07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Pojihlaví a Dolní Kounice
V sobotu 18. 5. 2013 se uskutečnil autobusový zájezd do Pojihlaví a Dolních Kounic. Účastníci zájezdu se tentokrát sešli v počtu 42 a z parkoviště od Billy odjeli k obci Lhánice. Marta rozdala medovník a seznámila nás s programem zájezdu, který připravila společně s Romanem a Mirkem. Pro absolvování dopoledního programu jsme se rozdělili na tři skupiny:

1. skupinu (16 turistů) vedla Marta. Prošli jsme obcí Lhánice a vydali se po neznačené polní cestě k lesu. Tady jsme odbočili doleva po červeně značené trase, která vedla přírodní rezervací Velká skála. Pokochali jsme se výhledy ze skalnaté vyhlídky zvané Na Babách, a posvačili jsme. Dalším výhledovým bodem byla Velká skála, z které jsme následně odbočili již neznačenou pěšinou rozlehlým sadem s překrásnými starými stromy, který přiléhá k přírodní památce Kozének. Od stejnojmenné hájovny jsme se pak vydali lesní cestou do Lhánic a pohodlnou polní cestou do Mohelna. Po celou dobu jsme obdivovali pestrobarevnou přírodu, která vynikala díky krásnému počasí. Od rána svítilo sluníčko a obloha byla poseta roztodivnými mráčky a obláčky. V Mohelně jsme nasedli do autobusu a odjeli na náhorní plošinu Mohelenské hadcové stepi. Prošli jsme se tímto malebným kouskem přírody s mnoha vzácnými květinkami a živočichy. Kavyl Ivanův byl právě na počátku květu. Spokojeně jsme se vrátili do Mohelna, kde jsme výtečně poobědvali v restauraci U Staňků s dokonale zorganizovanou obsluhou.
2. a 3. skupina se vydala s předstihem po trase 1. skupiny. Díky počátečnímu zbloudění se na obě vyhlídky dostala později než 1. skupina. Potom už pokračovala dále po červené značce přes zmolu a půvabnou pěšinku hřbetem skalnatého kopce. Obdivuhodné bylo kamenné moře, mechové kameny a Indiánská vyhlídka, z které je možné spatřit rozsáhlý oblouk skal, který jsme dosud zdolali. Na rozcestí značených cest se dvanáctičlenná skupina vydala s Romanem doprava dále po žluté trase do údolí řeky Jihlavy a dále prudkým výstupem na rozsáhlé rozvaliny hradu Templštejn. Nový majitel torza zdí osvobodil od vegetace, která je dlouhá léta věznila v neprůchodném stavu, takže jsme měli možnost důkladně vše projít a vyhlédnout na moře lesů v údolí. Potom už nás čekala cesta k silnici u Jamolic, odkud jsme odjeli autobusem na oběd do Mohelna. Skupina turistů, kterou vedl Mirek, se na rozcestí značených cest vydala po žluté doleva. Stoupání na přírodní památku Biskoupský kopec bylo prudší, ale nelitovali jsme. Odměnou byl krásný zážitek z tohoto neobyčejně něžného koutu přírody - malé ostrůvky stromků a keřů na sametových loukách s vousatými pozůstatky tisíců odkvetlých konikleců. Došli jsme až do Senorad, odkud si nás vyzvedl pan řidič a odvezl do restaurace U Staňků.

Odpolední program patřil Dolním Kounicím. Odjeli jsme na místo zvané Karlov a odtud jsme šli pěšky – někteří po červené značce přes kapli sv. Antonína s křížovou cestou a někteří po silničce s pěknými výhledy až na Pálavu. V Dolních Kounicích nás příjemně ohromila prohlídka kláštera Rosa coeli, která byla skutečnou perlou a výtečnou tečkou za dnešním příjemným dnem.

Prošli jsme si městečko, podívali jsme se k synagoze, občerstvili jsme se a v 18 hodin jsme odjeli k domovu.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2013 | 1958 přečtení |
Zdroj: text. M.Drobná, foto: M. Drobná, M. Barnet |