Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Po cyklostezce Třebíč – Raabs
Cyklostezka Jihlava – Třebíč – Raabs byla otevřena pro veřejnost 25. 4. 2010. My jsme po ní tehdy vyzkoušeli jízdu jen do Třebíče, někteří z nás projeli později trasu do Jaroměřic nad Rokytnou, ale dál z časových a ubytovacích důvodů jsme nejeli. Hodně nás lákalo projet celou trasu až do Rakouska – Raabsu.

Bylo nás 7 cyklistů, kteří jsme se domluvili na termín od čtvrtka 27. 6. do soboty 29. 6. 2013. V Jemnici jsme si zařídili ubytování v Družstevním domě, kde jsme měli na dva putovní dny zázemí.
Ve čtvrtek ráno jsme naložili do rychlíku kola a odjeli jsme do Třebíče. Z Třebíče už jsme pokračovali po vlastní ose trasou Třebíč – Jaroměřice n. Rokytnou – Moravské Budějovice – Jemnice. Na cestu nám svítilo sluníčko - zase po několika deštivých a zamračeně studených dnech. Tak trochu máme štěstí na počasí. Krajina byla jako umytá. Užívali jsme si krásné přírody a veselého švitoření ptáčků. Na chvíli jsme se zastavili v Jaroměřicích a potom v muzeu v M. Budějovicích.

v Jihlavě na nádraží

na obzoru Sádek

do Jaroměřic

v Jaroměřicích nad Rokytnou

krása polních květů

cesta makovým polem

les Ochoz

v M.Budějovicich


Do Jemnice jsme přijeli odpoledne po ujetí 61 km. Ubytovali jsme se, a protože bylo ubytování bez stravy, šli jsme si prohlédnout město a zároveň na večeři.

rybník Hrachovec

před Budkovem

na cyklostezce u Lomů

blížíme se k Jemnici

hrobka Pallaviciniů postavena 1901-1902

náměstí v Jemnici


V pátek ráno nás budilo sluníčko a my se před devátou hodinou vydali do Rakouska. Náš cíl byl Raabs. Trasa: Jemnice – Menhartice – Plačovice – Dešná – Rancířov – Hluboká – Schaditz – Grossau – Raabs. Po prohlídce náměstí v Raabsu a soutoku Moravské a Rakouské Dyje jsme ještě vyšplhali nad město ke hradu a farnímu kostelu, kde už někteří z nás byli na zájezdu v září 2009, když se konala Dolnorakouská zemská výstava

věž kostela v Jemnici

směrem na Menhartice


zbytky opevnění

státní hranice

svačina u hranic

v údolí je město Raabshrad Raabs od Moravské Dyje


most přes Dyji

soutok Dyje a Moravské Dyje

Raabs - náměstí

Lindenhof - Farský dvůr


památník železné opony

ohlédnutí za Raabsem


Zpět z Raabsu jsme nejeli stejnou cestou, ale vraceli jsme se trasou Raabs – Reith – Drosendorf – Oberthümau – Vratěnín – Uherčice – Lubnice – Bačkovice – Radotice – Jemnice.

konec cyklostezky - musíme jinudy


zřícenina u Primmersdorfu

opouštíme Rakousko

přejeli jsme hranice


Na zpáteční cestě jsme zastavili ve Vratěníně, kde si Franta Švéda připomněl své dětství. Také jsme si prohlédli budovu staré pošty. V současné době je tu informační centrum. V blízkých Uherčicích jsme si v hospodě pochutnali na polévce gulášovce a pokračovali jsme k Jemnici.

bývalá poštovní stanice ve Vratěníně


Franta vzpomíná na dětství

jó, třešně zrály

pan domácí nám zamknul


Po příjezdu do Jemnice a po krátké pauze jsme ještě navštívili věž Chrámu sv. Stanislava - farního kostela, a za dobré viditelnosti jsme zhlédli celé okolí Jemnice. Na věži v malé, pěkně upravené místnosti, kde ještě do r. 1953 bydleli lidé, jsme si krátce poslechli její historii a příběh muže, který nás provázel a o tuto místnost a celou věž se v současné době pečlivě stará.

správce věže kostela v Jemnici

náměstí z věževyprávění na věži

vyprávění na věži


Další zastavení jsme měli na zámku. Tam probíhá přestavba. Buduje se tu sanatorium. V přízemní místnosti je expozice vojenské historie, hlavně letectví 2. světové války. Po prohlídce nám už trochu vyhládlo, tak jsme se nechali zlákat na pizzu do malé uličky s nenápadným domečkem s názvem PIZZA – BAR ZÁTIŠÍ. Doporučení opravdu nelhalo, byla výborná. Tak jsme zakončili den plný zážitků. Byli jsme trochu unaveni z cykloputování po zvlněném terénu (72 km), kde se zdálo, že je více stoupání, než jízda z kopce (asi proto, že dolů to jede rychleji a podstatně snáz).

návštěva vojenského muzea

průvodce v muzeu

ve vojenském muzeu


čekáme, než se pizza upeče


Sobota byla dnem odjezdu. Nejprve nás čekala jízda na kole do Dačic. Program v Dačicích se měl přizpůsobit podle odjezdu vlaku do Jihlavy. Náhoda určila, že jsme se nestačili ani rozhlédnout a vlak jel po našem příjezdu za tři minuty, tak bylo rozhodnuto. Jeli jsme hned.

v sobotu ráno před ubytovnou

v Báňovicichpřestup v Kostelci


Za celé tři dny cykloputování po trase Třebíč – Jemnice – Rabss – Jemnice - Dačice jsme ujeli 155 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 07. 2013 | 4413 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server