27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Jezdovice – Špičák – Třešť
Když se střídá teplo se zimou a slunce s deštěm a naopak, říká se, že je aprílové počasí. Letos v dubnu je přímo ukázkové. Jednou jsou jarní, až skoro letní teploty, a ze dne na den je vystřídají mrazíky a sníh. Starostlivě jsme sledovali předpovědi počasí, jak asi bude v sobotu. V týdnu bylo dost chladno, ráno klesaly teploty až na bod mrazu, každou chvíli pršelo a dokonce i se sněhem. Avšak v sobotu 16. 4. 2011 se vylouplo sluníčko z mlhy, skromné mráčky byly přívětivě bílé a na déšť se ani náhodou nechystaly, ani vítr nefoukal. Proto se na plánovanou vycházku na Velký Špičák vypravilo 28 milovníků vycházek po krásné Vysočině.

V Jezdovicích jsme se nejprve zastavili u dřevěné sochy horníka (tu jsme už znali z únorového výšlapu s Majkou), a u ní nás vedoucí vlastivědně poznávací vycházky pan Jan Krejčí přivítal a řekl něco o dnešním putování do Národní přírodní rezervace Velký Špičák.
Trasa: Jezdovice, alejí k Černému pařezu, Špičák, U křížku, hájovna Na Číhadle, Třešťský zámek, Třešť město a ČD.
Cesta vedla převážně lesem. Obdivovali jsme hru slunečních paprsků, protínajících lesní velikány a pavoučí sítě obtěžkané korálky rosy. Mírným stoupáním jsme se dostali na vrchol Špičáku. Zapsali jsme se do Staniční knihy a pořídili jsme vrcholové foto všech účastníků. S drobnými zastávkami jsme došli k zámeckému parku v Třešti a do města.

v Jezdovicích

seznámení s programem

dřevěná socha horníka

pavučina obtěžkaná krůpějemi rosy

hra slunečních paprsků

cesta k Černému pařezu

u Černého pařezu

Přírodní rezervace Velký Špičák

na vrchol Špičáku

přes překážky

u Staniční knihy

na vrcholu Špičáku 733m

v přírodní rezervaci

starý padlý velikán

U křížku

vedoucí vycházky M. a J. Krejčovi

Douglasky tisolisté u myslivny

ani vánek nepohnul vodní hladinou

v zámeckém parku v Třešti

na nádvoří zámku

dřevěný betlém v Třešti

Někteří jeli nejbližším vlakem do Jihlavy, ostatní se stavili na jídlo v restauraci, nebo v cukrárně. Všichni chválili dobře připravenou vycházku, pěkné počasí a příjemné chvíle s kamarády turisty. 9 kilometrů, které jsme uťapali, jsme ani nepocítili.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 04. 2011 | 5405 přečtení |
Zdroj: text: Veselá, foto: Veselá, Veselý |