Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Podzimní putování Železnými horami
Pořadatelé z Chrudimi připravili, letos již po 34., dvoudenní turistické putování po Železných horách. Naši členové se pravidelně zúčastňují. Dříve chodili pěší tůry, ale poslední roky jezdí cyklotrasy. Letošní Železné hory připadly na 12. a 13. září 2009.

Sobotní ráno bylo trochu zachmuřené, ba i mrholilo. Rosničky mnoho deště neslibovaly, jen tak trochu zataženo a místy přeháňky. Vybavili jsme se podle toho, a 7 cykloturistů vyjelo vlakem do Hlinska v Čechách. Tam začalo naše podzimní putování.

cestujeme vlakem do HlinskaNež jsme opustili Hlinsko, zastavili jsme se krátce v historické části města - v Betlémě.

zastavení v BetléměDalší cesta nás vedla do Ležáků. Navštívili jsme muzeum a prohlédli si pietní místo s hrobodomy. Na všechny tu padl smutek ze všeho, co se tady událo před více jak 60ti lety.


muzeum v Ležákách

hrobodomy v Ležákách
Nálada se nám zlepšila na cestě ke Křižanovické přehradě, při pohledu do údolí řeky Chrudimky. Na hrázi přehrady jsme se nasvačili, abychom měli energii na kopce, které nás čekaly. Vyšplhali jsme se vzhůru do vesnice Krásné. Na kopci ve výšce 614 m n. m. stojí vysílač stejného jména. Podívali jsme se po okolí a pak už jsme se vezli s kopce až do Vršova - Horního Bradla, kde jsme byli ubytováni.

údolí Chrudimky

Křižanovická přehrada

svačina na přehradě

zvonička v KrásnémSetkali jsme se tu s ostatními účastníky podzimního putování. Převážně to byli turisté z Jihlavy. Tentokrát jsme postrádali účast z Havlíčkova Brodu a Žamberka, ale i tak jsme se dobře bavili. Při poslechu hudby z vedlejšího sálu, kde byla svatba, došlo i na tanečky.

hlavní pořadatel Zdeněk

po večeři

večerní zábava

tanečkyNedělní ráno bylo chladné, a jak už to po zdařilém večeru bývá, vstávat se nám moc nechtělo. Ale snídaně už čekala a sluníčko nás lákalo s příslibem teplých paprsků. Plni nových sil jsme se vydali na cestu. Čekal nás výstup na kopec, přes Krásné, k Českým Lhoticím na rozhlednu Boika. Název dostala podle keltského kmene Boiů. Rozhledna byla postavena a zpřístupněna v r.2006. Měří 14,5 m a na 11m vysokou vyhlídkovou plošinu vedou 32 schody. Odtud je výhled na část východních Čech a po kraji Keltů. Před více než 2000 lety tu stálo jejich opevněné hradiště-oppidum. Na místě rozhledny měli pole, která obdělávali a nyní tudy prochází Keltská naučná stezka. V těsné blízkosti rozhledny byl také v r. 2006 vztyčen japonskou mírovou delegací skup. GOI Mírový sloup. Je to dvoumetrový bílý artefakt s čtyřjazyčnými nápisy „Ať mír vždy vládne na zemi“ U nás jsou Mírové sloupy ještě v Praze, Lidicích a v Terezíně. Potom jsme jeli po cyklostezce i Keltskou stezkou do Nasavrk a do Hlinska.

nedělní ráno

cyklostezka

vysílač Krásné


rozhledna Boika

krajina z rozhledny

na rozhledně

Mírový sloup

v japonštině

drobná oprava

Keltskou stezkou

v Nasavrkách

malé vydechnutí v půli kopce

cíl cesty - HlinskoVčerejší prohlídka Betléma byla krátká a nám se zdálo, že je třeba si krásné staré stavby znovu pořádně prohlédnout. Z Betléma jsme odjeli na nádraží a rychlíkem do Jihlavy.


v Betlémě

jako v pohádce

..... a zase v JihlavěBěhem putování jsme kopcovitým terénem ujeli 75 km, a prožili mnoho pěkných zážitků.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 09. 2009 | 1522 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá,Veselý, Dörrer,Navrkalová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server