Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Po cyklostezce Třebíč – Raabs
Cyklostezka Jihlava – Třebíč – Raabs byla otevřena pro veřejnost 25. 4. 2010. My jsme po ní tehdy vyzkoušeli jízdu jen do Třebíče, někteří z nás projeli později trasu do Jaroměřic nad Rokytnou, ale dál z časových a ubytovacích důvodů jsme nejeli. Hodně nás lákalo projet celou trasu až do Rakouska – Raabsu.

Bylo nás 7 cyklistů, kteří jsme se domluvili na termín od čtvrtka 27. 6. do soboty 29. 6. 2013. V Jemnici jsme si zařídili ubytování v Družstevním domě, kde jsme měli na dva putovní dny zázemí.
Ve čtvrtek ráno jsme naložili do rychlíku kola a odjeli jsme do Třebíče. Z Třebíče už jsme pokračovali po vlastní ose trasou Třebíč – Jaroměřice n. Rokytnou – Moravské Budějovice – Jemnice. Na cestu nám svítilo sluníčko - zase po několika deštivých a zamračeně studených dnech. Tak trochu máme štěstí na počasí. Krajina byla jako umytá. Užívali jsme si krásné přírody a veselého švitoření ptáčků. Na chvíli jsme se zastavili v Jaroměřicích a potom v muzeu v M. Budějovicích.

v Jihlavě na nádraží

na obzoru Sádek

do Jaroměřic

v Jaroměřicích nad Rokytnou

krása polních květů

cesta makovým polem

les Ochoz

v M.Budějovicich


Do Jemnice jsme přijeli odpoledne po ujetí 61 km. Ubytovali jsme se, a protože bylo ubytování bez stravy, šli jsme si prohlédnout město a zároveň na večeři.

rybník Hrachovec

před Budkovem

na cyklostezce u Lomů

blížíme se k Jemnici

hrobka Pallaviciniů postavena 1901-1902

náměstí v Jemnici


V pátek ráno nás budilo sluníčko a my se před devátou hodinou vydali do Rakouska. Náš cíl byl Raabs. Trasa: Jemnice – Menhartice – Plačovice – Dešná – Rancířov – Hluboká – Schaditz – Grossau – Raabs. Po prohlídce náměstí v Raabsu a soutoku Moravské a Rakouské Dyje jsme ještě vyšplhali nad město ke hradu a farnímu kostelu, kde už někteří z nás byli na zájezdu v září 2009, když se konala Dolnorakouská zemská výstava

věž kostela v Jemnici

směrem na Menhartice


zbytky opevnění

státní hranice

svačina u hranic

v údolí je město Raabshrad Raabs od Moravské Dyje


most přes Dyji

soutok Dyje a Moravské Dyje

Raabs - náměstí

Lindenhof - Farský dvůr


památník železné opony

ohlédnutí za Raabsem


Zpět z Raabsu jsme nejeli stejnou cestou, ale vraceli jsme se trasou Raabs – Reith – Drosendorf – Oberthümau – Vratěnín – Uherčice – Lubnice – Bačkovice – Radotice – Jemnice.

konec cyklostezky - musíme jinudy


zřícenina u Primmersdorfu

opouštíme Rakousko

přejeli jsme hranice


Na zpáteční cestě jsme zastavili ve Vratěníně, kde si Franta Švéda připomněl své dětství. Také jsme si prohlédli budovu staré pošty. V současné době je tu informační centrum. V blízkých Uherčicích jsme si v hospodě pochutnali na polévce gulášovce a pokračovali jsme k Jemnici.

bývalá poštovní stanice ve Vratěníně


Franta vzpomíná na dětství

jó, třešně zrály

pan domácí nám zamknul


Po příjezdu do Jemnice a po krátké pauze jsme ještě navštívili věž Chrámu sv. Stanislava - farního kostela, a za dobré viditelnosti jsme zhlédli celé okolí Jemnice. Na věži v malé, pěkně upravené místnosti, kde ještě do r. 1953 bydleli lidé, jsme si krátce poslechli její historii a příběh muže, který nás provázel a o tuto místnost a celou věž se v současné době pečlivě stará.

správce věže kostela v Jemnici

náměstí z věževyprávění na věži

vyprávění na věži


Další zastavení jsme měli na zámku. Tam probíhá přestavba. Buduje se tu sanatorium. V přízemní místnosti je expozice vojenské historie, hlavně letectví 2. světové války. Po prohlídce nám už trochu vyhládlo, tak jsme se nechali zlákat na pizzu do malé uličky s nenápadným domečkem s názvem PIZZA – BAR ZÁTIŠÍ. Doporučení opravdu nelhalo, byla výborná. Tak jsme zakončili den plný zážitků. Byli jsme trochu unaveni z cykloputování po zvlněném terénu (72 km), kde se zdálo, že je více stoupání, než jízda z kopce (asi proto, že dolů to jede rychleji a podstatně snáz).

návštěva vojenského muzea

průvodce v muzeu

ve vojenském muzeu


čekáme, než se pizza upeče


Sobota byla dnem odjezdu. Nejprve nás čekala jízda na kole do Dačic. Program v Dačicích se měl přizpůsobit podle odjezdu vlaku do Jihlavy. Náhoda určila, že jsme se nestačili ani rozhlédnout a vlak jel po našem příjezdu za tři minuty, tak bylo rozhodnuto. Jeli jsme hned.

v sobotu ráno před ubytovnou

v Báňovicichpřestup v Kostelci


Za celé tři dny cykloputování po trase Třebíč – Jemnice – Rabss – Jemnice - Dačice jsme ujeli 155 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 07. 2013 | 4462 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server