14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

5. Hvězdicový výstup na Čeřínek
Letošní 5. Hvězdicový výstup na Čeřínek se konal 22. 6. 2013. My z KČT Čeřínek, kteří tento pochod pořádáme, se na tuto již tradiční akci připravujeme nějaký ten čas předem. Většinou předcházel týden úpravy okolí velké turistické chaty, kde je cíl pochodu. Letos jsme ale přišli k hotovému. Od podzimu máme na chatě nového nájemce, který se o chatu a její okolí pečlivě stará. Tráva je vysekaná, ohniště připravené, jenom napíchnout buřtík a upéct.

V den D - v sobotu ráno jsme přijeli na Čeřínek, a než jsme postavili pořadatelské stánky a připravili občerstvení, přišli první účastníci výstupu.

příprava stánků

zákusky připravily členky KČT Čeřínek

první účastníci

ohniště je také přpraveno

Po desáté hodině začali přicházet další turisté z odborů Bedřichova(9), Trnavy(10+pes), Havlíčkova Brodu(3), Tesly(3), Telče(1), Hlinska(2) a Mělníka(1) a nemohli chybět ani domácí turisté Čeřínku(35+pes). Po přihlášení každý dostal pamětní list a propagační materiál od města Jihlavy. Buchty a jiné sladkosti připravily naše členky. Na opečení klobásy, kterou každý příchozí dostal při registraci, byl připraven ohýnek u statného smrku pod velkou chatou. K dobré náladě přispěli i harmonikáři, kteří hráli venku u ohně, a také v restauraci velké chaty.

Čeřínkovští jdou z Kostelce

pod Čeřínkem

první cyklista přijel z Luk

Jirka Taras z Telče

turisté z Trnavy u Třebíče

vrchní topič

registrace

odpočinek pod chatou

turisté z Bedřichova

stánek s občerstvením

Harmonikáři

turisté z KČT Tesla

Kolem poledne se soustředilo u chat více turistů a to byl ten správný okamžik na slavnostní předání Veřejného uznání s medailí Mirku Svatošovi a diplomů několika členům KČT Čeřínek, jejichž práce byla oceněna při příležitosti letošních oslav 125. výročí založení KČT. Ocenění předala sekretářka Oblastního výboru Míla Bradová.

předání ocenění M. Svatošovi

diplom k výročí 125 let KČT J. Korbelové

diplom k výročí 125 let KČT Z. Hoškové

diplom k výročí 125 let KČT M. Svatošové

Součástí Hvězdicového pochodu byla i připomínka postavení a otevření první turistické chaty na Čeřínku před sto lety (29. 6. 1913). Na této malé chatě byly vystaveny fotokopie dobových pohlednic a stručná historie turistického místa Čeřínek. Každý z příchozích si mohl malou chatu prohlédnout a pro zájemce Míša Svatošová připravila výklad o historii chaty.

první turistická chata na Čeřínku má 100 let

připomenutí historie malé chaty

M. Svatošová vypráví o historii malé chaty

výroční turistická známka

společně na Čeřínku

turisté se pomalu rozcházejí

konec pochodu

...a zase za rok

Během dne se na Čeřínku vystřídalo 95 turistů a příznivců turistiky. O hladký průběh pochodu se postaralo 8 pořadatelů, kterým za to patří poděkování.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 06. 2013 | 2450 přečtení |
Zdroj: text: V.Veselá, foto: V.aJ.Veselí, F. Dörrer, F. Švéda |