12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Autobusový zájezd do Vídně na pochod „ Za nejkrásnější medailí.“
V sobotu 31.3.2012 jsme odjeli autobusem D.P. do Vídně na pochod „ Za nejkrásnější medailí“, který se konal již po 41. Start pochodu je v Nussdorfu.

V sobotu ráno jsme se sešli na parkovišti za Billou a nastoupili do autobusu s řidičem p. Mirkem Matějkou. V autobusu nám vedoucí zájezdu Jirka Veselý předal pokyny a popisy tras pochodu. Vyjeli jsme směrem na Znojmo, na hraničním přechodu v Hatích jsme se setkali s turisty z Třebíče. Společně jsme pokračovali do Vídně. Po příjezdu do Nussdorfu jsme vyřídili přihlášky na pochod. Od pořadatelů jsme dostali plánky tras na 11 a 18 km, a jako pozornost malou čokoládu.

start u KÄPT'N OTTO

přihlášení na pochod

pokyny k pochodu

pořadatelé

Pochod začal na Dunajské promenádě a pokračoval výstupem na Nasenweg. Po celou dobu výstupu jsme obdivovali krásné výhledy na Dunaj a trochu zamlženou Vídeň. Po zdoláni výstupu, který byl pro obě trasy společný, jsme se na kontrole rozdělili. Trasa 11km pokračovala směrem na Kahlenberg, a trasa 18 km na městečko Klosterneuburg. Prošli jsme vinicemi a kolem říčky došli na další kontrolu, od této kontroly začal opět výstup vzhůru bukovými lesy k výletní restauraci Agnesbründl, kde byla poslední kontrola. Z bukových lesů jsme přišli na cestu, kde se obě trasy opět spojily. Cesta lemovaná vinicemi s výhledem na televizní vysílač Kahlenberg nás zavedla ke hřbitovu a mezi domy jsme došli do cíle na Dunajském nábřeží do restaurace KÄPT'N OTTO.

Dunajská promenáda

až tam nahoru půjdeme !

NASENWEG

stále do kopce

vyhlídka na Dunaj

mosty přes Dunaj

Klosterneuburg

vinice

poháry na kontrole

na kontrole

a opět do kopce

bukovým lesem

výletní restaurace

televizní vysílač a výletní restaurace

odpočinek u vinic

rozkvetlá ulice

památník Lud. van Bethovena

v cíli

Zde jsme převzali objednané a zaplacené medaile. Ti, kteří ušlapali 18 km dostali zlatou. Stříbrná byla pro účastníky na trase 11 km.

cílová tabulka

už mám medaili !

Třebíč přebírá pohár za nejpočetnější skupinu

Po rozloučení s pořadateli jsme odjeli na malou prohlídku zábavného parku Prater.

návštěva PRATERU

v Prateru