Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Vycházky v červenci 2013
První polovina prázdnin je za námi a ani v této době nezůstávají soboty bez našich vycházek. Nejsou sice celoročně plánované, ale vždycky se nějaký ten nápad najde a už na konci června máme jasno, jak naplnit prázdninové soboty.

První červencovou vycházku v sobotu 6. 7. vedli manželé Dörrerovi z Hosova přes Rantířov do Jihlavy.
Na autobusovém nádraží jsme nastoupili do autobusu a vystoupili na zastávce Hosov – hájenka . Bylo nás 20. V dobré náladě jsme šli nejprve lesem, potom chatovou oblastí kolem rybníků Horní a Dolní Bradlo. Před půl 11 hodinou jsme došli do Rantířova. V místní restauraci U Golema měli od 11 hodin nějakou akci, takže bylo pro veřejnost zavřeno. Ale ochotný personál nám vyšel vstříc a žíznivé turisty ještě obsloužil. Nezdrželi jsme se déle, protože nás čekala cesta do Jihlavy. Lesními a polními cestami jsme se dostali až do Starých Hor, kde jsme se rozešli. V příjemném teplém počasí jsme ušli 12 km.

zastávka Hosov - hájenka

seznámení s vycházkou

lesní cestou

rybník Bradlo

na rozcestí u Bradla


zarostlá pěšina

v Rantířově

v Rantířově

U Golema

nad Rantířovem

pohled na Jihlavu

cesta do Starých Hor

rybníček u bývalých statků


Další sobota 13. 7. byla naplánována našimi kamarády z KČT Bedřichov. Každoročně pořádají akci Bedřichovská 50, které se pravidelně naši turisté účastní. Letošní 32. ročník stejně jako každý rok byl pro pěší turisty i pro cyklisty.
Naši pěšáci, kterých bylo 10, šli pod vedením Pepy K. trasu12 km: ČD - Pražský most - Borovinka - Hybrálec - Šacberk - Mlaka - ATC Pávov. Celkově nakonec naměřili 15 km.
Fotky dodala E. Kumštárová

pěší na startu


na kontrole

Šacberkpo sjezdovceSedm cyklistů pod vedením Jirky V. si vybralo trasu 55 km: ČD - Hruškovy dvory – Heroltice – Měšín – Ždírec – Dobronín – Štoky – Smrčná - Vilémovské Chaloupky - Černý rybník - Bílý Kámen – Vyskytná – Rantířov – Hosov – Vysoká – Pístov – Jihlava – Heroltice - Pávov.
Celkem ujeli 71 km.
Hladký průběh cesty se ale trochu zkomplikoval v Jihlavě. Jeli jsme po cyklostezce od Cityparku, kolem zoologické zahrady a za letním kinem a vyjeli jsme u dětského hřiště. Tam nás zastavil nenadále plot. V těchto místech probíhal právě Vysočina Fest. Tady nám bylo pořádajícím mladíkem oznámeno, že tudy nemůžeme pokračovat. Posílal nás z cyklostezky kamsi na travnatou stráň mezi plot a řeku s nejistým cílem. Dožadovali jsme se průjezdu, či vlastně průchodu (kola bychom vedli). Jednalo se asi o 200m. Chápali jsme, že mladík, který tuto cestu strážil, měl své instrukce, ale sehnat někoho kompetentního, aby nám umožnil tímto uzavřeným úsekem projet a pokračovat v cestě, bylo asi nad jeho síly. Nakonec po delší debatě se přece jen jeden z pořadatelů objevil a pustil nás. Nebyli jsme zdaleka sami. Průjezdu se domáhalo více cyklistů. Ale stačilo jen málo. Vůbec bychom se v těchto místech my, ani další cyklisté v tuto dobu pořádání festivalu neobjevili, kdyby bylo např. u základního kamene cyklostezky a u dalších příjezdových míst upozornění, že je cyklostezka neprůjezdná. Volili bychom určitě cestu jinou.
Další úsek cesty do cíle do Pávova jsme už jeli v pohodě. S bedřichovskými pořadateli jsme chvíli popovídali u šálku kávy a pak se rozjeli domů.

