07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

ÚDOLÍM ŘEKY BRTNICE
Poslední červnovou sobotu jsme se vydali do údolí Brtničky. Devatenáctičlennou výpravu vedla Maruška Brožková. Do Brtnice jsme přijeli chvíli po osmé hodině. Maruška nás seznámila s plánovanou trasou a hned jsme se vydali k místním Hradčanům – romantickému mostu s Lipartovými sochami pod rozlehlou siluetou brtnického zámku.

Modrá značka pak pokračovala kolem nového rybníka Šamonín a jeho tůní k místu pod Výrovou skálou. Provázela nás řeka Brtnička, živá a divoká, nasycená bohatými dešti uplynulých dní. Proto není divu, že mostek, po kterém jsme měli přejít na druhou stranu, byl stržen. Od úmyslu řeku opodál přebrodit nás odradil její silný proud. Nezbývalo, než se vydat do kopce k hájovně Obora a po silnici do Komárovic. Cestou jsme si pochutnávali na lesních jahodách. Na návsi jsme udělali krátkou přestávku a vychutnávali si letní pohodu: sluníčko, voňavé seno, svačinu … Byla to velice významná zastávka, protože právě tady nám jeden místní občan poradil, že můžeme sejít ze stráně k řece, kde je nově zhotovena široká lávka. Cesta do údolí byla velmi půvabná a po krátkém hledání jsme lávku skutečně objevili. To bylo radosti! Brodění studenou vodou bylo zažehnáno. S řekou jsme se znovu setkali na pravém místě, protože nás čekal její nejkrásnější peřejnatý úsek. Voda skákala po kamenech, doslova zpívala a kropila záhony kapradiny „pérovník“, která připomínala pevné zelené žebříky. Minuli jsme Vidourkův mlýn a bývalý dětský tábor Doubkov. Velkým překvapením byla lesní stráň s hustým kobercem lišky obecné, která se později stala významnou složkou našeho jídelníčku. Přetnuli jsme silničku vedoucí na Panskou Lhotu. Odtud je to pouhý kilometr k hradní zřícenině Rokštejn. Potěšili jsme se známými a oblíbenými místy. Péče restaurátorů se na hradu podepsala znamenitě – zřícenina jako ze škatulky. Větší část výpravy se pak vydala po silničce do Přímělkova. Jen dva účastníci zůstali řece věrni a šli po zeleně značené trase kolem skal přes starou trampskou osadu. Setkali jsme se na vlakové zastávce Přímělkov asi půl hodiny před odjezdem vlaku. Odpočinuli jsme si na lavičkách a slunili se stejně jako obě místní kočky, které nám dělaly milou společnost.
Dnes jsme prožili opravdu pěkný letní den, bohatý na přírodní krásy a nechybělo ani dobrodružství.
Maruško, díky!

mapka vycházky