Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Sádek
Je to snad už tradice, že se na svátek sv. Václava jede na Sádecké hody. Tak i letos v pondělí ve státní svátek 28.9.2009 nás rychlík z Jihlavy odvezl do Šebkovic. Sešlo se nás 46 a všichni se těšili hlavně na burčák a pečené sele.

Vycházku vedla Hanka Kučerová, a jako překvapení přivedla s sebou naši milou kamarádku z Turnova Hanku.

Z Šebkovic jsme vyšli po neznačené cestě. Za slunečného počasí, hezkou krajinou, si nikdo neuvědomil, že jdeme neznámou cestou - necestou, zkrátka, že jsme trochu zabloudili. Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. My jsme se přesvědčili, že všechny cesty vedou na Sádek. Stále byl vidět, a tak jak jsme se ztratili, tak jsme se zase našli.

přijeli jsme do Šebkovic

těšíme se na burčák

krása borovic

pavoučí sítě

cestou necestou

támhle vidím Sádek

cesta na SádekDalší, trochu nemilé překvapení nás čekalo v cíli našeho bloudění. Nebylo pečené prasátko. Prý se snědlo už v sobotu. V restauraci nám ale nabídli moc dobrou gulášovou polévku, podávanou v bochníčku chleba. Burčák byl také výborný, a k dobré náladě už nám nic nechybělo. V poledne dorazila ještě další skupinka našich turistů (už nás bylo 55). Při hudbě jsme si i zatancovali a po skupinách se pomalu rozcházeli na vlak.

Sádek

všechny cesty vedou na Sádek

Sádecká lípa - strom r. 2006

vítají nás na Sádku

zaplnili jsme terasu

sedí se tu pohodlně

Sádecké vinohrady

gulášovka v bochníčku

je nám tu dobře

na zdraví s Hankou a Hankou

podzimní magnolie

k tanci i poslechu

čekání na vlak

péče o burčák

před odjezdemNěkteří šli už tou správnou cestou zpět do Šebkovic, jiní volili kratší cestu do blízkých Kojetic na Moravě.

Ušlapali jsme podle skupin asi 10-12 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 09. 2009 | 1539 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server