07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Cesta kolem Světa
Sešli jsme se v Jihlavě u bývalé nemocnice. Bylo nás 49 a vypravili jsme se na cestu kolem Světa. Bylo to samozřejmě jen do Třeboně k rybníku Svět. Roman a Eva uskutečnili tento autobusový zájezd v sobotu 7. září 2013.

Autobus přijel po téměř dvouhodinové cestě do Třeboně na parkoviště u Schwarzenberské hrobky. Nestačili jsme se ani pořádně protáhnout po sezení v autobusu, a už nám Staník, který v brzké době oslaví své významné narozeniny, nabídl sladké Batelovské oválky, které moc chutně připravila jeho žena Libuška.

Batelovské oválky

Ještě přidal něco ostřejšího, aby se nám lépe šlapalo. Popřáli jsme mu hodně zdraví a vydali se na cestu. Ke Schwarzenberské hrobce jsme došli všichni a tam jsme se rozdělili na dvě skupiny.
První menší skupina měla zájem navštívit hrobku a potom odjela autobusem do Spolí a odtud navázala na trasu první skupiny, aby téměř současně došla do Třeboně na stanoviště u Lázní Aurora. Prohlídka hrobky a následná cesta prosluněnou krajinou kolem rybníka se všem líbila. Kratší osmikilometrovou trasou vedla turisty Eva Jurková.

Cesta ke Schwarzenberské hrobce

rybník Svět

Schwarzenberská hrobka

Turisté, kteří se vydali s Romanem na celou trasu kolem Světa, šli po Naučné stezce nejprve kolem rybníka Svět, míjeli rybník Církvičný a u osady tří usedlostí zvané Odměny posvačili. V lesním tichu to bylo opravdu, jak za odměnu. Potom pokračovali ke Spolskému mlýnu, prohlédli si kapličku, kterou zbudoval v roce 1882 mlynář Spolského mlýna Josef Fujan. Byla to jeho prosba k Panně Marii na uzdravení jeho ženy. Další cesta borovými lesy vedla kolem rybníka Dolní Zlatník, který zdobila jedna labuť. Po naučné cyklostezce v okolí zastávky zvané Vimperky jsou rozsáhlá rašeliniště. Stezka je z velké části vyztužená dřevěnými mostky a cyklisté tu mají v některých úsecích povinnost sesednout z kola. Ne všichni to dodržují. Zajímavá Naučná stezka vedla dál kolem Světa až k Třeboni k Lázním Aurora, kde na obě skupiny čekal autobus.

Roman vede početnější skupinu

kolem Světa

zastavení na NS

samota Odměny

svačina na Odměnách

kaplička u Spolského mlýna

u Spolského mlýna

rybník Dolní Zlatník

po NS

na cestě kolem Světa

Svět z druhé strany

zátoka rybníka Svět

Lázně Aurora

Cesta autobusem z Třeboně však ještě nevedla k domovu, ale do Červené Lhoty na zámek. Měli jsme tady objednanou prohlídku zámku. Většina z nás na prohlídku šla, ostatní využili volný čas k prohlídce okolí a parku zámku, a také k odpočinku a občerstvení.

zámek Červená Lhota

park a zámecký rybník

zámecký rybník

čekáme na prohlídku zámku

po prohlídce zámku

V Červené Lhotě skončil plánovaný program a již byl čas na odjezd do Jihlavy. Cestovatelé kolem Světa a v Červené Lhotě po zámku a jeho okolí našlapali 13 km. O bezchybnou a spokojenou jízdu autobusem se postaral náš oblíbený řidič DP pan M. Matějka.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 09. 2013 | 2720 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá , J. Veselý |