Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Cesta kolem Světa
Sešli jsme se v Jihlavě u bývalé nemocnice. Bylo nás 49 a vypravili jsme se na cestu kolem Světa. Bylo to samozřejmě jen do Třeboně k rybníku Svět. Roman a Eva uskutečnili tento autobusový zájezd v sobotu 7. září 2013.

Autobus přijel po téměř dvouhodinové cestě do Třeboně na parkoviště u Schwarzenberské hrobky. Nestačili jsme se ani pořádně protáhnout po sezení v autobusu, a už nám Staník, který v brzké době oslaví své významné narozeniny, nabídl sladké Batelovské oválky, které moc chutně připravila jeho žena Libuška.

Batelovské oválky


Ještě přidal něco ostřejšího, aby se nám lépe šlapalo. Popřáli jsme mu hodně zdraví a vydali se na cestu. Ke Schwarzenberské hrobce jsme došli všichni a tam jsme se rozdělili na dvě skupiny.
První menší skupina měla zájem navštívit hrobku a potom odjela autobusem do Spolí a odtud navázala na trasu první skupiny, aby téměř současně došla do Třeboně na stanoviště u Lázní Aurora. Prohlídka hrobky a následná cesta prosluněnou krajinou kolem rybníka se všem líbila. Kratší osmikilometrovou trasou vedla turisty Eva Jurková.

Cesta ke Schwarzenberské hrobce


rybník Svět

 Schwarzenberská hrobkaTuristé, kteří se vydali s Romanem na celou trasu kolem Světa, šli po Naučné stezce nejprve kolem rybníka Svět, míjeli rybník Církvičný a u osady tří usedlostí zvané Odměny posvačili. V lesním tichu to bylo opravdu, jak za odměnu. Potom pokračovali ke Spolskému mlýnu, prohlédli si kapličku, kterou zbudoval v roce 1882 mlynář Spolského mlýna Josef Fujan. Byla to jeho prosba k Panně Marii na uzdravení jeho ženy. Další cesta borovými lesy vedla kolem rybníka Dolní Zlatník, který zdobila jedna labuť. Po naučné cyklostezce v okolí zastávky zvané Vimperky jsou rozsáhlá rašeliniště. Stezka je z velké části vyztužená dřevěnými mostky a cyklisté tu mají v některých úsecích povinnost sesednout z kola. Ne všichni to dodržují. Zajímavá Naučná stezka vedla dál kolem Světa až k Třeboni k Lázním Aurora, kde na obě skupiny čekal autobus.

Roman vede početnější skupinu

kolem Světa

zastavení na NS

samota Odměny

svačina na Odměnách

kaplička u Spolského mlýna

 u Spolského mlýna

rybník Dolní Zlatník

po NS
na cestě kolem Světa

Svět z druhé strany

zátoka rybníka Svět

Lázně Aurora


Cesta autobusem z Třeboně však ještě nevedla k domovu, ale do Červené Lhoty na zámek. Měli jsme tady objednanou prohlídku zámku. Většina z nás na prohlídku šla, ostatní využili volný čas k prohlídce okolí a parku zámku, a také k odpočinku a občerstvení.

zámek Červená Lhota

park a zámecký rybník

zámecký rybník

čekáme na prohlídku zámku

po prohlídce zámku


V Červené Lhotě skončil plánovaný program a již byl čas na odjezd do Jihlavy. Cestovatelé kolem Světa a v Červené Lhotě po zámku a jeho okolí našlapali 13 km. O bezchybnou a spokojenou jízdu autobusem se postaral náš oblíbený řidič DP pan M. Matějka.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 09. 2013 | 2749 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá , J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server