14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Pohádková Třebíč
KČT Třebíč pořádal v pátek 18.9.2009 již 3. ročník pochodu Pohádková Třebíč. Na tuto akci jsme slyšeli z minulých ročníků samou chválu. A tak se v páteční odpoledne vypravilo vlakem do Třebíče 17 velkých i malých lidiček z Jihlavy.

Na startu na Karlově náměstí u IC Malovaný dům bylo pěkně živo. Zaregistrovali jsme se a vydali se na trasu s kontrolami. První byla u Pravoslavného kostela. Tam nás vítal Ivánek. U vchodu do kostela seděla Nastěnka s Marfuškou a Dědečkem Hříbečkem. Prohlédli jsme si kostel uvnitř.

Karlovo náměstí

jdeme za pohádkou

vítá nás Ivánek

ve společnosti Nastěnky

Další cesta vedla parkem kolem sochy plk. Švece. Tam nás zastavila Městská policie. Ukázalo se, že jsme nic neprovedli, ale že je to součást pochodu. Děti dostaly pár otázek, týkajících se silničního provozu, mohly si vyzkoušet výstroj a prohlédnout si policejní auto.

všechno nám ukázali

že nám to sluší!

zvědovost nebere konce

Nadšeni z nečekaného zážitku jsme pokračovali v cestě za dobrodružstvím. Lávkou pro pěší jsme přešli železniční most přes Libušino údolí. Pro jihlavské děti to byl také nevšední zážitek. Přecházet tak vysoký most, to nezažívají často. A už jsme spěchali k další kontrole U Větrníku. Tam strašili Čerti.

na mostě

Větrník

čerti

Na Polance, u kontroly č.3, čekali Vodníci. Po namalování obrázku se děti i dospělí občerstvili v hospůdce. Dlouho jsme se nezdrželi a už jsme širokou cestou stoupali vzhůru na nádvoří zámku ( K4 ). Dvě princezny přivítaly děti otázkami, které opět musely zodpovědět. U zámku byly ještě hradní paní a květinové víly. Děti od nich dostaly razítko a sladkou odměnu, jako u každé kontroly.

hodný vodník

k zámku

u princezen

odměna

s květinovými vílami

Pokračovali jsme po trase na 5. kontrolu. Okolí Žižkovy mohyly obsadili Piráti a své bambitky měli nabity kulatými lízátky. Od Pirátů už to byl jen skok k Židovskému hřbitovu, kde vchod hlídali Duchové, a kde bylo poslední kontrolní stanoviště č.6.

piráti

piráti se svou Zrzkou

naše výprava

slunce zapadá

duchové u Židovského hřbitova

Do cíle v klubovně KČT u „Babáku“ jsme došli za soumraku. Všichni tady dostali párek nebo opečenou klobásku, děti se ještě zabavili u perníkové chaloupky a zahrály si na rytíře v maketě hradu.

u Babáku

perníková chaloupka

čekání na vlak

Všem se Pohádková Třebíč moc líbila. Ale pro nás zdaleka cesta ještě neskončila. Čekala nás další tůra na nádraží a vlakem do Jihlavy. Domů jsme se dostali až kolem 22. hodiny. Pohádková trasa měřila 6,2 km. My- pohádkoví pochodníci – jsme trasu měli delší o naťapané kilometry po cestě z vlaku a na vlak. Celkem to bylo 7,5 km.

Podle pořadatelů se akce zúčastnilo asi 900 lidí.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 09. 2009 | 7679 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |