Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Terakotová armáda v Praze
Již od května je ve velkém sále pražské Lucerny k vidění „osmý div světa“ Terakotová armáda 1. čínského císaře Čchin Š-chuang-tia. Ve středu 13.10.2009 jsme navštívili naši matičku Prahu, abychom na vlastní oči uviděli jeden z největších archeologických objevů 20. století.

U pokladny Lucerny jsme měli objednané vstupenky, tak první naše kroky směřovaly na výstavu.

příchod do Lucerny

než se vyřídí vstupenky

výzdoba Lucerny

před vstupem na výstavu

strážce před vstupem

terakotový bojovníkPrvní část výstavy nás seznámila o životě prvního čínského císaře Čchin Š-chuang-tia, který se narodil r. 259 před naším letopočtem pod jménem Jing Čcheng. Terakotová armáda byla součást hrobky tohoto císaře. Asi 7000 bojovníků - každý s jiným obličejem - stojí v pravidelných šicích a střeží jeho věčný spánek a vchod do hrobky, která leží asi 1,5 km od armády. Hrobka byla náhodně objevena při kopání studny v roce 1974.

V sále Lucerny je vystaveno asi 180 unikátních replik soch pěšáků, lukostřelců, důstojníků i koní císařovy armády a ještě další zajímavé exponáty. Mimo jiné i figuríny oblečené do šatů, zrekonstruovaných na základě kusů látek, obrázků a sošek z doby před více než 2200 lety.
Na výstavě jsme byli v úplně jiném světě. Žasli jsme nad krutostí života v této době, ale i nad uměním čínských bezejmenných umělců.
Na konci výstavy jsme se ještě zastavili nad upomínkovými předměty a využili jsme možnosti vlastnoručně si vyrazit pamětní minci.

upomínkové předměty

razíme si mince

upomínkové předmětyDojmy a postřehy z výstavy jsme vstřebávali ještě při procházce Prahou. Chvílemi nás strašil hustý černý mrak, který spustil kratičký, asi pětiminutový déšť, ale nás nezastavil. Na Karlově mostě ani jazzovému orchestru, hrajícímu na netradiční hudební nástroje asi nevadil, a proudící davy si z přepršky také nic nedělaly. Ještě jsme zašli k Orloji, někteří na Pražský hrad.

Staroměstská radnice

Mostecká věž

jazz na Karlově mostě

jako stříbro na Vltavě

pohled z Karlova mostuNakonec se opět všech 14 turistů sešlo na hlavním nádraží a v dobré náladě odjelo do Jihlavy.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 15. 10. 2009 | 2801 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server