14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi

Autobusový zájezd do Vídně na pochod „ Za nejkrásnější medailí.“
V sobotu 31.3.2012 jsme odjeli autobusem D.P. do Vídně na pochod „ Za nejkrásnější medailí“, který se konal již po 41. Start pochodu je v Nussdorfu.

V sobotu ráno jsme se sešli na parkovišti za Billou a nastoupili do autobusu s řidičem p. Mirkem Matějkou. V autobusu nám vedoucí zájezdu Jirka Veselý předal pokyny a popisy tras pochodu. Vyjeli jsme směrem na Znojmo, na hraničním přechodu v Hatích jsme se setkali s turisty z Třebíče. Společně jsme pokračovali do Vídně. Po příjezdu do Nussdorfu jsme vyřídili přihlášky na pochod. Od pořadatelů jsme dostali plánky tras na 11 a 18 km, a jako pozornost malou čokoládu.

start u KÄPT'N OTTO

přihlášení na pochod

pokyny k pochodu

pořadatelé

Pochod začal na Dunajské promenádě a pokračoval výstupem na Nasenweg. Po celou dobu výstupu jsme obdivovali krásné výhledy na Dunaj a trochu zamlženou Vídeň. Po zdoláni výstupu, který byl pro obě trasy společný, jsme se na kontrole rozdělili. Trasa 11km pokračovala směrem na Kahlenberg, a trasa 18 km na městečko Klosterneuburg. Prošli jsme vinicemi a kolem říčky došli na další kontrolu, od této kontroly začal opět výstup vzhůru bukovými lesy k výletní restauraci Agnesbründl, kde byla poslední kontrola. Z bukových lesů jsme přišli na cestu, kde se obě trasy opět spojily. Cesta lemovaná vinicemi s výhledem na televizní vysílač Kahlenberg nás zavedla ke hřbitovu a mezi domy jsme došli do cíle na Dunajském nábřeží do restaurace KÄPT'N OTTO.

Dunajská promenáda

až tam nahoru půjdeme !

NASENWEG

stále do kopce

vyhlídka na Dunaj

mosty přes Dunaj

Klosterneuburg

vinice

poháry na kontrole

na kontrole

a opět do kopce

bukovým lesem

výletní restaurace

televizní vysílač a výletní restaurace

odpočinek u vinic

rozkvetlá ulice

památník Lud. van Bethovena

v cíli

Zde jsme převzali objednané a zaplacené medaile. Ti, kteří ušlapali 18 km dostali zlatou. Stříbrná byla pro účastníky na trase 11 km.

cílová tabulka

už mám medaili !

Třebíč přebírá pohár za nejpočetnější skupinu

Po rozloučení s pořadateli jsme odjeli na malou prohlídku zábavného parku Prater.

návštěva PRATERU

v Prateru