07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem
Klub českých turistů Humpolec pořádal v sobotu 21. 9. 2013 pochod nazvaný Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem. Jeho 39. ročníku jsme se také zúčastnili.

Na jihlavském nádraží se nás sešlo 12 turistů z KČT Čeřínek a jeli jsme do Humpolce na pochod. V sokolovně na startu nás srdečně přivítali a po zapsání jsme se vydali na cestu. Vybrali jsme si trasu 10 km a jeden náš turista si vyšlápl na trasu 20 km.
Naše jedenácti členná skupina vyšla k náměstí, a navštívila Informační centrum, a pak už se vydala po navržené trase po modré TZ. Na kraji města jsme viděli zříceninu hradu Orlík, ke kterému směřovaly naše kroky. Nad rybníkem Dvorák jsme prošli lesoparkem pod Orlíkem a po naučné stezce „Stezka poznání“ jsme došli na Štůly. Je to místo, kde se v minulosti těžilo zlato. Odtud nás cesta dovedla až k hradu Orlík. Trochu jsme se tu porozhlédli, snědli malou svačinku a potom jsme se v lese zastavili u studny pod hradem. Z lesa nás vyvedly žluté šipky vlastního značení až do obce Rozkoš. Před černým mračnem jsme se schovali do Motorestu Pod hradem a přečkali tu krátkou přeháňku u polévky a kávy.

Před sokolovnou v Humpolci

pořadatelé z KČT Humpolec

cesta na náměstí

rybník Dvorák

cesta na Štůly

hrad Orlík

malá svačinka u hradu

studna v podhradí

obec Rozkoš

Z Rozkoše do Vilémova nás vedla žlutá TZ. Ve Vilémově jsme netrefili ke sv. Václavu a lesní cestou jsme na radu vilémovského houbaře došli k hájovně z druhé strany. Les přímo vybízel k hledání hub. Někteří neodolali, a pár si jich nasbírali. U hájovny jsme pokračovali po značené cestě kolem pomníku padlých rumunských vojáků z 2. světové války a došli až do Humpolce k sokolovně. V cíli jsme dostali Diplom, slíbený opečený špekáček a navrch trochu legrace se záhadnou zástěrkou jednoho z pořadatelů. Co skrývala? Kdo ví, nepoví...
Dvanáctikilometrový pochod byl pro nás takto vesele ukončen.

ve Vilémově

rozcestí U Pařezitého

městská hájovna

vrch s hradem Orlík