14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi

Pohádková Třebíč
KČT Třebíč pořádal v pátek 18.9.2009 již 3. ročník pochodu Pohádková Třebíč. Na tuto akci jsme slyšeli z minulých ročníků samou chválu. A tak se v páteční odpoledne vypravilo vlakem do Třebíče 17 velkých i malých lidiček z Jihlavy.

Na startu na Karlově náměstí u IC Malovaný dům bylo pěkně živo. Zaregistrovali jsme se a vydali se na trasu s kontrolami. První byla u Pravoslavného kostela. Tam nás vítal Ivánek. U vchodu do kostela seděla Nastěnka s Marfuškou a Dědečkem Hříbečkem. Prohlédli jsme si kostel uvnitř.

Karlovo náměstí

jdeme za pohádkou

vítá nás Ivánek

ve společnosti Nastěnky

Další cesta vedla parkem kolem sochy plk. Švece. Tam nás zastavila Městská policie. Ukázalo se, že jsme nic neprovedli, ale že je to součást pochodu. Děti dostaly pár otázek, týkajících se silničního provozu, mohly si vyzkoušet výstroj a prohlédnout si policejní auto.

všechno nám ukázali

že nám to sluší!

zvědovost nebere konce

Nadšeni z nečekaného zážitku jsme pokračovali v cestě za dobrodružstvím. Lávkou pro pěší jsme přešli železniční most přes Libušino údolí. Pro jihlavské děti to byl také nevšední zážitek. Přecházet tak vysoký most, to nezažívají často. A už jsme spěchali k další kontrole U Větrníku. Tam strašili Čerti.

na mostě

Větrník

čerti

Na Polance, u kontroly č.3, čekali Vodníci. Po namalování obrázku se děti i dospělí občerstvili v hospůdce. Dlouho jsme se nezdrželi a už jsme širokou cestou stoupali vzhůru na nádvoří zámku ( K4 ). Dvě princezny přivítaly děti otázkami, které opět musely zodpovědět. U zámku byly ještě hradní paní a květinové víly. Děti od nich dostaly razítko a sladkou odměnu, jako u každé kontroly.

hodný vodník

k zámku

u princezen

odměna

s květinovými vílami

Pokračovali jsme po trase na 5. kontrolu. Okolí Žižkovy mohyly obsadili Piráti a své bambitky měli nabity kulatými lízátky. Od Pirátů už to byl jen skok k Židovskému hřbitovu, kde vchod hlídali Duchové, a kde bylo poslední kontrolní stanoviště č.6.

piráti

piráti se svou Zrzkou

naše výprava

slunce zapadá

duchové u Židovského hřbitova

Do cíle v klubovně KČT u „Babáku“ jsme došli za soumraku. Všichni tady dostali párek nebo opečenou klobásku, děti se ještě zabavili u perníkové chaloupky a zahrály si na rytíře v maketě hradu.

u Babáku

perníková chaloupka

čekání na vlak

Všem se Pohádková Třebíč moc líbila. Ale pro nás zdaleka cesta ještě neskončila. Čekala nás další tůra na nádraží a vlakem do Jihlavy. Domů jsme se dostali až kolem 22. hodiny. Pohádková trasa měřila 6,2 km. My- pohádkoví pochodníci – jsme trasu měli delší o naťapané kilometry po cestě z vlaku a na vlak. Celkem to bylo 7,5 km.

Podle pořadatelů se akce zúčastnilo asi 900 lidí.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 09. 2009 | 6849 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |