Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Vodácké tábořiště Cakle
Vodácké tábořiště na Tiché Orlici jsme si vyhlédli k týdennímu pobytu již v květnu, když jsme byli v nedalekém Horním Jelení a nestihli jsme projet mnoho zajímavých míst tohoto kraje, propleteným spoustou pěkných cyklostezek.

V pondělí 9. 9. 2013 dopoledne jsme vyjeli dvěma auty do Ústí n. O., a ubytovali se ve Starých Oldřichovicích, ve vodáckém tábořišti Cakle. Bylo nás osm turistů – cyklistů. Navzdory pršavým předpovědím počasí, jsme tu hodlali vydržet
do soboty 14. 9. 2013.
Z Jihlavy jsme vyjížděli za deště, který místy ještě zesílil. Do místa ubytování jsme přijeli už bez deště.V šedých mracích se začaly objevovat modré ostrůvky. Rozhodli jsme se vyjet auty na Andrlův Chlum na rozhlednu. Moc jsme nedoufali, že něco z rozhledny uvidíme. Spíš nám šlo o to, navštívit Andrlák, prostě jen tak. Na rozhlednu jsme vystoupali po 183 schodech, ještě zalitých kalužemi. Rozhledy nebyly dokonalé, ale byly. Nakonec, kdy se nám podaří být nad mraky? Foukal studený vítr a po chvíli začalo opět slabě pršet. Ohřáli jsme se v turistické chatě v restauraci, a pak odjeli do našeho dočasného domova v ubytovně Cakle. Mezitím se trochu vyčasilo, tak jsme šli pěšky do Ústí n. O., prohlédnout si město.

Turistická ubytovna Cakle

Vodácké tábořiště Cakle


Turistická chata Andrlův Chlum

Rozhledna  Andrlák

Na rozhledně

V turistické chatě na Andrláku

Jdeme do města

Náměstí v Ústí n. Orlicí

Kašna

Městské muzeum


V úterý ráno nás probudila nádherně modrá obloha. S radostí jsme se vydali po cyklostezce ke zřícenině hradu Lanšperk, přes Žampach a Žamberk do Letohradu, vystoupali jsme do Petrovic, odkud se nám naskytl krásný výhled do kraje, a přes Dolní Dobrouč jsme dojeli do našeho tábořiště. Ujeli jsme 61 km.

Úterní přípravy

Zřícenina hradu Lanšperk

Opravovaná kaple v Lanšperku


Výhledy od kaple

U zříceniny hradu Lanšperk

Vyhlídková věž na hradě

Krajina pod hradem
Zastavení v Hnátnicích

Zastavení v Hnátnicích

Žamberk

Cyklostezka Žamberk - Letohrad

Cyklostezka Žamberk - Letohrad

Náměstí v Letohradě

Letohrad - zámek

Nad Petrovicemi

Nad Petrovicemi

Dolní Čermná

Zpět v Cakli


Středa nás nevítala azurem. Bylo pod mrakem, ale příjemně na cestování na kole. Hlavním dnešním cílem byla Choceň. Jeli jsme cyklostezkou Bezpráví kolem pomníku J. A. Komenského. Labyrint jsme prohlédli jen zvenčí a pokračovali přes Brandýs n. Orlicí do Chocně. V Chocni jsme v restauraci „U Osla“ dobře poobědvali. Přes Kosořín jsme vyjeli nad Sloupnici na nejvyšší vyhlídkový bod. Tyto výhledy jsme měli jako odměnu za vysilující výstup.

Cyklostezka Bezpráví

Odpočívadlo Klopoty

Pomník J. A. Komenského

Bludiště Labyrint

Přírodní park Peliny v Chocni

Peliny

Restaurace " U Osla"


Sloupnice

Cesta na vyhlídku

Na vyhlídce
Dál jsme pokračovali turistickou cestou lesem. Často tady byly kaluže vody a bláto. To jsme přestali vnímat, když jsme objevili úrodu hub. Zastavili jsme a sbírali. Plnili jsme cyklistické brašny a vůbec se nám nechtělo z lesa. Až jsme neměli pro další houby místo, opustili jsme – ač neradi - houbový les. Přes Hrádek jsme se dostali po cyklostezce do naší ubytovny. Ujeli jsme 57 km. Po příjezdu jsme měli všichni plné ruce práce s přivezenými houbami. Večer jsme si na nich moc pochutnali. Přežili všichni.

