14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Údolí Věžnického potoka
V sobotu 3. 10. 2009 se členové našeho klubu sešli na autobusovém nádraží,aby odjeli do Polné.Pan František Smejkal vedl z Polné vycházku údolím Věžnického potoka přes Věžničku a Rytířsko do Velkého Beranova.

Na pochod se nás vydalo 16. V Polné jsme se nejdříve zastavili na zámku, kde měl František krátký proslov a Heda zde s námi oslavila 75. narozeniny. Od zámku jsme si vychutnávali krásné pohledy na město a rybník Peklo.

pojedeme autobusem

Polenský zámek

něco z historie

Hedo, všechno nejlepší!

rybník Peklo

Při cestě vedoucí kolem Věžnického potoka jsme viděli i několik krásně udržovaných studánek.Ve Věžnici jsme navštívili keramickou dílnu a hospodu u Tadeáše v domě č.24. Zde nás stylově přivítal i oslík Tadeáš.

po modré

u Tadeáše

oslík Tadeáš

keramická dílna

v keramické dílně

v hospodě u Tadeáše

Při pochodu na Rytířsko jsme si i zahoubařili. Na prosluněných místech u cesty jsme pak obdivovali až metrové stavby mravenců. V penzionu na Rytířsku jsme se posilnili výbornou polévkou a pokračovali v cestě do Kozlova a Velkého Beranova. Krajina u Kozlova byla přímo nádherná. I Marta neodolala a fotila tu krásu. Velký Beranov se nám ohlásil vysokými věžemi zemědělského areálu. V Beranově za kostelem jsme objevili studánku Barborku.

na zdraví

k Rytířsku

penzion v Rytířsku

krajina u Kozlova

Marta fotí

u Velkého Beranova

Zde se s námi rozloučil náš vedoucí František. Díky pane Smejkale, za krásně prožitý den.

Františku, dík za krásný den

Polovina turistů pak odjela do Jihlavy autobusem, a ti skalní pokračovali domů pěšky.
V Malém Beranově jsme pak ještě okusili medovinu a nakoupili med. Z plánovaných 13 km se nakonec vyklubalo kilometrů 18.

Autor textu a fotografií k vycházce: František Dörrer

Tuto sobotu se také konal výlov rybníka Borovinka. Někteří naši členové se výlovu zúčastnili individuálně. Připojujeme pár obrázků.

výlov Borovinky

diváci