na startu na nádraží ČD

přijeli turisté z Trnavy


Dobronín

cesta do Štok

před Smrčnou

k Hlávkovu

ve Výskytné

občerstvení U Golema


k Pávovu

v cíli v Pávově


Ve středu 17. 7. se vydali autem 3 cyklisté do Velkého Meziříčí a do nedaleké Nesměře, odkud si projeli trasu: Nesměř – Budišov – Ocmanice – Tasov – Nesměř.
Tuto trasu Nesměřským údolím dlouhou 46 km si už projeli jednou, a to v květnu, kdy tady probíhalo školení cvičitelů cyklistiky. Protože bylo tehdy hodně špatné počasí, nemohli si vychutnat pro těžké mraky a neustávající déšť krásnou krajinu kolem řeky Oslavy. Bahno pod koly a hluboké louže také nedávají moc příležitosti se rozhlížet po kraji. Prázdninová slunečná středa ale všechno vynahradila.

příprava na cestu v RS Nesměř

kamenitý potok Mařek

obec Rohy


zámek Budišov

zatopený lom u Spáleného dvorarozhledna Ocmanice

v dálce střecha zámku Náměšť

Tasov - rodný dům J. Demla


ř. Oslava u Nesměře


Vycházku z Velkého Beranova v sobotu 20. 7. vedli opět manželé Dörrerovi.
18 kamarádů turistů odjelo autobusem MHD do Velkého Beranova. Odtud přes Bradlo do Helenína a Jihlavy zdolali za krásného letního dne 12 km.

na zastávce MHD ve V. Beranově

cesta do Bradla

rybníček leknínový v Bradle

rybník špenátový v Bradle

svačina u cyklostezky

řeka Jihlava

u M. Beranova

most přes ř. Jihlavu


úlovek po cestě

Jihlava


Další sobotu si naplánoval a zároveň popsal Pepa Kaman:
V sobotu 27. 7. jsem se vydal s 6 člennou skupinou našich turistů na vycházku z Jihlávky do Počátek. Po přivítání turistů jsme společně popřáli Františku Švédovi k narozeninám a vydali se na cestu k Rašeliništi. Vzácné rostliny jsme tam bohužel nespatřili, bylo právě posečeno. Naše cesta pokračovala k prameni řeky Jihlavy a odtud na sv. Kateřinu. Na cestě z Kateřiny jsme se setkali s kamarádkou Vlastou Pinkavovou, která nás zavedla ke kapličce sv. Markéty a k letohrádku sv. Vojtěcha. Na okraji Počátek jsme potom navštívili zámeček sv. Vojtěcha, který jeho majitel opravil do původního stavu. Prošli jsme si jeho park, který je upravený a jsou v něm umístěny sochy. Z nich jedna patří právě sv. Vojtěchovi. Jelikož na mých vycházkách bývá většinou slunečné počasí, tak tentokrát to s teplem tam nahoře trochu více přehnali a my jsme se museli zchladit u sklenice dobrého piva v hospůdce. Doufám, že se moje 12 km dlouhá vycházka přátelům líbila a rád uspořádám další. JK
Fotky z této vycházky poslala E. Kumštárová

na zdraví Frantovi

cesta k rašeliništi


pramen ř. Jihlavy

kostel sv. Kateřiny

studánka u sv. Kateřiny

kaplička sv. Markéty

altánek sv. Vojtěcha

letohrádek sv. VojtěchOd pátku 26. do neděle 28. 7. zajistila Olga Michálková třídenní výlet do Slaného. Zážitky a fotky z této poslední červencové akce jsou na příští samostatný článek.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 01. 08. 2013 | 2767 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V.a J. Veselí, F. Dörrer, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server