trasu.
Pohodáři se ještě kousek nechali autobusem přiblížit ke „Kuchyňce“.
Ostatní, kterých byla většina, šli po žluté TZ do obce Přeckov, kde byla v místním hostinci první kontrola. Na rozcestí „Kuchyňka“ jsme se sešli s pohodáři. Na Kuchyňce byla druhá kontrola. Hořel tu ohýnek k opečení klobásek, které pořadatelé pro nás připravili.

po ŽTZ

krajina u Trnavy

první kontrola v Přeckově

na kontrole

ke "Kuchyňce"

na "Kuchyňce"

Dlouho jsme se tady nezdrželi, protože v 11 hodin začínala v 1,5 km vzdáleném Hroznatíně slavnost na počest prezidenta ČSSR v letech 1968 – 75 armádního generála Ludvíka Svobody. Na prostranství nedaleko rodného domu L. Svobody, u pamětního kamene, který byl odhalen 16. 3. 2013 při příležitosti 70. výročí bitvy u Sokolova, se sešli pamětníci a veteráni 2. světové války a mnoho dalších hostů a turistů. Přítomna byla i dcera arm. gen. Ludvíka Svobody prof. Zoe Klusáková-Svobodová. Po slavnostních projevech vzácných hostů byly položeny u pamětního kamene květiny. Poté byli všichni pozváni do rodného domu L. Svobody na prohlídku a na občerstvení. V domě také probíhala autogramiáda knihy „Pět válek Ludvíka Svobody“, kterou napsal Zdeněk Hrabica.

zástavy u pamětního kamene

hovoří J. Stanislav

u památníku Zoe Klusáková - Svobodová

turisté z Trnavy položili k památníku kytici

účastníci slavnosti

cedulka na pamětním kameni

autor knihy Z. Hrabica

Po slavnosti jsme se vydali z Hroznatína směrem na Rudíkov a potom po cyklostezce k Přeckovu. Odtud nás vedly červenobílé fáborky ke Kolomazným kamenům, kolem rybníka Malý Bor a po staré silnici jsme přišli do Trnavy, do cíle pochodu v hostinci „U Toma“. Po 15 kilometrovém pochodu jsme si rádi v cílové restauraci odpočinuli, doplnili tekutiny a pozdravili s ostatními pochodníky.

z Hroznatína

Kolomazné kameny

kolomazná mísa

u kolomazných kamenů

pokračujeme k Trnavě

rybník Malý Bor

cíl "U Toma"

autobus nás veze do Jihlavy

Ani se nám od přátel a z příjemně vytopené hospůdky nechtělo. Přesto jsme se v 15 hodin v plném počtu 36 turistů sešli u autobusu, který nás opět bezpečně dovezl do Jihlavy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 11. 2013 | 2202 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá , J. Veselý, L. Tomáš |