Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Za posledním puchýřem do Humpolce
V polovině listopadu bylo v malém městě Humpolci na Vysočině velmi živo. Sjelo se sem více jak 1600 turistů z celé republiky, aby zakončili letní a podzimní turistickou sezónu. Pořadatelé z KČT TOM Šlápoty Hněvkovice u Humpolce, ve spolupráci s městem Humpolec, v čele s předsedkyní Marií Vincencovou, měli plné ruce práce už téměř dva roky, kdy 42. ročník Posledního puchýře v Humpolci začali připravovat. Celá tato akce vyvrcholila ve dnech 15. - 17. listopadu 2013.

Ve čtvrtek 14. 11. začali přijíždět první hosté – turisté ze vzdálenějších oblastí. V pátek od rána byly pro ně uspořádány zájezdy po naší Vysočině. V pátek večer byl Poslední puchýř zahájen Galavečerem v místním kině. Předsedkyně Mgr. Marie Vincencová přivítala hosty - starostu města Humpolec Mgr. J. Kučeru, radní kraje Vysočina RNDr. M. Kružíkovou, ředitele Zemědělské akademie v Humpolci Mgr. Otakara Březinu, předsedu Klubu slovenských turistů Petera Perhala a představila hlavní představitele KČT PhDr. J. Stráského, Ing. J. Havelku, Ing. J. Babniče a Ing. J. Šlechtu a sponzory akce, bez kterých by se Poslední puchýř v takovém rozsahu nikdy nemohl uskutečnit.

M. Vincencová a J. Šlechta zahajují galavečer

starosta Humpolce Mgr. J. Kučera

radní kraje Vysočina RNDr. M. Kružíková

předseda KST Peter Perhala

předseda KČT PhDr. J. Stráský

Ing. J. Havelka


Na Galavečeru vystupovaly hlavně děti – členové KČT TOM Šlápoty z Hněvkovic, dále dechový orchestr ze ZUŠ G. Mahlera v Humpolci a další. Byl to příjemný večer plný hudby, s tanečky, gymnastikou a písněmi, které si diváci z hlediště nakonec mohli zazpívat s účinkujícími.

dechový orchestr žáků ZUŠ G.M. Humpolec

zpívají sestry Kvášovy

úžasná FUNICULI FUNICULA v podání B. Petroviče

vystoupení žákyň tanečního oboru ZUŠ

rocková babička

taneční vystoupení Můry a motýl

taneční vystoupení Můry a motýl

vystoupení žákyň tanečního oboru ZUŠ

" Váňo, Váňo, Ivane"

zpívá celý sál


Na úplný závěr večera byli všichni pozváni na občerstvení do hotelu FABRIKA.

Sobota byla hlavně turistická. Na TP „Za posledním puchýřem“ byly připraveny trasy pro pěší, cyklo, hipo a Pohádkový les. Všichni si vybrali podle svého uvážení. Někteří stihli svou vybranou trasu a ještě Pohádkový les, kde si úkoly pro děti vyzkoušeli i mnozí dospěláci. Nejvíce frekventovaná byla trasa na 14 km z Humpolce do Želiva, kde byla možnost prohlídky kláštera a klášterního pivovaru. Ze Želiva zpět do Humpolce turisty odvážely objednané autobusy.
Večer ve 20 hodin začala „Puchýřovská zábava“.
Naše skupina čeřínkovských odjela navečer z Humpolce domů.

místo startu - sokolovna

start pochodu


pořadatelé v akci

Čeřínek na puchýři

svačina U Čapka

po ZTZ na Valchu

Valcha

kolem Želivky

Želivka

kamenomechové moře

kontrola u hydroelektrárny

RS na Želivce

Želivka

chaty na Želivce


vyrovnávací nádrž Vřesník

k Želivu

kačenky na zahrádce v Želivu

Želivka v Želivu

CK Hoška tour

Želivský klášter

Želivský klášter

Žižkův dub

řeka Trnávka


kamarádi z Trnavy na Kocandě

čekání v Želivu na autobus do Humpolce

sobotní trasa

před odjezdem do Jihlavy


V neděli ráno jsme opět někteří přijeli do Humpolce, abychom se zúčastnili dalšího programu Puchýře. V 10 hodin se na Horním náměstí v Humpolci sešli turisté, muzikanti ze ZUŠ GM Humpolec, mažoretky, jezdci na koních a kočáry tažené koňmi. Po krátkém vystoupení malých i větších mažoretek nastoupili do kočárů vzácní hosté Posledního puchýře a průvod se vydal městem, směrem na závodiště Zlaté podkovy. Sluníčko rozdávalo skromné úsměvy a zdálo se, že se vydaří slunečná Hubertova jízda.

před nedělní vycházkou

návštěva v Hliníkáriu

Hliníkův pomník

vystoupení mažoretek na Horním náměstí

vystoupení mažoretek na Horním náměstí

hipoturisté

poslední pokyny před průvodem

Ing. J. Havelka a P. Perhala

představitelé ústředí KČT

Vysočina v průvodu

průvod městem

mažoretky v průvodu

dechová hudba ZUŠ G. M.


Než se průvod dostal až k závodišti, pohltila celý areál závodiště hustá mlha. Nastoupené jezdce s koňmi skoro nebylo vidět. Mažoretky s dechovým orchestrem měly své vystoupení na závodišti také zahalené v mlhách. Marie Vincencová ve svém krátkém projevu poděkovala za účast na Posledním puchýři. Jen škoda, že její projev vůbec neslyšeli diváci na tribunách. Chybička se vloudila. Tribuny ozvučené nebyly. Tak nebyla ani slyšet závěrečná řeč Ing. Jana Havelky. Poté se ujal slova organizátor Hubertovy jízdy (také nebyl slyšet), a Hubertova jízda byla odstartována. Koně brzy zmizeli v mlze. Když se tryskem vraceli, my jsme se vydali zpět do Humpolce, kde po mlze nebylo ani památky a bylo slunečno.

koně na zamlženém závodišti


závěrečná řeč M. Vincencové

turisté na tribuně

zahájení Hubertovy jízdy

hon na LIŠKU může začít


koně se vracejíJeště jsme se zastavili na oběd a linkovým autobusem jsme odjeli do Jihlavy.

konec Posledního puchýře

Humpolec


Během tří dnů se nás v Humpolci vystřídalo 30 turistů z KČT Čeřínek a ušlapali jsme v průměru celkem 25 km.

Omluvte prosím kvalitu fotek.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 11. 2013 | 1839 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server