07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Jezdovice – Špičák – Třešť
Když se střídá teplo se zimou a slunce s deštěm a naopak, říká se, že je aprílové počasí. Letos v dubnu je přímo ukázkové. Jednou jsou jarní, až skoro letní teploty, a ze dne na den je vystřídají mrazíky a sníh. Starostlivě jsme sledovali předpovědi počasí, jak asi bude v sobotu. V týdnu bylo dost chladno, ráno klesaly teploty až na bod mrazu, každou chvíli pršelo a dokonce i se sněhem. Avšak v sobotu 16. 4. 2011 se vylouplo sluníčko z mlhy, skromné mráčky byly přívětivě bílé a na déšť se ani náhodou nechystaly, ani vítr nefoukal. Proto se na plánovanou vycházku na Velký Špičák vypravilo 28 milovníků vycházek po krásné Vysočině.

V Jezdovicích jsme se nejprve zastavili u dřevěné sochy horníka (tu jsme už znali z únorového výšlapu s Majkou), a u ní nás vedoucí vlastivědně poznávací vycházky pan Jan Krejčí přivítal a řekl něco o dnešním putování do Národní přírodní rezervace Velký Špičák.
Trasa: Jezdovice, alejí k Černému pařezu, Špičák, U křížku, hájovna Na Číhadle, Třešťský zámek, Třešť město a ČD.
Cesta vedla převážně lesem. Obdivovali jsme hru slunečních paprsků, protínajících lesní velikány a pavoučí sítě obtěžkané korálky rosy. Mírným stoupáním jsme se dostali na vrchol Špičáku. Zapsali jsme se do Staniční knihy a pořídili jsme vrcholové foto všech účastníků. S drobnými zastávkami jsme došli k zámeckému parku v Třešti a do města.

v Jezdovicích

seznámení s programem

dřevěná socha horníka

pavučina obtěžkaná krůpějemi rosy

hra slunečních paprsků

cesta k Černému pařezu

u Černého pařezu

Přírodní rezervace Velký Špičák

na vrchol Špičáku

přes překážky

u Staniční knihy

na vrcholu Špičáku 733m

v přírodní rezervaci

starý padlý velikán

U křížku

vedoucí vycházky M. a J. Krejčovi

Douglasky tisolisté u myslivny

ani vánek nepohnul vodní hladinou

v zámeckém parku v Třešti

na nádvoří zámku

dřevěný betlém v Třešti

Někteří jeli nejbližším vlakem do Jihlavy, ostatní se stavili na jídlo v restauraci, nebo v cukrárně. Všichni chválili dobře připravenou vycházku, pěkné počasí a příjemné chvíle s kamarády turisty. 9 kilometrů, které jsme uťapali, jsme ani nepocítili.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 04. 2011 | 5084 přečtení |
Zdroj: text: Veselá, foto: Veselá, Veselý |