14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Autobusový zájezd do Vídně na pochod „ Za nejkrásnější medailí.“
V sobotu 31.3.2012 jsme odjeli autobusem D.P. do Vídně na pochod „ Za nejkrásnější medailí“, který se konal již po 41. Start pochodu je v Nussdorfu.

V sobotu ráno jsme se sešli na parkovišti za Billou a nastoupili do autobusu s řidičem p. Mirkem Matějkou. V autobusu nám vedoucí zájezdu Jirka Veselý předal pokyny a popisy tras pochodu. Vyjeli jsme směrem na Znojmo, na hraničním přechodu v Hatích jsme se setkali s turisty z Třebíče. Společně jsme pokračovali do Vídně. Po příjezdu do Nussdorfu jsme vyřídili přihlášky na pochod. Od pořadatelů jsme dostali plánky tras na 11 a 18 km, a jako pozornost malou čokoládu.

start u KÄPT'N OTTO

přihlášení na pochod

pokyny k pochodu

pořadatelé

Pochod začal na Dunajské promenádě a pokračoval výstupem na Nasenweg. Po celou dobu výstupu jsme obdivovali krásné výhledy na Dunaj a trochu zamlženou Vídeň. Po zdoláni výstupu, který byl pro obě trasy společný, jsme se na kontrole rozdělili. Trasa 11km pokračovala směrem na Kahlenberg, a trasa 18 km na městečko Klosterneuburg. Prošli jsme vinicemi a kolem říčky došli na další kontrolu, od této kontroly začal opět výstup vzhůru bukovými lesy k výletní restauraci Agnesbründl, kde byla poslední kontrola. Z bukových lesů jsme přišli na cestu, kde se obě trasy opět spojily. Cesta lemovaná vinicemi s výhledem na televizní vysílač Kahlenberg nás zavedla ke hřbitovu a mezi domy jsme došli do cíle na Dunajském nábřeží do restaurace KÄPT'N OTTO.

Dunajská promenáda

až tam nahoru půjdeme !

NASENWEG

stále do kopce

vyhlídka na Dunaj

mosty přes Dunaj

Klosterneuburg

vinice

poháry na kontrole

na kontrole

a opět do kopce

bukovým lesem

výletní restaurace

televizní vysílač a výletní restaurace

odpočinek u vinic

rozkvetlá ulice

památník Lud. van Bethovena

v cíli

Zde jsme převzali objednané a zaplacené medaile. Ti, kteří ušlapali 18 km dostali zlatou. Stříbrná byla pro účastníky na trase 11 km.

cílová tabulka

už mám medaili !

Třebíč přebírá pohár za nejpočetnější skupinu

Po rozloučení s pořadateli jsme odjeli na malou prohlídku zábavného parku Prater.

návštěva PRATERU

v Prateru