07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Z Hvězdoňovic do Okříšek
Časté deště minulých týdnů byly příčinou rozsáhlých záplav a povodní v Čechách. Velká voda postihla i Prahu.
Ve dnech 14. - 16. června 2013 měla probíhat velká akce Praha slaví 125 let KČT. V tyto dny se měli do Prahy sjet turisté z celé ČR. I my jsme se měli těchto oslav zúčastnit. Týden před oslavami byla pro záplavy akce přeložena na konec srpna.

Hledali jsme náhradní program na sobotní vycházku. Jirka Veselý si vzpomněl na pozvání hasičů z Heraltic do jejich soukromého muzea historické hasičské techniky. Nápad byl na světě. Telefonicky se spojil s paní Jarmilou Bohdálkovou a domluvil návštěvu muzea. Jeli jsme do Hvězdoňovic a potom jsme pěšky pokračovali po zelené TZ do Pokojovic a přes Kobylí hlavu a Bukovec do Heraltic.

Hvězdoňovice - zastávka ČD

z Pokojovic po ZTZ

na Kobylí hlavu

na Kobylí hlavě

svačina na Kobylí hlavě

po ZTZ na Bukovec

prameniště Heraltice

Heraltický kostel

Paní Jarmila nám přijela na kole na kraj Heraltic naproti, aby nás nasměrovala do muzea. Muzeum hasičské historické techniky se nachází ve středu obce na místě bývalé tvrze ze 13. století. Bylo vybudováno hasičskými nadšenci během tří let a slavnostně bylo otevřeno v červenci 2004 při příležitosti 110. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Heralticích.
U muzea nás paní Jarmila – hasička tělem i duší - srdečně přivítala a velice ochotně a zajímavě nás seznámila o původu a funkci všech stříkaček, vozidel a další hasičské techniky. Také nám pověděla o přestavbě budovy a o činnosti místních hasičů. Nakonec nás pozvala do příjemně chladné místnosti zvané vinárna. Tady jsme zhlédli video o historii zdejšího muzea a jeho vystavovaných exponátech. Při projekci videa jsme si vypili nabídnutou kávu a osvěžující nápoj se šťávou z domácího ovoce. Návštěva muzea byla velmi zajímavá a pěkná a opravdu za to stála. Po prohlídce nás paní Jarmila ještě od muzea šla vyprovodit, a po cestě nás upozorňovala na další zajímavosti městyse. Na okraji Heraltic se s námi rozloučila.

paní Jarmila nám přijela na kole naproti

průvodkyně Jarmila

hasičská technika v muzeu

hasičský rotační řebř Magirus

patron hasičů sv. Florián

ve vinárně muzea

procházka s výkladem v Heralticích

socha sv. Floriána

rozloučení s paní Jarmilou

My jsme potom po silnici pokračovali do Okříšek. Tam jsme U Mušketýrů počkali do odjezdu vlaku (byla výluka, tak autobusu), a odjeli jsme do Jihlavy.

silnice do Okříšek

U Mušketýrů

Okříšky nádraží - zastávka "vlakoautobusu"

Bylo nás 17 a za skoro letního počasí jsme našlapali 16 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 06. 2013 | 2464 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá , J. Veselý |