07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Seminář cvičitelů a vedoucích turistiky v Pacově
Na turistické základně KČT Pacov se uskutečnil ve dnech 12. - 13. října 2013 seminář cvičitelů a vedoucích turistiky. Sjelo se na 60 účastníků téměř ze všech odborů KČT z Vysočiny.

Z našeho odboru KČT Čeřínek přijelo 10 přihlášených členů. V sobotu po příjezdu jsme se všichni ubytovali a hned se vydali na vycházku, kterou pro cvičitele turistiky připravili pacovští organizátoři. Na výběr jsme měli možnost si vybrat z různých tras. Vycházky byly dlouhé od 7,5 km, 12,5 km a nejdelší dvacetikilometrová k Chýnovským jeskyním.
Cvičitelé se rozdělili na několik skupin a pod vedením pořadatelů - turistů se vydali na vybrané trasy.

F. Papež vítá účastníky semináře

Standa Balík seznamuje s programem

před vycházkou

Naše skupina se vydala po modré TZ okolo Kuňovky, Novou Vsí a do obce Důl. Potom jsme pokračovali přes Nízkou Lhotu na hrad Kámen, a kolem samoty Borkov jsme došli zpět do Pacova (15 km). Cestou nás provázeli turisté z Pacova, kteří nám pověděli něco o zdejší krajině. Od rána byla obloha zatažená, a ke konci našeho putování také začalo pršet. I přesto jsme se po příchodu do Pacova a rozloučení s našimi průvodci, rozhodli ještě pokračovat vycházkou po městě. Na závěr jsme zašli do minipivovaru ochutnat dobré pivo.

pacovští turisté nás vedou

rybník Dolák

zastavení u rybníka

obec Důl

hrad Kámen

rozcestí u lípy

začalo pršet

Děkanský kostel sv. Michaela

básník Antonín Sova

zámek Pacov

v rodinném pivovaru Pacov

sobotní vycházka

Všechno jsme to stihli do zahájení odborného semináře, který se konal na základně, v místě našeho ubytování.
Večer byl ukončen promítáním z činnosti KČT Vysočina. Potom byla diskuze a volná zábava. Někteří diskutovali a bavili se dlouho do noci.

večerní seminář - M. Vincencová

V neděli ráno byli však zase všichni svěží a připraveni na nedělní program.
Po snídani, která byla stejně jako večeře v restauraci U Kalivodů, jsme se opět sešli na základně a tady proběhl krátký odborný seminář a informace z dění v oblasti Vysočina.

seminář na téma chaty KČT - J. Šlechta

posluchači semináře

Po desáté hodině jsme vyrazili na trasy. Jedna z nich vedla po městě a nejbližším okolí. Tu si zvolila naše skupina. Ještě s dalšími zájemci jsme chtěli blíže poznat město. Provázel nás opět pan Vlastimil a paní Dana, která poutavě vyprávěla o památkách i zajímavostech městečka Pacov. Udělalo se nádherné prosluněné počasí. Celé městečko jakoby rozkvetlo. Bílé, lehoučké, do ztracena rozfoukané obláčky dotvářely to hezké, do ještě hezčího. Čisté parky hýřily podzimními barvami. Nemohli jsme se vynadívat. Škoda, že takový rozzářený den nebyl také v sobotu. Na konci trasy jsme se s našimi průvodci rozloučili. Výborně se nám věnovali, za to jim moc děkujeme. Po Pacově a okolí jsme s nimi naťapali 10 km.

naši průvodci Dana a Vlasta

paní Dana se svým psím kamarádem

na vycházce po Pacově a okolí

před domem,kde zemřel A. Sova

Vlastimil nás seznamuje s historií Pacova

Děkanský kostel sv. Michaela

hřbitovní kostel sv. Barbory

rozloučení a poděkování Vlastovi

nedělní vycházka

Prožili jsme v Pacově krásný víkend. Ale před odjezdem se vyskytl problém. Luďkovo auto začalo stávkovat. Nechtělo si nechat zařadit rychlost. Jet na zpátečku do Jihlavy samozřejmě nemohl, tak ještě zasáhla paní Dana, která obstarala automechanika. Pro tuto chvíli i pro servis neopravitelná závada (neměli náhradní díl), se musela vyřešit dočasným zařazením dvojky a do Jihlavy jsme provázeli Luďkovo porouchané auto pěkně pomaloučku. V pořádku jsme dojeli. Pro nás den skončil, pro Luďka nastaly starosti, ale snad se všechno opět obrátí v dobré.

bude odtažen do servisu

v servisu