Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Cykloturisté u Máchova jezera
Od 16. 5. do 19. 5. 2013 pobývali naši cykloturisté ve Starých Splavech u Máchova jezera. Plánované akce našeho odboru pod vedením MUDr. Šilhana se zúčastnilo 11 našich cykloturistů a ještě dalších 25 z jiných odborů nebo neregistrovaných. Do Starých Splavů se všichni dopravili vlastními auty ve čtvrtek během dne a večer se společně sešli u večeře. Ubytování bylo pro větší část účastníků v Penzionu Diana ve Starých Splavech.

Skupina deseti „Čeřínků“ byla ubytována nedaleko odtud v Penzionu Splavský zámeček. Ubytování jsme měli opravdu jak na zámku. Odpočatí a spokojení jsme se vydávali na cesty.

Penzion Starosplavský zámeček


ve Starých Splavech


jdeme na večeři


setkání s ostatními účastníkyPrvní den – ve čtvrtek po večeři jsme se trochu zorientovali po nejbližším okolí penzionu. V pátek jsme už vyjeli. Naše desítka se vypravila na hrad Bezděz. Brali jsme to oklikou, abychom naplnili programem pokud možno celý den. Jeli jsme trasou Skalka u Doks, Korce, Tachov, Okna, Bezděz, Břehyně a Staré Splavy.
Lesní cesta byla příjemná a celkem dobrá, ale některé další úseky cesty byly nepříjemně zarostlé trávou, kde na projetí byla vyjetá malá kolejka na šířku pneumatiky kola. Trochu jsme místy bloudili, protože cyklostezky jsou zde špatně značené. Také jsme se dostali na silnice se silným provozem. Pod hradem nám velice ochotná paní z informačního centra (IC) hradu Bezděz poradila, jak dál na hrad. Doporučila nám další cestu nahoru bez kol a poskytla nám úschovu příručních tašek a dohled na zaparkovaná kola. O chvíli později jsme byli moc rádi, že jsme dali na doporučení, protože cesta na hrad je opravdu nesjízdná. I pěší tůra je náročná. Nahoře nebyla ani možnost, kam odložit kola. Podívali jsme se z vyhlídek a po okolí hradu. Zpátky se šlo taky obtížně. Po velkých hladkých kamenech jsme se proklouzali dolů k IC. Zpáteční cesta do St. Splavů vedla lesními cestami – Mariánská, Bezdězská a Sucholeská. Po těch se jezdilo moc pěkně. Po návratu a po večeři jsme se pěšky vydali k jezeru. Odtud jsme prošli parkem, který je desátým zastavením na Máchově stezce. U parku se nachází stará náves s roubenkami. První písemná zmínka o Starých Splavech je v listině krále Jiřího z Poděbrad z r. 1460. Z parku jsme odcházeli už skoro za tmy.

příprava na cestu
Uhlířův důl


Uhlířův důl


Uhlířův důl


údolím Nové Skalky


Nová Skalka


v dálce vidíme Bezděz
...a teď, kterou cestou?


odpočinek v Tachově


odpočinek v Tachově


hrad Bezděz se blíží


jdeme pěšky na hrad Bezděz


cesta na Bezděz


v dáli Máchovo jezero z Bezdězu


vyhlídka z hradu


hradní nádvoří


kamenitou cestou z hradu


pod Bezdězem
večerní procházka - roubenka ve Starých Splavech


dřevěná socha v parku ve Starých SplavechV sobotu ráno pršelo. Většinou máme zkušenosti, že devátá rozhodne a později nebude pršet. Ale sobotní devátá tvrdošíjně trvala na dešti. Museli jsme se dohodnout, co budeme dělat. Měli jsme naplánovaný výlet do České Lípy. Tam jsme se měli setkat s předsedou KČT Česká Lípa. Jízda v dešti byla nejistá, tak jsme volili cestu vlakem a bez kol. Telefonicky jsme si domluvili setkání a před jedenáctou jsme jeli. Mezitím přestávalo pršet, ale už to bylo domluveno takto. Na nádraží v ČL nás už čekala paní Anna Machová a následně přišel i předseda pan Čestmír Povolný. Oba nás srdečně přivítali a po celou dobu naší návštěvy města se nám maximálně věnovali. Provedli nás celou historickou částí města, vyprávěli o stavbách a o životě místních lidí. Okruhem jsme se dostali do turistické ubytovny Adéla, kde mají turisté ČL i své zázemí. Po prohlídce ubytovny Adéla jsme poděkovali paní Machové a panu Povolnému za zajímavě komentovanou procházku po České Lípě .
Po návratu z ČL nám zbývaly dvě hodiny do večeře a slunce začalo pálit jako v létě, vyjeli jsme ještě na kolech do Doksů na hlavní pláž jezera. Ten den se otvíralo jezero. Jezdily parníky, hrála hudba a pláž byla plná lidí. Provedli jsme kola po pláži a po cyklostezce jsme se vrátili do Splavů.

do Č. Lípy pojedeme vlakem


deštivé ráno na kolejích


paní A. Machová vypráví o Č. Lípě


vpravo předseda KČT Č. Lípa pan Č. Povolný


řeka Ploučnice


Česká Lípa


pozorně posloucháme o zajímavostech města


kavárna Union


u Vodního hradu


Vodní hrad Lipý


Lovecký letohrádek - Červený dům u Vodního hradu


kostel sv. Kříže se stanovou střechou


nám. T. G. Masaryka


radnice v Č. Lípě


Šatlava, která sloužila od r. 1550 až do r. 1935


Městský park
vila Adéla


Augustiánský klášter,dnes Vlastivědné muzeum a galerie


původní dřevěná výstavba v Č. Lípě


podvečerní vyjížďka k Máchovu jezeru
na pláži


u přístavu

Neděle byla dnem odjezdu. Od rána bylo krásně. Sbalili jsme si všechny věci a po snídani jsme odjeli auty do Nymburka. Zde jsme kola opět připravili k jízdě. Vyjeli jsme na Labskou cyklostezku Nymburk – Lysá n. Labem. Chtěli jsme projet trasu po jedné straně Labe tam, a po druhé straně zpět. Zpočátku nás stezka hodně namlsala. Byla nádherná, rovná, v krásné krajině. Ale to dlouho nevydrželo. Zůstala krásná jen ta krajina. Stezka se proměnila v neupravenou a téměř nesjízdnou cestičku. To nás trochu zklamalo. Na zpáteční cestě se cyklostezka opět zlepšila až těsně u Nymburka. Po krátkém odpočinku jsme naložili kola a odjeli do Jihlavy.

před odjezdem


příjezd do Nymburka


cyklostezka Nymburk - Lysá n. Labem


zdymadlo na Labi


i tohle je cyklostezka?


Litolský most


v Kersku


chvíle oddechu


Labe


Nymburk


cyklostezka u Labe

Na svých cestách, které byly provoněny rozkvetlými květy, hlavně šeříků, jsme tentokrát ujeli na kole 110 km a našlapali na hrad Bezděz a po České Lípě celkem 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 05. 2013 | 2663 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server