07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Golčův Jeníkov – Světlá nad Sázavou
Na první říjnovou sobotu 5.října 2013 byla naplánovaná vycházka z Golčova Jeníkova do Světlé nad Sázavou.

Sešlo se 15 turistů, kteří chtěli poznat trasu vyznačenou žlutou turistickou značkou v roce 2011 Začínali jsme v dvoutisícovém městečku, kde jsme si chtěli alespoň zvenčí prohlédnout památky z bohaté historie. Celou prohlídkou nás provázelo jméno generála Goltze, po kterém se právem začalo Jeníkovu říkat „Golčův“. Měli jsme velké štěstí, že nás do Děkanského kostela Františka Serafinského pustila a výklad poskytla paní, která je s kostelem spjatá už 50 let.

přivítání v G. Jeníkově

Děkanský kostel

kosterní pozůstatky velryby grónské

oltář v Loretě

černá Madona

Mnohé z nás překvapil na náměstí „střed republiky“, ale asi to tak obyvatelé cítí. Zastavili jsme se u pamětních desek Domu Viktorína (údajně patřil synu Jiřího z Poděbrad), budovy Staré pošty a u bývalé vrchnostenské hospody Zlaté slunce, kde údajně opravovali kočár, ve kterém cestoval Mozart a ten vyplnil čekání poslechem a hrou na varhany ve zdejším kostele.
V Jeníkově žila i velká komunita židovská a nám se moc líbila synagoga z 19.století, teď už v novém hávu, ale bohužel nepřístupná veřejnosti.
Toto městečko určitě stojí za další návštěvu.

Dům Viktorin

Synagoga

Goltzova tvrz

Pak už jsme vyrazili na 22 km trasu po naší vysočině. Asi po 7km jsme procházeli Kysibelskou alejí, která je 1 km dlouhá, široká osm až deset metrů a kolem ní jsou asi od roku 1910 vysázeny břízy bělokoré v původním počtu 177.

březová alej u Kysibelského dvora

Dál jsme procházeli nepříliš bohatými a výstavními vesnicemi Lubno a Bačkov se zchátralým zámkem, naopak nás překvapila vesnice s názvem Zboží, kde byla pěkně upravená náves a opravený zámeček, kde se v současnosti nachází sociální ústav.

svačina v Lubně

Lubno

domov ve Zboží

ve Zboží

Dál cesta vedla lesem a my jsme mohli sbírat houby nebo si užívat přírody, minuli zemědělskou usedlost Vlčkův Mlýn a přiblížili se k poslední zastávce Josefodolu, kde v minulosti bývala sklárna a brusírna skla. Trasa končila před nádražím ve Světlé nad Sázavou, kde jsme odjeli vlakem směrem do Jihlavy s příjemným pocitem ze zdolaných kilometrů v podzimním slunečném a trochu větrném počasí.

po žluté TZ

u Světlé n. Sázavou

Trasa: Golčův Jeníkov - Vohančice – Fabiánka - Kysibelská alej - Lubno- Bačkov – Zboží - Vlčkův Mlýn - Josefodol – Světlá nad Sázavou

Vycházku připravili a vedli manželé Korbelovi