07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Cestou necestou z Jihlávky do Horní Cerekve
Vycházka po neznačených cestách, s příslibem možného bloudění a nějakého kilometru navíc, než co bylo v plánu, vedla z Jihlávky do Horní Cerekve.

V sobotu 1. června 2013 přijelo vláčkem do Jihlávky 12 turistů, kteří moc rádi chodí na výšlapy s Františkem Smejkalem. Jeho vycházky vedou krásnou a neokoukanou krajinou, převážně neznačenými cestami.
V Jihlávce nás František přivítal a seznámil nás s trasou. Na mapě nám ukázal, kudy povede dnešní putování.

v Jihlávce

seznámení s trasou

tudy půjdeme

Nejprve jsme prošli obcí Jihlávka. I když byla obloha zatažená, na zahrádkách zářily rozličnými barvami rozkvetlé rododendrony, azalky a již odkvétající šeříky. Dál za obcí uzavírala krajinu mlha, ve které se ztrácely i stromy z nedalekého lesa. Okrajem golfového odpaliště jsme došli ke kostelu sv. Kateřiny ze 14. století, a napili jsme se pramenité vody z „uzdravující studánky“. Potom jsme pokračovali lesní, zablácenou, někdy i dost neprůchodnou cestou na Lísek, Lískovec, přírodní rezervací kolem rybníku Krčil, vystoupali na Čejkův kopec, přes obec Turovka, a když jsme vyšli z lesa na vyhlídku Na Planinách, tak se nám ukázaly nádherné výhledy. Ani mlha už neskrývala vzdálené vrcholky. Širokým obzorem jsme dohlédli na Jihlavské vrchy s Křemešníkem, Mešnicí a Javořicí.

v Jihlávce

ke sv. Kateřině

u golfového hřiště

golfové odpaliště

kostel sv. Kateřiny

uzdravující studánka u sv. Kateřiny

orientace pomocí mapy

polní cesta

lípa - památný strom

Přírodní rezervace - rybník Krčil

u Turovky

svačina u kamenného stolu

cesta na vyhlídku

detail cesty

vyhlídka Na Planinách

pohled na Jihlavské vrchy

že by vrcholovka?

vyhlídka Na Planinách

Z vyhlídky jsme potom sestoupili do obce Hříběcí a do cíle naší cesty do Horní Cerekve jsme přišli za drobného deště. Po odpočinku v hospůdce jsme odjeli do Jihlavy.

rybník v Hříběcím

odpočinek v H. Cerekvi

děštivá cesta k nádraží

cestou necestou z Jihlávky do H. Cerekve

Po neznačených cestách František občas musel nahlédnout do mapy, ale vždycky našel tu správnou cestu, která nás po celkových 15ti kilometrech dovedla do cíle.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 06. 2013 | 2265 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý, |