14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

Putování k Javoru
Putování k Javoru pořádal Klub českých turistů Trnava 8. 6. 2013. Letošního 34. ročníku turistického pochodu se zúčastnilo více jak 100 turistů. Start pochodu byl z Trnavy, ale také z Třebíče. Toho jsme využili, protože do Trnavy vlak nejede. Třebíčské nádraží nás vítalo sluncem a my jsme vesele spěchali na start u ZŠ.

Naši členové se zúčastnili tentokrát v menším počtu pod vedením Fanouše Dörrera. Po předešlých deštích se sice udělalo pěkné počasí, ale hodně lidí odradily blátivé cesty.
Na 20ti kilometrovou trasu z Třebíče se nás vydalo 7 statečných po trase: Třebíč – Týn – Okřešice – Pod Jelení hlavou – Velký javor – lesní chata U Huberta. Zpátky do Třebíče jsme šli téměř stejnou cestou, jen s malými odchylkami.

naše trasa

Krajina byla vyšperkovaná modrou oblohou s krajkami bílých mráčků. Čerstvá zeleň stromů a vysoké trávy pod nimi byla místy narušená rozblácenými cestami, které jsme s humorem překonávali. U Velkého javoru jsme obdivovali jeho velikost a stáří více jak 600 let. Je s podivem, že se stále ještě zelená a roste z dutého kmene. Odtud jsme pokračovali k lesní chatě, kde byla kontrola a občerstvení. Kromě razítka a diplomu jsme každý dostal klobásek na opečení.

cesta k základní škole

start u ZŠ

k Dubinám

trochu bláta nevadí

v Dubinách

rozcestí v Dubinách

krajina u Okřešic

v Okřešicích

Velký javor

uvnitř v javoru

setkání s turisty Bedřichova

občerstvení u Huberta

pořadatelé

Posilnili jsme se, a někteří z nás se nechali zlákat na házení šiškami do nafouknutých balonků, nebo přelezení lana, zkoušku znalostí rostlin a podobné hrátky, které byly připraveny hlavně pro děti.

házení na balonky

na lanech

Potom jsme se rozloučili a pokračovali v cestě do Třebíče na vlak.

na zpáteční cestě

úleva unaveným nohám

do Třebíče už jen kousek

Třebíč

v Třebíči u kapličky Na Barborce

nábřeží řeky Jihlavy

cesta k nádraží

Na konci cesty jsme byli trochu zmoženi teplem. Čekali jsme chladnější počasí a více nepříznivé cesty, na které jsme se vybavili vysokými botami. Celkově jsme našlapali 23 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2013 | 2575 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V.a J. Veselí, F. Dörrer, |