07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Teslácký šotek
Tak jako každoročně, tak i letos se členové KČT Čeřínek zúčastnili tradičního pochodu Teslácký šotek, který letos 25. 5. 2013 již po 33. pořádá KČT Tesla Jihlava.

Na startu se sešlo i 16 našich turistů, včetně několika vnuků jedné naší členky a dále několik našich cykloturistů, které vedl Mirek Svatoš. Po zaregistrování na startu se naše skupina vydala na trasu směrem k vesnici Rančířov, kde byla 1. kontrola, odtud jsme po modré turistické značce pokračovali do chatové osady Okrouhlík k další kontrole, a kde jsme se v místní hospůdce posilnili na další pokračování naší cesty. Část členů se tady oddělila a zpět do cíle se tato skupinka vrátila autobusem MHD a zbylá část pokračovala po zelené značce přes zrušený vojenský prostor k cíli pochodu, který byl v prostoru ZOO Jihlava.

I když počasí zrovna ten den vycházkám moc nepřálo a v úvodu cesty na nás občas spadlo i několik kapek deště, tak do cíle jsme dorazili za svitu slunce a 17 km dlouhou cestu jsme absolvovali v pořádku.
Zdrávi došli.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 30. 05. 2013 | 2067 přečtení |