Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
OKOLÍ TIŠNOVA – KŘIŽANOVSKO
V sobotu 14. září jsme se vydali do Křižanova. Většinu turistů odradila nepřízeň počasí, proto raději využili Dne otevřených dveří památek. Pouze devět nás nasedlo do vlaku směr Havlíčkův Brod a Křižanov.

Z okna vlaku jsme pozorovali dešťové provázky a odhadovali jsme, kdy a zda vůbec přestane pršet. Marta rozbalila tvarohové řezy a v suchém a teplém kupé nám bylo docela dobře. Další občerstvení jsme měli v prostorné křižanovské nádražní hale, kde byli šikovné pultíky. Káva z automatu, zbylé řezy a lahodný mok z Luďkovy placatky nás příjemně naladily. Neochvějně jsme pak v pláštěnkách a s deštníky vyrazili vstříc větru a dešti.
Malý kousek po zelené značce a pak už nás vedla polní cesta k obci Dobrá Voda. Za kostelíčkem jsme odbočili doleva a po chvíli jsme se ocitli u typicky vesnického rybníčka s bílými husičkami. Kamenitá cesta se nad rybníkem větvila do čtyř směrů. My jsme si vybrali cestičku vlevo kolem bývalého makového pole. Vedla k přírodní památce Dobrá Voda. Hned při vstupu do lesa jsme objevili první hříbečky. Les byl malebný, modříny se stříbrnými lišejníky, kapradí, a mraveniště, která se v této lokalitě nacházejí v hojném počtu. Cesta ústila k lesnímu rybníčku, kde jsme se zastavili k odpočinku a svačině. Počasí se pomalu zlepšovalo, déšť ustával a na obloze se objevovaly první stříbrné skvrny.
Po příjemné přestávce jsme přešli k dalšímu lesnímu rybníku a mírně do kopečka k pastvinám pod obcí Cyrilov. Odtud byl vidět nádherný zvlněný obzor, viditelnost nebyla ideální, přesto jsme dohlédli docela daleko – i na dálniční most u Velkého Meziříčí. Ochutnali jsme švestky z malých stromků před Cyrilovem a pak už jsme prošli touto malinkatou vesničkou s několika zajímavými zákoutími na náhorní silničku, z které byl opravdu překrásný výhled na meziříčskou i žďárskou stranu.
Pod námi byla vesnice Bory – Horní a Dolní. V těch Dolních se narodila Milada Zápotočná. Pozdravili jsme její rodný dům i půvabný kostelík, který trochu připomíná kostel v Ladových Hrusicích. Dále přes Horní Bory a kousek po silnici, doprava na červenou značku a už jsme zase v lese a sbíráme houby. Máme trochu naspěch, protože chceme stihnout vlak ve 13,06 h. Lesu to v této části Křižanovska moc sluší – bohaté trsy trav lemující cesty, štíhlé kmeny borovic a vysoké zlátnoucí kapradí. Marta nás vede zkratkou podél trati, kde pak musíme překonat krátký výstup roštím. Pomáháme si a nakonec všichni tento nevlídný úsek cesty absolvujeme. Kolejištěm jdeme naproti přijíždějícímu vlaku. Prostě bylo to „naknop“. Vlak stihla i Věra N., která musela zrychlit krok, ale zato došla pohodlně silnicí.
Ve vlaku jsme padli na sedačky a vyměňovali jsme si svoje dojmy. Luděk nás znovu občerstvil, takže nám bylo ještě tepleji …Ve Žďáru nad Sázavou jsme přestoupili do rychlíku na Havlíčkův Brod, kde většina z nás navštívila restauraci U Kroupů a po příjemném posezení ještě absolvovala hodinovou okružní trasu podél milované řeky Sázavy, kterou havlíčkobrodští důstojně upravili pro pěší i cyklisty. To už byla obloha modrá jako len a sluníčko svítilo naplno. Tak jsme se ho dnes přece jen dočkali.
Za tak pěkného počasí se těžko nasedá na zpáteční vlak, který odjíždí už v 16,05 h. Ale stalo se a naše dvanáctikilometrové putování bylo ukončeno. Je víc než jisté, že některé dnešní okamžiky nezůstanou zapomenuty.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 09. 2013 | 3671 přečtení |
Zdroj: text: M. Drobná, foto: M. Drobná |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server