19.01.2020: Vycházka 25. 1. 2020
Pojedeme autobusem 25. 1. 2020 v 7.40 hod. ze st. č. 15 do Řehořova  a budeme pokračovat po ZTZ do Přímělkova nebo do Bítovčic. Délka vycházky cca 10 km. Jídlo a pití s sebou. Zpět z Přímělkova os. vlakem do Jihlavy buď ve 12.52 hod. nebo 14.52 hod. Z Bítovčic os. vlakem v 12.55 hod. nebo 14.55 hod. Příjezd do Jihlavy ve 13.11 hod. nebo v 15.11 hod. Možnost také autobusem z Bítovčic ve 12,42 hod. nebo 15,45 hod. Příjezd Jihlava 13,07 hod. nebo 16,20 hod. Zve Petr

11.01.2020: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 18. 1. 2020
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Pojedeme osobním vlakem z Jihlavy hl. n. v 8:37 hod. (Jihlava město 8:41 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 9:35 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 13:18 sp.; 13:59 R; 15:17 sp.; 15:59 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 13:54 R; 15:54 R; 16:55 os Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Kontakt: 604 456 475, 606 194 366 jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

05.01.2020: Tradiční vycházka M. Budějovice – Zblovice 11. 1. 2020
V sobotu pojedeme do M. Budějovic rychlíkem v 8,26 z hl.n., přestup v Okříškách na osobní vlak do M. Budějovic, příjezd 9,37 hod. Dále autobusem do N. Syrovic. Trasa z N. Syrovic do Zblovic. asi 12 km. Buřty s sebou !! Ze Zblovic autobusem do M. Budějovic na vlak v 16,23 hod. Příjezd Jihlava 17,33 hod. Na vycházku zve Jirka

Pohádková Třebíč
KČT Třebíč pořádal v pátek 18.9.2009 již 3. ročník pochodu Pohádková Třebíč. Na tuto akci jsme slyšeli z minulých ročníků samou chválu. A tak se v páteční odpoledne vypravilo vlakem do Třebíče 17 velkých i malých lidiček z Jihlavy.

Na startu na Karlově náměstí u IC Malovaný dům bylo pěkně živo. Zaregistrovali jsme se a vydali se na trasu s kontrolami. První byla u Pravoslavného kostela. Tam nás vítal Ivánek. U vchodu do kostela seděla Nastěnka s Marfuškou a Dědečkem Hříbečkem. Prohlédli jsme si kostel uvnitř.

Karlovo náměstí

jdeme za pohádkou

vítá nás Ivánek

ve společnosti Nastěnky

Další cesta vedla parkem kolem sochy plk. Švece. Tam nás zastavila Městská policie. Ukázalo se, že jsme nic neprovedli, ale že je to součást pochodu. Děti dostaly pár otázek, týkajících se silničního provozu, mohly si vyzkoušet výstroj a prohlédnout si policejní auto.

všechno nám ukázali

že nám to sluší!

zvědovost nebere konce

Nadšeni z nečekaného zážitku jsme pokračovali v cestě za dobrodružstvím. Lávkou pro pěší jsme přešli železniční most přes Libušino údolí. Pro jihlavské děti to byl také nevšední zážitek. Přecházet tak vysoký most, to nezažívají často. A už jsme spěchali k další kontrole U Větrníku. Tam strašili Čerti.

na mostě

Větrník

čerti

Na Polance, u kontroly č.3, čekali Vodníci. Po namalování obrázku se děti i dospělí občerstvili v hospůdce. Dlouho jsme se nezdrželi a už jsme širokou cestou stoupali vzhůru na nádvoří zámku ( K4 ). Dvě princezny přivítaly děti otázkami, které opět musely zodpovědět. U zámku byly ještě hradní paní a květinové víly. Děti od nich dostaly razítko a sladkou odměnu, jako u každé kontroly.

hodný vodník

k zámku

u princezen

odměna

s květinovými vílami

Pokračovali jsme po trase na 5. kontrolu. Okolí Žižkovy mohyly obsadili Piráti a své bambitky měli nabity kulatými lízátky. Od Pirátů už to byl jen skok k Židovskému hřbitovu, kde vchod hlídali Duchové, a kde bylo poslední kontrolní stanoviště č.6.

piráti

piráti se svou Zrzkou

naše výprava

slunce zapadá

duchové u Židovského hřbitova

Do cíle v klubovně KČT u „Babáku“ jsme došli za soumraku. Všichni tady dostali párek nebo opečenou klobásku, děti se ještě zabavili u perníkové chaloupky a zahrály si na rytíře v maketě hradu.

u Babáku

perníková chaloupka

čekání na vlak

Všem se Pohádková Třebíč moc líbila. Ale pro nás zdaleka cesta ještě neskončila. Čekala nás další tůra na nádraží a vlakem do Jihlavy. Domů jsme se dostali až kolem 22. hodiny. Pohádková trasa měřila 6,2 km. My- pohádkoví pochodníci – jsme trasu měli delší o naťapané kilometry po cestě z vlaku a na vlak. Celkem to bylo 7,5 km.

Podle pořadatelů se akce zúčastnilo asi 900 lidí.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 09. 2009 | 7821 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |