14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

ÚDOLÍM ŘEKY BRTNICE
Poslední červnovou sobotu jsme se vydali do údolí Brtničky. Devatenáctičlennou výpravu vedla Maruška Brožková. Do Brtnice jsme přijeli chvíli po osmé hodině. Maruška nás seznámila s plánovanou trasou a hned jsme se vydali k místním Hradčanům – romantickému mostu s Lipartovými sochami pod rozlehlou siluetou brtnického zámku.

Modrá značka pak pokračovala kolem nového rybníka Šamonín a jeho tůní k místu pod Výrovou skálou. Provázela nás řeka Brtnička, živá a divoká, nasycená bohatými dešti uplynulých dní. Proto není divu, že mostek, po kterém jsme měli přejít na druhou stranu, byl stržen. Od úmyslu řeku opodál přebrodit nás odradil její silný proud. Nezbývalo, než se vydat do kopce k hájovně Obora a po silnici do Komárovic. Cestou jsme si pochutnávali na lesních jahodách. Na návsi jsme udělali krátkou přestávku a vychutnávali si letní pohodu: sluníčko, voňavé seno, svačinu … Byla to velice významná zastávka, protože právě tady nám jeden místní občan poradil, že můžeme sejít ze stráně k řece, kde je nově zhotovena široká lávka. Cesta do údolí byla velmi půvabná a po krátkém hledání jsme lávku skutečně objevili. To bylo radosti! Brodění studenou vodou bylo zažehnáno. S řekou jsme se znovu setkali na pravém místě, protože nás čekal její nejkrásnější peřejnatý úsek. Voda skákala po kamenech, doslova zpívala a kropila záhony kapradiny „pérovník“, která připomínala pevné zelené žebříky. Minuli jsme Vidourkův mlýn a bývalý dětský tábor Doubkov. Velkým překvapením byla lesní stráň s hustým kobercem lišky obecné, která se později stala významnou složkou našeho jídelníčku. Přetnuli jsme silničku vedoucí na Panskou Lhotu. Odtud je to pouhý kilometr k hradní zřícenině Rokštejn. Potěšili jsme se známými a oblíbenými místy. Péče restaurátorů se na hradu podepsala znamenitě – zřícenina jako ze škatulky. Větší část výpravy se pak vydala po silničce do Přímělkova. Jen dva účastníci zůstali řece věrni a šli po zeleně značené trase kolem skal přes starou trampskou osadu. Setkali jsme se na vlakové zastávce Přímělkov asi půl hodiny před odjezdem vlaku. Odpočinuli jsme si na lavičkách a slunili se stejně jako obě místní kočky, které nám dělaly milou společnost.
Dnes jsme prožili opravdu pěkný letní den, bohatý na přírodní krásy a nechybělo ani dobrodružství.
Maruško, díky!

mapka vycházky