Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Putování k Javoru
Putování k Javoru pořádal Klub českých turistů Trnava 8. 6. 2013. Letošního 34. ročníku turistického pochodu se zúčastnilo více jak 100 turistů. Start pochodu byl z Trnavy, ale také z Třebíče. Toho jsme využili, protože do Trnavy vlak nejede. Třebíčské nádraží nás vítalo sluncem a my jsme vesele spěchali na start u ZŠ.

Naši členové se zúčastnili tentokrát v menším počtu pod vedením Fanouše Dörrera. Po předešlých deštích se sice udělalo pěkné počasí, ale hodně lidí odradily blátivé cesty.
Na 20ti kilometrovou trasu z Třebíče se nás vydalo 7 statečných po trase: Třebíč – Týn – Okřešice – Pod Jelení hlavou – Velký javor – lesní chata U Huberta. Zpátky do Třebíče jsme šli téměř stejnou cestou, jen s malými odchylkami.

naše trasa


Krajina byla vyšperkovaná modrou oblohou s krajkami bílých mráčků. Čerstvá zeleň stromů a vysoké trávy pod nimi byla místy narušená rozblácenými cestami, které jsme s humorem překonávali. U Velkého javoru jsme obdivovali jeho velikost a stáří více jak 600 let. Je s podivem, že se stále ještě zelená a roste z dutého kmene. Odtud jsme pokračovali k lesní chatě, kde byla kontrola a občerstvení. Kromě razítka a diplomu jsme každý dostal klobásek na opečení.

cesta k základní škole

start u ZŠ

k Dubinám

trochu bláta nevadí

v Dubinách

rozcestí v Dubinách

krajina u Okřešic
v Okřešicích


Velký javor


uvnitř v javoru

setkání s turisty Bedřichova

občerstvení u Huberta


pořadatelé


Posilnili jsme se, a někteří z nás se nechali zlákat na házení šiškami do nafouknutých balonků, nebo přelezení lana, zkoušku znalostí rostlin a podobné hrátky, které byly připraveny hlavně pro děti.

házení na balonky

házení na balonky

na lanech


Potom jsme se rozloučili a pokračovali v cestě do Třebíče na vlak.

na zpáteční cestě

úleva unaveným nohám


do Třebíče už jen kousek

Třebíč

v Třebíči u kapličky Na Barborce

nábřeží řeky Jihlavy

cesta k nádražíNa konci cesty jsme byli trochu zmoženi teplem. Čekali jsme chladnější počasí a více nepříznivé cesty, na které jsme se vybavili vysokými botami. Celkově jsme našlapali 23 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2013 | 2537 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V.a J. Veselí, F. Dörrer, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server