14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem
Klub českých turistů Humpolec pořádal v sobotu 21. 9. 2013 pochod nazvaný Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem. Jeho 39. ročníku jsme se také zúčastnili.

Na jihlavském nádraží se nás sešlo 12 turistů z KČT Čeřínek a jeli jsme do Humpolce na pochod. V sokolovně na startu nás srdečně přivítali a po zapsání jsme se vydali na cestu. Vybrali jsme si trasu 10 km a jeden náš turista si vyšlápl na trasu 20 km.
Naše jedenácti členná skupina vyšla k náměstí, a navštívila Informační centrum, a pak už se vydala po navržené trase po modré TZ. Na kraji města jsme viděli zříceninu hradu Orlík, ke kterému směřovaly naše kroky. Nad rybníkem Dvorák jsme prošli lesoparkem pod Orlíkem a po naučné stezce „Stezka poznání“ jsme došli na Štůly. Je to místo, kde se v minulosti těžilo zlato. Odtud nás cesta dovedla až k hradu Orlík. Trochu jsme se tu porozhlédli, snědli malou svačinku a potom jsme se v lese zastavili u studny pod hradem. Z lesa nás vyvedly žluté šipky vlastního značení až do obce Rozkoš. Před černým mračnem jsme se schovali do Motorestu Pod hradem a přečkali tu krátkou přeháňku u polévky a kávy.

Před sokolovnou v Humpolci

pořadatelé z KČT Humpolec

cesta na náměstí

rybník Dvorák

cesta na Štůly

hrad Orlík

malá svačinka u hradu

studna v podhradí

obec Rozkoš

Z Rozkoše do Vilémova nás vedla žlutá TZ. Ve Vilémově jsme netrefili ke sv. Václavu a lesní cestou jsme na radu vilémovského houbaře došli k hájovně z druhé strany. Les přímo vybízel k hledání hub. Někteří neodolali, a pár si jich nasbírali. U hájovny jsme pokračovali po značené cestě kolem pomníku padlých rumunských vojáků z 2. světové války a došli až do Humpolce k sokolovně. V cíli jsme dostali Diplom, slíbený opečený špekáček a navrch trochu legrace se záhadnou zástěrkou jednoho z pořadatelů. Co skrývala? Kdo ví, nepoví...
Dvanáctikilometrový pochod byl pro nás takto vesele ukončen.

ve Vilémově

rozcestí U Pařezitého

městská hájovna

vrch s hradem Orlík