Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Podzimní Vysočinou
Zájezd KČT Čeřínek na 38. ročník turistického pochodu, který pořádá OKČT Žďár nad Sázavou.
Zájezd do nejznámější a velice atraktivní části Vysočiny byl zařazen už loni do Kalendáře akcí odboru KČT Čeřínek. V určeném termínu se nepřihlásil dostatek členů našeho odboru, proto jsme zbylá místa doplnili členy odboru KČT Bedřichov a KČT Tesla – z této spolupráce máme radost. Organizaci autobusového zájezdu měli na starosti M+M Svatošovi – ti v září (za velmi nepříznivého počasí) prošli trasy, které chtěli nabídnout účastníkům zájezdu. Proto slunečná, skoro letní sobota 26. října 2013, byla pro ně skvělou odměnou a pro všechny turisty příležitostí strávit nádherný podzimní den, na který se vzpomíná – žďárští pořadatelé získali za přípravu náročného třídenního pochodu (26.–28. 10. 2013) skrze počasí zaslouženou prémii.

Z Jihlavy jsme odjížděli v 7:30 hodin, po registraci na startu v 5. Základní škole Palachova ve Žďáru nad Sázavou a vyzvednutí Účastnických listů se celá naše skupina čítající 47 lidí vydala na náměstí, kde se turisté po vyslechnutí popisu tras rozdělili na dvě skupiny podle představy o délce trasy a nabídnutého programu.

ve Žďáře n. S.

cesta na start

Míša nás přihlašuje

pořadatelky z KČT Žďár n. S.

pětičlenná skupina PaedDr. Smrčky

vyrážíme ještě za mlhy

přicházíme na náměstí

seznámení s trasami

společné foto


První, šestnáctičlenná skupina, kterou vedli MUDr. Milada Krejčová a Víťa Sedláček, se vydala po ČTZ ke žďárskému zámku, kde někteří turisté využili možnosti prohlídky areálu, jiní se vydali na blízkou Zelenou horu na komentovanou prohlídku kostela sv. Jana Nepomuckého. Unikátní stavební objekt, který v posledních letech přitahuje turisty z celého světa, je dílem Jana Blažeje Santiniho, českého stavitele s italskými předky, tvůrce slohu nazvaného barokní gotika, byl zařazený na seznam kulturních památek UNESCO. Poté se vydali žlutě značenou trasou do Lhotky, kde se mohli po zdolaných devíti kilometrech osvěžit v restauraci U Hublů, dříve než ve 13:30 odjeli autobusem ke známému hotelu Ski. Zde si prohlédli nově vystavěný areál pro běžecké lyžování a biatlon, v 15:00 je autobus zavezl do Nového Města na Moravě, které bylo i cílem druhé skupiny, jejíž členové si vybrali delší trasu.

skupina na krátkou trasu


Delší, základní trasa 17 kilometrů dlouhá, vedla od rozcestníku na žďárském náměstí, kde jsme se na památku vyfotili, po modře značené turistické cestě do Lhotky, pak do Jiříkovic, vzhůru na Harusův kopec, pak sestupem ke sportovnímu areálu u Ski hotelu, dále po trase místního modrého značení ke koupališti a odtud už to byly jen dva kilometry po ZTZ do Nového Města.
Potěšilo nás, že se k naší výpravě přidala pětičlenná skupina PaedDr. Smrčky, přítele a vzdělavatele turistů na U3V, takže jsme si cestou užívali nejen krásného podzimního počasí, ale také si zvýšili odborné znalosti v oblasti digitální fotografie.
Harusův kopec i lyžařský areál v okolí Ski hotelu vyvolaly u mnoha turistů obdiv a uspokojení z poznání nových koutů Českomoravské vysočiny, navíc chvíle strávené ve sluneční koupeli při posezení na terase hotelu byly příjemným bonusem za trochu námahy při dnešním výšlapu.

skupina na delší trasu do Nového Města


spadaným listím

přes potok


perly vytvořené mlhou


Plíčky

Milena ná narozeniny


pavoučí zákoutí


paprsky dopoledního slunce

před Lhotkou

do Jiříkovicnad Jiříkovicemi

Pod Harusovým kopcem


Pod Harusovým kopcem

vysílač na Harusově kopci

svačina na Harusově kopci

sjezdovka na Harusáku

scházíme k hotelu Ski

Hotel Ski

lyžařský areál v Novém Městě

trénink lyžařů


u hotelu

u hotelu


Zbytek cesty rychle uběhl, v 15:30 se většina účastníků zájezdu vydala na komentovanou vycházku centrem Nového Města na Moravě, při níž Míša Svatošová upozornila turisty na některá zdejší místa, úzce spjatá s kulturní historií českého národa.

do Nového města

u studánky

U Koupaliště


k N. Městu


komentovaná prohlídka N. Města

kostel sv. Kunhuty

Stará radnice


mlejnek

rodný dům sochaře J. Štursy

Raněný - socha J. Štursy

evangelický kostel

evangelický kostel


Na zpáteční cestě nás velmi ochotný řidič zájezdního autobusu zavezl na parkoviště ke žďárskému zámku, a tak jsme měli při malé procházce možnost prohlédnout si před několika lety opravený barokní most, kterému se kvůli jeho osmi sochám přezdívá malý Karlův most, a vystoupat v zapadajícím slunci po novém schodišti k areálu na Zelené hoře – tato drobná pozornost organizátorů byla přijata s povděkem.

Zelená Hora


podvečer na Zelené Hoře

poutní kostel sv. J. Nepomuckého na Zelené Hoře

barokní most u žďárského zámku

před odjezdem domů

západ slunce z autobusu


Děkujeme všem turistům, kteří ze zúčastnili pochodu Podzimní Vysočinou – cítili jsme, že nebyli zklamáni.
Míša a Mirek Svatošovi

| Autor: Jirka | Vydáno dne 31. 10. 2013 | 1696 přečtení |
Zdroj: text: M. Svatošová, Foto: M. Svatoš, V. a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server