07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Putování k Javoru
Putování k Javoru pořádal Klub českých turistů Trnava 8. 6. 2013. Letošního 34. ročníku turistického pochodu se zúčastnilo více jak 100 turistů. Start pochodu byl z Trnavy, ale také z Třebíče. Toho jsme využili, protože do Trnavy vlak nejede. Třebíčské nádraží nás vítalo sluncem a my jsme vesele spěchali na start u ZŠ.

Naši členové se zúčastnili tentokrát v menším počtu pod vedením Fanouše Dörrera. Po předešlých deštích se sice udělalo pěkné počasí, ale hodně lidí odradily blátivé cesty.
Na 20ti kilometrovou trasu z Třebíče se nás vydalo 7 statečných po trase: Třebíč – Týn – Okřešice – Pod Jelení hlavou – Velký javor – lesní chata U Huberta. Zpátky do Třebíče jsme šli téměř stejnou cestou, jen s malými odchylkami.

naše trasa

Krajina byla vyšperkovaná modrou oblohou s krajkami bílých mráčků. Čerstvá zeleň stromů a vysoké trávy pod nimi byla místy narušená rozblácenými cestami, které jsme s humorem překonávali. U Velkého javoru jsme obdivovali jeho velikost a stáří více jak 600 let. Je s podivem, že se stále ještě zelená a roste z dutého kmene. Odtud jsme pokračovali k lesní chatě, kde byla kontrola a občerstvení. Kromě razítka a diplomu jsme každý dostal klobásek na opečení.

cesta k základní škole

start u ZŠ

k Dubinám

trochu bláta nevadí

v Dubinách

rozcestí v Dubinách

krajina u Okřešic

v Okřešicích

Velký javor

uvnitř v javoru

setkání s turisty Bedřichova

občerstvení u Huberta

pořadatelé

Posilnili jsme se, a někteří z nás se nechali zlákat na házení šiškami do nafouknutých balonků, nebo přelezení lana, zkoušku znalostí rostlin a podobné hrátky, které byly připraveny hlavně pro děti.

házení na balonky

na lanech

Potom jsme se rozloučili a pokračovali v cestě do Třebíče na vlak.

na zpáteční cestě

úleva unaveným nohám

do Třebíče už jen kousek

Třebíč

v Třebíči u kapličky Na Barborce

nábřeží řeky Jihlavy

cesta k nádraží

Na konci cesty jsme byli trochu zmoženi teplem. Čekali jsme chladnější počasí a více nepříznivé cesty, na které jsme se vybavili vysokými botami. Celkově jsme našlapali 23 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2013 | 2537 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V.a J. Veselí, F. Dörrer, |