Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Cestou necestou z Jihlávky do Horní Cerekve
Vycházka po neznačených cestách, s příslibem možného bloudění a nějakého kilometru navíc, než co bylo v plánu, vedla z Jihlávky do Horní Cerekve.

V sobotu 1. června 2013 přijelo vláčkem do Jihlávky 12 turistů, kteří moc rádi chodí na výšlapy s Františkem Smejkalem. Jeho vycházky vedou krásnou a neokoukanou krajinou, převážně neznačenými cestami.
V Jihlávce nás František přivítal a seznámil nás s trasou. Na mapě nám ukázal, kudy povede dnešní putování.

v Jihlávce

seznámení s trasou

tudy půjdeme


Nejprve jsme prošli obcí Jihlávka. I když byla obloha zatažená, na zahrádkách zářily rozličnými barvami rozkvetlé rododendrony, azalky a již odkvétající šeříky. Dál za obcí uzavírala krajinu mlha, ve které se ztrácely i stromy z nedalekého lesa. Okrajem golfového odpaliště jsme došli ke kostelu sv. Kateřiny ze 14. století, a napili jsme se pramenité vody z „uzdravující studánky“. Potom jsme pokračovali lesní, zablácenou, někdy i dost neprůchodnou cestou na Lísek, Lískovec, přírodní rezervací kolem rybníku Krčil, vystoupali na Čejkův kopec, přes obec Turovka, a když jsme vyšli z lesa na vyhlídku Na Planinách, tak se nám ukázaly nádherné výhledy. Ani mlha už neskrývala vzdálené vrcholky. Širokým obzorem jsme dohlédli na Jihlavské vrchy s Křemešníkem, Mešnicí a Javořicí.

v Jihlávce


ke sv. Kateřině

u golfového hřiště

golfové odpaliště

kostel sv. Kateřiny

uzdravující studánka u sv. Kateřiny


orientace pomocí mapy


polní cesta

lípa - památný strom

Přírodní rezervace - rybník Krčil

u Turovky

svačina u kamenného stolu

cesta na vyhlídku

detail cesty

vyhlídka Na Planinách

pohled na Jihlavské vrchy

že by vrcholovka?

vyhlídka Na PlanináchZ vyhlídky jsme potom sestoupili do obce Hříběcí a do cíle naší cesty do Horní Cerekve jsme přišli za drobného deště. Po odpočinku v hospůdce jsme odjeli do Jihlavy.


rybník v Hříběcím


odpočinek v H. Cerekvi

děštivá cesta k nádraží

cestou necestou z Jihlávky do H. Cerekve


Po neznačených cestách František občas musel nahlédnout do mapy, ale vždycky našel tu správnou cestu, která nás po celkových 15ti kilometrech dovedla do cíle.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 06. 2013 | 2265 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server