14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

Pojihlaví a Dolní Kounice
V sobotu 18. 5. 2013 se uskutečnil autobusový zájezd do Pojihlaví a Dolních Kounic. Účastníci zájezdu se tentokrát sešli v počtu 42 a z parkoviště od Billy odjeli k obci Lhánice. Marta rozdala medovník a seznámila nás s programem zájezdu, který připravila společně s Romanem a Mirkem. Pro absolvování dopoledního programu jsme se rozdělili na tři skupiny:

1. skupinu (16 turistů) vedla Marta. Prošli jsme obcí Lhánice a vydali se po neznačené polní cestě k lesu. Tady jsme odbočili doleva po červeně značené trase, která vedla přírodní rezervací Velká skála. Pokochali jsme se výhledy ze skalnaté vyhlídky zvané Na Babách, a posvačili jsme. Dalším výhledovým bodem byla Velká skála, z které jsme následně odbočili již neznačenou pěšinou rozlehlým sadem s překrásnými starými stromy, který přiléhá k přírodní památce Kozének. Od stejnojmenné hájovny jsme se pak vydali lesní cestou do Lhánic a pohodlnou polní cestou do Mohelna. Po celou dobu jsme obdivovali pestrobarevnou přírodu, která vynikala díky krásnému počasí. Od rána svítilo sluníčko a obloha byla poseta roztodivnými mráčky a obláčky. V Mohelně jsme nasedli do autobusu a odjeli na náhorní plošinu Mohelenské hadcové stepi. Prošli jsme se tímto malebným kouskem přírody s mnoha vzácnými květinkami a živočichy. Kavyl Ivanův byl právě na počátku květu. Spokojeně jsme se vrátili do Mohelna, kde jsme výtečně poobědvali v restauraci U Staňků s dokonale zorganizovanou obsluhou.
2. a 3. skupina se vydala s předstihem po trase 1. skupiny. Díky počátečnímu zbloudění se na obě vyhlídky dostala později než 1. skupina. Potom už pokračovala dále po červené značce přes zmolu a půvabnou pěšinku hřbetem skalnatého kopce. Obdivuhodné bylo kamenné moře, mechové kameny a Indiánská vyhlídka, z které je možné spatřit rozsáhlý oblouk skal, který jsme dosud zdolali. Na rozcestí značených cest se dvanáctičlenná skupina vydala s Romanem doprava dále po žluté trase do údolí řeky Jihlavy a dále prudkým výstupem na rozsáhlé rozvaliny hradu Templštejn. Nový majitel torza zdí osvobodil od vegetace, která je dlouhá léta věznila v neprůchodném stavu, takže jsme měli možnost důkladně vše projít a vyhlédnout na moře lesů v údolí. Potom už nás čekala cesta k silnici u Jamolic, odkud jsme odjeli autobusem na oběd do Mohelna. Skupina turistů, kterou vedl Mirek, se na rozcestí značených cest vydala po žluté doleva. Stoupání na přírodní památku Biskoupský kopec bylo prudší, ale nelitovali jsme. Odměnou byl krásný zážitek z tohoto neobyčejně něžného koutu přírody - malé ostrůvky stromků a keřů na sametových loukách s vousatými pozůstatky tisíců odkvetlých konikleců. Došli jsme až do Senorad, odkud si nás vyzvedl pan řidič a odvezl do restaurace U Staňků.

Odpolední program patřil Dolním Kounicím. Odjeli jsme na místo zvané Karlov a odtud jsme šli pěšky – někteří po červené značce přes kapli sv. Antonína s křížovou cestou a někteří po silničce s pěknými výhledy až na Pálavu. V Dolních Kounicích nás příjemně ohromila prohlídka kláštera Rosa coeli, která byla skutečnou perlou a výtečnou tečkou za dnešním příjemným dnem.

Prošli jsme si městečko, podívali jsme se k synagoze, občerstvili jsme se a v 18 hodin jsme odjeli k domovu.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2013 | 1986 přečtení |
Zdroj: text. M.Drobná, foto: M. Drobná, M. Barnet |