Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Zájezd do oblasti Zwettl
V sobotu 12.9.2009 pořádal KČT Čeřínek pod vedením p. Kurky a p. Neubauera výlet do Rakouska, do okolí městečka Zwettl.

Sešli jsme se v 7:00 na tradičním místě odjezdů, na parkovišti u supermarketu Billa. Zaplnili jsme autobus a vyjeli směrem na Telč a Slavonice. Ještě než jsme dojeli k téměř opuštěnému hraničnímu přechodu do Rakouska, ujal se pan Neubauer slova, a povídal nám o historii a současnosti kraje okolo Zwettlu, takže nám cesta rychle ubíhala.
První zastávkou našeho výletu bylo město Waidhofen an der Thaya, které se samo označuje jako město ptáků - ti ptáci jsou Ibisové černí. Jsou zde chováni v obrovské voliéře.
Voliéra pro Ibisy černé

A jsou to opravdu krasavci.
Ibis

Potom jsme si v městečku prohlédli krásně vyzdobený kostel...
Slavnostní výzdoba kostela ve Waidhofenu

...radnici, a obešli si krátkou procházkou další městské zajímavosti.
Radnice ve Waidhofenu

Původně plánovaného výšlapu údolím řeky Dyje, jsme se museli vzdát, protože po dešti cesta nebývá zrovna bezpečná a příjemná.
Vyrazili jsme tedy do města Zwettl, kde jsme prošli některá ze schodišť,... prohlédli si centrum a vydali se nad město, k jedné z nejstarších památek, kostelíku sv. Martina.
Schody

...prohlédli si centrum a vydali se nad město, k jedné z nejstarších památek, kostelíku Propsteikirche s kaplí sv. Michala, kde se nám naskytl krásný výhled na město.
panorama Zwettlu

Na následující mapě, je možné si prohlédnout trasu této části cesty. Mapka je pohyblivá, lze ji zvětšovat a posouvat. jde také změnit na jiný mapový podklad, nebo satelitní snímek.

tato trasa vedla kolem dalšího kostelíka...
Kostelík
Odpočinek před cestou

...lesem, kde rostl i takovýto krásný hřib...
Houba

... až k jezírku, u horské chaty...
Jezírko u Schwarzalmu

... a domu majitele Zwettelského pivovaru...
dům pana Schwarze

... s restaurací.
v reastauraci

Tady je výškový profil naší sedmikolometrové procházky.
Profil nejdelšího pěšího úseku


U hotelu na nás čekal autobus, který nás dovezl na další cíl zájezdu, přehradu Ottenstein...
Výhled na přehradu

...kterou jsme si prohlédli z několika stran.
Hráz

Posledním cílem byl klášter, kousek od Zwettlu, kde jsme naše rakouské putování ukončili a odjeli směrem k domovu.
Klášter Zwettl

Klášter Zwettl podruhé

Po 12 a půl hodinách od ranního startu nás přivítala Jihlava, kde výlet skončil. Během dne jsme ušli asi 15 kilometrů a viděli spoustu zajímavostí, o kterých jsme se díky panu Neubauerovi také hodně dozvěděli.
| Autor: Miloš Veselý | Vydáno dne 13. 09. 2009 | 2739 přečtení |
Zdroj: foto: J.Veselá, M.Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server