Na houbách

Praváci


Příprava večeřeVečeře se vaří

Všem chutná


Na čtvrtek 12. 9. nám naši hlavní „mapovači“ Fanouš a Jirka naplánovali cestu na údolní přehradu na Divoké Orlici Pastviny. Jeli jsme po cyklostezce Ústí n. O. - Letohrad, dál přes Šedivec, kde jsme se opět zapotili při výstupu. Šedivec, jakoby dostál svému jménu, byl zatažený a hrozivě šedivý. Trochu s námi zalaškoval, ale krátké a drobné mrholení nás ani nevyprovokovalo k vytažení pláštěnek. K přehradě Pastviny jsme přijeli před polednem. Prohlédli jsme si hráz a v restauraci v turistické chatě Orlíček jsme si dali povzbuzující kávu. Po odpočinku jsme objeli celou přehradu a přes Klášterec n. O., Žamberk a Letohrad jsme se vrátili do Ústí n. O.

Východ slunce


Zámek v Letohradě


Na Šedivci


Přehrada Pustiny

Přehrada Pustiny

Na hrázi

V restauraci Orlíček

Divoká Orlice

Klášterec n. Orlicí

Cesta k Žamberku

Žamberk

Most přes Tichou Orlici

Tichá Orlice


Navečer jsme se ještě prošli po městě, zašli „na jedno“ a zakončili den, ve kterém jsme ujeli 54 km a ušli 5 km pěšky.

Šli jsme na "jedno"


V pátek 13. jsme nedbali na pověry a vydali se směrem Česká Třebová. Míjeli jsme obec Dlouhá Třebová s pěkným kostelíkem sv. Prokopa. Při příjezdu do Č. Třebové jsme zaznamenali velký rozruch ve městě. Od místních obyvatel jsme se dozvěděli, že tu v hotelu přespal pan prezident M. Zeman a právě v této době se chystá odjet z města. Na tuto chvíli jsme si taky počkali.

Kostel sv. Prokopa v Dlouhé Třebové

Náměstí v Č. Třebové

Policejní doprovod p. prezidentaPotom jsme pokračovali přes obec Rybník, Třebovice, kolem rybníka Hvězda, do vrchu k Anenské Studánce a vytrpěli šílený kopec v obci Trpík. Do Mladějova odtud byl jen kousek. Navštívili jsme tam Průmyslové muzeum a Mladějovskou průmyslovou dráhu.
Než jsme ukončili zajímavou prohlídku muzea, která byla v budovách i venku, začalo drobně pršet. Dlouho jsme neotáleli a vydali se na zpáteční cestu. Přes Trpík to nazpět jelo samo a pak jsme projeli Damníkovem a tam už konečně za celý týden poprvé přišly na řadu pláštěnky. Po cyklostezce kolem hodně rušné silnice jsme přijeli do Lanškrouna k nádraží. Rychle jsme se rozhodli pokračovat do Ústí n. O. vlakem, který na nás ještě počkal, než jsme si zakoupili jízdenky. V Č. Třebové jsme přestupovali za sluníčka a stejně jsme vystoupili v Ústí. Z nádraží do ubytovny nám zbývaly něco přes dva kilometry na kole. Sotva jsme dojeli a uklidili kola, déšť nás dohnal. Byli jsme rádi, že jsme se mohli usušit a ohřát.Totem na NS

U Mladějova


V muzeuSbírka Zetorů

Motocykly JAWA

Bagr v renovaci

Parní lokomotiva z r. 1929

Pohlednice z muzea

Začíná pršet

Konečně v suchu, ale ne na suchu


Ten den, zakončený deštěm jsme ujeli 58 km.

V sobotu jsme ještě měli v plánu krátkou vyjížďku po okolí, ale pro vytrvalý déšť jsme od toho upustili. Naložili jsme kola na auta a odjeli z tábořiště Cakle, kde jsme prožili pěkný týden.

Tichá Orlice v pondělí

Stejný splav na Tiché Orlici v sobotu

Zmoklé tábořiště

Před odjezdem do Jihlavy


Za celý týden jsme ujeli na kole 230 km a pěšky nachodili 13 km

| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 09. 2013 | 2502 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server