Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Cestou necestou z Jihlávky do Horní Cerekve
Vycházka po neznačených cestách, s příslibem možného bloudění a nějakého kilometru navíc, než co bylo v plánu, vedla z Jihlávky do Horní Cerekve.

V sobotu 1. června 2013 přijelo vláčkem do Jihlávky 12 turistů, kteří moc rádi chodí na výšlapy s Františkem Smejkalem. Jeho vycházky vedou krásnou a neokoukanou krajinou, převážně neznačenými cestami.
V Jihlávce nás František přivítal a seznámil nás s trasou. Na mapě nám ukázal, kudy povede dnešní putování.

v Jihlávce

seznámení s trasou

tudy půjdeme


Nejprve jsme prošli obcí Jihlávka. I když byla obloha zatažená, na zahrádkách zářily rozličnými barvami rozkvetlé rododendrony, azalky a již odkvétající šeříky. Dál za obcí uzavírala krajinu mlha, ve které se ztrácely i stromy z nedalekého lesa. Okrajem golfového odpaliště jsme došli ke kostelu sv. Kateřiny ze 14. století, a napili jsme se pramenité vody z „uzdravující studánky“. Potom jsme pokračovali lesní, zablácenou, někdy i dost neprůchodnou cestou na Lísek, Lískovec, přírodní rezervací kolem rybníku Krčil, vystoupali na Čejkův kopec, přes obec Turovka, a když jsme vyšli z lesa na vyhlídku Na Planinách, tak se nám ukázaly nádherné výhledy. Ani mlha už neskrývala vzdálené vrcholky. Širokým obzorem jsme dohlédli na Jihlavské vrchy s Křemešníkem, Mešnicí a Javořicí.

v Jihlávce


ke sv. Kateřině

u golfového hřiště

golfové odpaliště

kostel sv. Kateřiny

uzdravující studánka u sv. Kateřiny


orientace pomocí mapy


polní cesta

lípa - památný strom

Přírodní rezervace - rybník Krčil

u Turovky

svačina u kamenného stolu

cesta na vyhlídku

detail cesty

vyhlídka Na Planinách

pohled na Jihlavské vrchy

že by vrcholovka?

vyhlídka Na PlanináchZ vyhlídky jsme potom sestoupili do obce Hříběcí a do cíle naší cesty do Horní Cerekve jsme přišli za drobného deště. Po odpočinku v hospůdce jsme odjeli do Jihlavy.


rybník v Hříběcím


odpočinek v H. Cerekvi

děštivá cesta k nádraží

cestou necestou z Jihlávky do H. Cerekve


Po neznačených cestách František občas musel nahlédnout do mapy, ale vždycky našel tu správnou cestu, která nás po celkových 15ti kilometrech dovedla do cíle.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 06. 2013 | 2297 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server