27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Autobusový zájezd do Vídně na pochod „ Za nejkrásnější medailí.“
V sobotu 31.3.2012 jsme odjeli autobusem D.P. do Vídně na pochod „ Za nejkrásnější medailí“, který se konal již po 41. Start pochodu je v Nussdorfu.

V sobotu ráno jsme se sešli na parkovišti za Billou a nastoupili do autobusu s řidičem p. Mirkem Matějkou. V autobusu nám vedoucí zájezdu Jirka Veselý předal pokyny a popisy tras pochodu. Vyjeli jsme směrem na Znojmo, na hraničním přechodu v Hatích jsme se setkali s turisty z Třebíče. Společně jsme pokračovali do Vídně. Po příjezdu do Nussdorfu jsme vyřídili přihlášky na pochod. Od pořadatelů jsme dostali plánky tras na 11 a 18 km, a jako pozornost malou čokoládu.

start u KÄPT'N OTTO

přihlášení na pochod

pokyny k pochodu

pořadatelé

Pochod začal na Dunajské promenádě a pokračoval výstupem na Nasenweg. Po celou dobu výstupu jsme obdivovali krásné výhledy na Dunaj a trochu zamlženou Vídeň. Po zdoláni výstupu, který byl pro obě trasy společný, jsme se na kontrole rozdělili. Trasa 11km pokračovala směrem na Kahlenberg, a trasa 18 km na městečko Klosterneuburg. Prošli jsme vinicemi a kolem říčky došli na další kontrolu, od této kontroly začal opět výstup vzhůru bukovými lesy k výletní restauraci Agnesbründl, kde byla poslední kontrola. Z bukových lesů jsme přišli na cestu, kde se obě trasy opět spojily. Cesta lemovaná vinicemi s výhledem na televizní vysílač Kahlenberg nás zavedla ke hřbitovu a mezi domy jsme došli do cíle na Dunajském nábřeží do restaurace KÄPT'N OTTO.

Dunajská promenáda

až tam nahoru půjdeme !

NASENWEG

stále do kopce

vyhlídka na Dunaj

mosty přes Dunaj

Klosterneuburg

vinice

poháry na kontrole

na kontrole

a opět do kopce

bukovým lesem

výletní restaurace

televizní vysílač a výletní restaurace

odpočinek u vinic

rozkvetlá ulice

památník Lud. van Bethovena

v cíli

Zde jsme převzali objednané a zaplacené medaile. Ti, kteří ušlapali 18 km dostali zlatou. Stříbrná byla pro účastníky na trase 11 km.

cílová tabulka

už mám medaili !

Třebíč přebírá pohár za nejpočetnější skupinu

Po rozloučení s pořadateli jsme odjeli na malou prohlídku zábavného parku Prater.

návštěva PRATERU

v Prateru