07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Cesta pohádkovým lesem
Klub českých turistů pořádá mnoho akcí a bývá zvykem pořádat velkou akci i pro děti. Není tomu jinak i v KČT Čeřínek. Cesta pohádkovým lesem se stala každým rokem koncem května ke Dni dětí takovou stálicí. Letošní pohádkový les byl už po 28.

Ve středu dopoledne 29. 5. 2013 přípravy vrcholily. Aby všechno klaplo, záleželo také ve velké míře i na počasí. S obavami jsme sledovali meteorologické předpovědi. Ty nám moc optimismu nepřidaly. Varování před extrémním deštěm, bouřkou a krupobitím právě na tento den se neposlouchalo moc dobře.
Od rána bylo dost zataženo, ale na dětském dopravním hřišti U Rybníčků v Jihlavě začaly vyrůstat dřevěné chaloupky a další nezbytné pohádkové rekvizity. Celkem 16 našich členů se podílelo na přípravě pohádkové akce. Muži stavěli, ženy obstarávaly drobné práce. A to všechno v režii Marie Tvrzové, Zdeňky Hoškové a Irenky Vašákové, které připravily kostýmy pro pohádkové bytosti. Krátce po poledni bylo hotovo. A neočekávaně vysvitlo sluníčko! U nás na vysočině předpověď tentokrát meteorologům nevyšla. Naštěstí.

Dopolední stavební práce
Přijel pohádkový les

stavba myslivny

stavění zvoničky

stavební materiál na Perníkovou chaloupku

montáž bazénku pro vodníky

děti už můžou přijít

Ve 13 hodin se sešli žáci ze ZŠ nad Plovárnou pod vedením paní učitelky – naší členky Jitky Korbelové a dvě žákyně ze ZŠ z Větrného Jeníkova. U jednotlivých stanovišť vystupovali jako pohádkové bytosti.
pohádkové bytosti

Ve 14 hodin byla Cesta pohádkovým lesem otevřená. Děti se svými rodiči a skupinky dětí ze školních družin postupovaly po stanovištích, kde dostávaly jednoduché úkoly a otázky. U pohádkových zastavení se děti přátelily s čerty, vodníky, princeznou a šašky. Vyzkoušely si lezení po lanech a projely se na vypůjčených koloběžkách a kolech. Po splnění úkolu si každý odnesl z jednotlivých stanovišť malou odměnu v podobě bonbonku, perníčku nebo kokosky. Omalovánky a jiné drobnosti pro pohádkový les věnoval Magistrát města Jihlavy a Kraj Vysočina.

na startu pohádkového lesa

u princezny

u perníkové chaloupky

Baba Jaga

na návštěvě v perníkové chaloupce

u myslivny

vlk místo babičky

myšky

u šašků

u čertů

my se zelené příšery nebojíme

chytání rybiček u vodníků

odvaha a šikovnost

odměna za šikovnost a odvahu

Kromě pohádkových stanovišť byl na trase stánek městské policie, kde děti dostávaly úkoly týkající se bezpečnosti dopravy. Za splnění je čekala také odměna od usměvavých a příjemných policistek.

městská policie

Další neturistické a nepohádkové zastavení bylo u velikého hasičského auta. U stanoviště hasičů si děti vyzkoušely stříkat z opravdové stříkačky. Srážely proudem vody připravené cíle – kuželky. O tuto činnost byl velký zájem. Nakonec se děti mohly posadit i do kabiny pro řidiče hasičského vozidla.

hasiči

za volantem hasičského vozu

Součástí letošní Cesty pohádkovým lesem probíhala také akce rodinné turistiky, nazvaná Toulavý kočárek, určená pro rodiče s nejmenšími dětmi. Ti , kteří se zapojili do tohoto projektu, dostali od sponzora firmy Hamé přesnidávku Hamánek.

Toulavý kočárek

Cesta pohádkovým lesem se vydařila.

zazvonil zvonec, pohádky je konec

už balíme

než se všechno odveze a uklidí

Letošního 28. ročníku se zúčastnilo 550 lidí, z toho 360 dětí.
Důležité bylo, že nám přálo počasí, které znásobilo úspěch akce, protože veškerá snaha při přípravě, organizace a zrealizování pohádkového lesa by vyšla naprázdno, kdyby se vyplnila nepříznivá předpověď.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 31. 05. 2013 | 2495 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá |