Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Prázdninové vycházky
Naše činnost o prázdninách je trochu jiná, než v běžném roce. Vycházky nejsou předem plánované a pořádají se podle toho, jak má kdo čas a chuť něco pro druhé uspořádat . Letošní prázdninové akce připravili Draha Nováková, Fanynka Čermáková, Pepa Kaman a M. a J. Krejčovi.

4.7.2009 Okolo Bednárečku

Vystoupili jsme z vlaku v Bednárci v počtu 28 turistů a šli jsme 14 km krajinou bez turistického značení. Na cestě jsme sbírali houby, přešli jsme dvě lávky přes Žirovnický potok a místy jsme museli překonat bahnitý terén. U Kamenného Malíkova jsme viděli Čertovu skluzavku a nad potokem Vodníka.
Trasa:Bednárec, Nekrasín, Pejdlova Rosička , Kamenný Malíkov a Bednáreček. V hostinci U Matyldy jsme se zastavili na kávu, pivo, limo a něco na zub. Celý den bylo hodně teplo, zataženo, místy se ukázalo sluníčko. Nálada byla dobrá, ostatně jako vždy. Nezkazily nám ji ani zablácené boty, které se vzápětí umyly v mokré trávě. Putování vedli manželé M. a J. Krejčovi. Každý účastník výletu si odnesl domů, kromě hezkých zážitků, také Upomínkový list, který pro tuto vycházku připravil Jenda Krejčí.

účastníci vycházky

u Nekrasína

lesní potok

Žirovnický potok11.7.2009 Popice – Kostelec

Autobusem jsme jeli do Popic a potom už jsme vesele šlapali po svých, po zelené TZ pod Korunní kopec. Polojasné počasí bylo přímo jako stvořené ke sběru hub a borůvek. Přitom jsme pokračovali směrem do Kostelce. Bylo nás 12 a ušlapali jsme 10 km. Vycházku vedla Draha Nováková.


18.7.2009 Propršená vycházka Kamenná – Šlapanov

Z Kamenné jsme se vydali po cestě k lesu, dále přes louku a pak kolem dráhy ČD. Počasí nebylo moc vlídné k pochodníkům, protože neustále pršelo a bylo chladno. Přesto jsme neodolali houbám, které nám les nabízel. Trasu jsme si zkrátili asi o 3 km, abychom sami nebyli jako ty houby. Pod vedením Pepy Kamana ušlapalo15 mokrých turistů 8 km.

Šlapanov

u Kamenné

polní cesta1.8.2009 Hladov – Sedlejov

Autobusem jsme odjeli do Hladova, odtud jsme šli po žluté TZ, místy neznačenou cestou do Nepomuku, do Nevcehle a do Sedlejova. Bylo nás 21 a vycházku vedla Fanynka Čermáková a Pepa Kaman. V Sedlejově jsme měli dost času do odjezdu vlaku a restaurace byla zavřená, tak část nás odjela vlakem do Telče. Po prohlídce města a po osvěžení zmrzlinou jsme jeli vlakem do Jihlavy. Trochu jsme byli unaveni z horkého letního počasí a z ušlapaných 17 km.

v Hladově

neznačenou cestou

svačina u Nepomuku

Nepomuk

rybník v Sedlejově

Telč8.8.2009 K pramenům řeky Jihlavy

Vlakem jsme jeli do Jihlávky. Polní cestou jsme došli k pramenům Jihlavy a dál ke kapli sv. Kateřiny, která se opravuje. Ochutnali jsme vodu z pramene a po hlavní cestě jsme šlapali do Počátek. V Počátkách právě oslavovali hasiči 135 let od založení. Podívali jsme se na průvod a po občerstvení v restauraci jsme pokračovali do Žirovnice na vlak. Rychlík do Jihlavy měl 80 min. zpoždění.
Skupina 27 pochodníků ušla 14 km. Vycházku opět vedl Pepa Kaman. Počasí nám tentokrát nadělilo 26 °C tepla.


15.8.2009 Žirovnice

ČD- Popelín – polní cestou cca 1,5 km, pak po asfaltu, lesem volnou přírodou do Žirovnice na zámek – výstava květin, občerstvení v restauraci. Tuto skupinu vedl Pepa Kaman Druhá skupina šla z Počátek do Žirovnice. Vedla Fanynka Čermáková. Bylo vedro a dusno. Délka trasy 10 km

u Žirovnice

Zámek Žirovnice22.8.2009 Vycházka na Montserrat

Vlakem jsme odjeli do Mutišova, za deště jsme šli polní cestou na Montserrat. Po prohlídce jsme šli po zelené TZ podél řeky Dyje – okolo Louckého mlýna, Darkova mlýna, část polní cestou, část lesem do Dačic. V restauraci jsme si dali občerstvení a za vydatného deště šup do vlaku do Jihlavy.
Pochodujících bylo 20.
Vedl Pepa Kamanpoutní kostel Montserrat


Loucký mlýn

splav na DyjiNeměli jsme fotografie k některým prázdninovým článkům, proto byly použity fotky z našeho archivu.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 15. 09. 2009 | 2329 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server