07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

5. Hvězdicový výstup na Čeřínek
Letošní 5. Hvězdicový výstup na Čeřínek se konal 22. 6. 2013. My z KČT Čeřínek, kteří tento pochod pořádáme, se na tuto již tradiční akci připravujeme nějaký ten čas předem. Většinou předcházel týden úpravy okolí velké turistické chaty, kde je cíl pochodu. Letos jsme ale přišli k hotovému. Od podzimu máme na chatě nového nájemce, který se o chatu a její okolí pečlivě stará. Tráva je vysekaná, ohniště připravené, jenom napíchnout buřtík a upéct.

V den D - v sobotu ráno jsme přijeli na Čeřínek, a než jsme postavili pořadatelské stánky a připravili občerstvení, přišli první účastníci výstupu.

příprava stánků

zákusky připravily členky KČT Čeřínek

první účastníci

ohniště je také přpraveno

Po desáté hodině začali přicházet další turisté z odborů Bedřichova(9), Trnavy(10+pes), Havlíčkova Brodu(3), Tesly(3), Telče(1), Hlinska(2) a Mělníka(1) a nemohli chybět ani domácí turisté Čeřínku(35+pes). Po přihlášení každý dostal pamětní list a propagační materiál od města Jihlavy. Buchty a jiné sladkosti připravily naše členky. Na opečení klobásy, kterou každý příchozí dostal při registraci, byl připraven ohýnek u statného smrku pod velkou chatou. K dobré náladě přispěli i harmonikáři, kteří hráli venku u ohně, a také v restauraci velké chaty.

Čeřínkovští jdou z Kostelce

pod Čeřínkem

první cyklista přijel z Luk

Jirka Taras z Telče

turisté z Trnavy u Třebíče

vrchní topič

registrace

odpočinek pod chatou

turisté z Bedřichova

stánek s občerstvením

Harmonikáři

turisté z KČT Tesla

Kolem poledne se soustředilo u chat více turistů a to byl ten správný okamžik na slavnostní předání Veřejného uznání s medailí Mirku Svatošovi a diplomů několika členům KČT Čeřínek, jejichž práce byla oceněna při příležitosti letošních oslav 125. výročí založení KČT. Ocenění předala sekretářka Oblastního výboru Míla Bradová.

předání ocenění M. Svatošovi

diplom k výročí 125 let KČT J. Korbelové

diplom k výročí 125 let KČT Z. Hoškové

diplom k výročí 125 let KČT M. Svatošové

Součástí Hvězdicového pochodu byla i připomínka postavení a otevření první turistické chaty na Čeřínku před sto lety (29. 6. 1913). Na této malé chatě byly vystaveny fotokopie dobových pohlednic a stručná historie turistického místa Čeřínek. Každý z příchozích si mohl malou chatu prohlédnout a pro zájemce Míša Svatošová připravila výklad o historii chaty.

první turistická chata na Čeřínku má 100 let

připomenutí historie malé chaty

M. Svatošová vypráví o historii malé chaty

výroční turistická známka

společně na Čeřínku

turisté se pomalu rozcházejí

konec pochodu

...a zase za rok

Během dne se na Čeřínku vystřídalo 95 turistů a příznivců turistiky. O hladký průběh pochodu se postaralo 8 pořadatelů, kterým za to patří poděkování.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 06. 2013 | 2405 přečtení |
Zdroj: text: V.Veselá, foto: V.aJ.Veselí, F. Dörrer, F. Švéda |