07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Pohádková Třebíč
KČT Třebíč pořádal v pátek 18.9.2009 již 3. ročník pochodu Pohádková Třebíč. Na tuto akci jsme slyšeli z minulých ročníků samou chválu. A tak se v páteční odpoledne vypravilo vlakem do Třebíče 17 velkých i malých lidiček z Jihlavy.

Na startu na Karlově náměstí u IC Malovaný dům bylo pěkně živo. Zaregistrovali jsme se a vydali se na trasu s kontrolami. První byla u Pravoslavného kostela. Tam nás vítal Ivánek. U vchodu do kostela seděla Nastěnka s Marfuškou a Dědečkem Hříbečkem. Prohlédli jsme si kostel uvnitř.

Karlovo náměstí

jdeme za pohádkou

vítá nás Ivánek

ve společnosti Nastěnky

Další cesta vedla parkem kolem sochy plk. Švece. Tam nás zastavila Městská policie. Ukázalo se, že jsme nic neprovedli, ale že je to součást pochodu. Děti dostaly pár otázek, týkajících se silničního provozu, mohly si vyzkoušet výstroj a prohlédnout si policejní auto.

všechno nám ukázali

že nám to sluší!

zvědovost nebere konce

Nadšeni z nečekaného zážitku jsme pokračovali v cestě za dobrodružstvím. Lávkou pro pěší jsme přešli železniční most přes Libušino údolí. Pro jihlavské děti to byl také nevšední zážitek. Přecházet tak vysoký most, to nezažívají často. A už jsme spěchali k další kontrole U Větrníku. Tam strašili Čerti.

na mostě

Větrník

čerti

Na Polance, u kontroly č.3, čekali Vodníci. Po namalování obrázku se děti i dospělí občerstvili v hospůdce. Dlouho jsme se nezdrželi a už jsme širokou cestou stoupali vzhůru na nádvoří zámku ( K4 ). Dvě princezny přivítaly děti otázkami, které opět musely zodpovědět. U zámku byly ještě hradní paní a květinové víly. Děti od nich dostaly razítko a sladkou odměnu, jako u každé kontroly.

hodný vodník

k zámku

u princezen

odměna

s květinovými vílami

Pokračovali jsme po trase na 5. kontrolu. Okolí Žižkovy mohyly obsadili Piráti a své bambitky měli nabity kulatými lízátky. Od Pirátů už to byl jen skok k Židovskému hřbitovu, kde vchod hlídali Duchové, a kde bylo poslední kontrolní stanoviště č.6.

piráti

piráti se svou Zrzkou

naše výprava

slunce zapadá

duchové u Židovského hřbitova

Do cíle v klubovně KČT u „Babáku“ jsme došli za soumraku. Všichni tady dostali párek nebo opečenou klobásku, děti se ještě zabavili u perníkové chaloupky a zahrály si na rytíře v maketě hradu.

u Babáku

perníková chaloupka

čekání na vlak

Všem se Pohádková Třebíč moc líbila. Ale pro nás zdaleka cesta ještě neskončila. Čekala nás další tůra na nádraží a vlakem do Jihlavy. Domů jsme se dostali až kolem 22. hodiny. Pohádková trasa měřila 6,2 km. My- pohádkoví pochodníci – jsme trasu měli delší o naťapané kilometry po cestě z vlaku a na vlak. Celkem to bylo 7,5 km.

Podle pořadatelů se akce zúčastnilo asi 900 lidí.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 09. 2009 | 7615 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |