Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Údolí Věžnického potoka
V sobotu 3. 10. 2009 se členové našeho klubu sešli na autobusovém nádraží,aby odjeli do Polné.Pan František Smejkal vedl z Polné vycházku údolím Věžnického potoka přes Věžničku a Rytířsko do Velkého Beranova.

Na pochod se nás vydalo 16. V Polné jsme se nejdříve zastavili na zámku, kde měl František krátký proslov a Heda zde s námi oslavila 75. narozeniny. Od zámku jsme si vychutnávali krásné pohledy na město a rybník Peklo.

pojedeme autobusem

Polenský zámek

něco z historie

Hedo, všechno nejlepší!

rybník PekloPři cestě vedoucí kolem Věžnického potoka jsme viděli i několik krásně udržovaných studánek.Ve Věžnici jsme navštívili keramickou dílnu a hospodu u Tadeáše v domě č.24. Zde nás stylově přivítal i oslík Tadeáš.

po modré

u Tadeáše

oslík Tadeáš

keramická dílna

v keramické dílně

v hospodě u TadeášePři pochodu na Rytířsko jsme si i zahoubařili. Na prosluněných místech u cesty jsme pak obdivovali až metrové stavby mravenců. V penzionu na Rytířsku jsme se posilnili výbornou polévkou a pokračovali v cestě do Kozlova a Velkého Beranova. Krajina u Kozlova byla přímo nádherná. I Marta neodolala a fotila tu krásu. Velký Beranov se nám ohlásil vysokými věžemi zemědělského areálu. V Beranově za kostelem jsme objevili studánku Barborku.

na zdraví


k Rytířsku

penzion v Rytířsku

krajina u Kozlova

Marta fotí

u Velkého BeranovaZde se s námi rozloučil náš vedoucí František. Díky pane Smejkale, za krásně prožitý den.

Františku, dík za krásný denPolovina turistů pak odjela do Jihlavy autobusem, a ti skalní pokračovali domů pěšky.
V Malém Beranově jsme pak ještě okusili medovinu a nakoupili med. Z plánovaných 13 km se nakonec vyklubalo kilometrů 18.

Autor textu a fotografií k vycházce: František DörrerTuto sobotu se také konal výlov rybníka Borovinka. Někteří naši členové se výlovu zúčastnili individuálně. Připojujeme pár obrázků.

výlov Borovinky

diváci

pěkný úlovek (candát)

sumec

vypuštěná Borovinka


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 10. 2009 | 2210 přečtení |
Zdroj: text : F. Dörrer, foto:F. Dörrer, V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server