13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Praha – Prokopské údolí
Naše hlavní město Praha je velkoměsto zahlcené dopravou a spoustou obyvatel tlačících se v ulicích a dopravních prostředcích. Mnoho z nás z menších měst a obcí si život v Praze ani neumí představit. Naproti tomu ale do Prahy jezdíme rádi pro její krásné pamětihodnosti. Naší průvodkyní Prahou bývá obvykle Hanka Kučerová. Zná Prahu dobře a bez ní bychom asi bloudili, nebo přinejmenším bychom nepoznali různá zákoutí a krásy naší metropole.

Tentokrát nás Hanka pozvala na procházku Prokopským údolím. 15 našich turistů se sešlo ve čtvrtek 29. 4. 2010 na hlavním nádraží v Jihlavě, aby něco málo po půl 9 hod. vystoupilo na Hlavním nádraží v Praze. Jak už to Hanka umí, měla pro nás překvapení. Hned na nádraží se zčistajasna objevila naše dobrá známá Hanka z Turnova. Rádi jsme ji opět viděli a těšili se na společné putování Prokopským údolím. Abychom si trochu protáhli unavená těla z dlouhého sezení ve vlaku, vedla nás Hanka na Karlovo náměstí. Řekla nám něco o historii a památkách a pak už jsme šli na metro a nechali se dovézt do Jinonic, odkud začalo naše putování.

Václavské náměstí

historie na Karlově náměstí

ponmník V. Hálka

v Jinonicích

Nejprve jsme vystoupali kolem rozkvetlých zahrad a dostali jsme se na naučnou stezku Butovickým hradištěm. Okouzlily nás skalní stepi a pohledy do údolí. Vlak, který v hloubce krajiny projížděl, působil jako dětská hračka. Stezka nás vedla do údolí Dalejského potoka. Podél potoka jsme došli po klidné silničce ke skalnímu tunelu, kterým jsme prošli a na dětském hřišti se lehce občerstvili. Dál jsme pokračovali Prokopským údolím ke krásnému skalnímu jezírku. Jezírko vzniklo zatopením vápencového lomu.Od jezírka cesta vedla do kopce a dovedla nás na náhorní plošinu, které vévodila skupina krásných borovic.Shora jsme obdivovali krásy okolí a výhled na Barrandovský most přes řeku Vltavu a pražské panorama. Celou cestu nás doprovázelo nádherné počasí. Sluníčko nešetřilo svými paprsky a v rozkvetlé náladě jsme se dostali ke stanici metra v Radlicích a odjeli zpět na Karlovo náměstí.

Hemrovy skály

vlak v údolí

Prokopské údolí

Dalejský potok

cesta tunelem

kříž na skále

na dětském hřišti

jezírko v lomu

skupina borovic

Praha

Z Karlova náměstí jsme prošli okolo Faustova domu do kláštera Emauzy a prohlédli jsme si zajímavou architekturu. Další naše zastávka byla v Botanické zahradě Vysoké školy zemědělské. Zahrada hýřila barvami rozkvetlých známých i cizokrajných květin, keřů a stromů. Do odjezdu vlaku nám zbývalo ještě dost času, tak jsme neplánovaně navštívili kostel Cyrila a Metoděje, kde se za 2. světové války ukrývali parašutisté po atentátu na Heidricha. Po prohlídce jsme šli přes Václavské náměstí na nádraží a odjeli do Jihlavy.

opatství Emauzy

Botanická zahrada

jinan dvoulaločný - ginko biloba

pamětní deska na kostele sv. Cyrila a Metoděje

Po pražských ulicích a přírodní rezervací Prokopského údolí jsme našlapali 14 km. Všichni byli moc spokojeni a poděkovali Hance za krásně prožitý jarní rozkvetlý den i za milé překvapení, které obě Hanky připravily.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 05. 05. 2010 | 5182 přečtení |
Zdroj: text Veselá, foto Veselá, Veselý, Dörrer |