Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Zájezd do oblasti Zwettl
V sobotu 12.9.2009 pořádal KČT Čeřínek pod vedením p. Kurky a p. Neubauera výlet do Rakouska, do okolí městečka Zwettl.

Sešli jsme se v 7:00 na tradičním místě odjezdů, na parkovišti u supermarketu Billa. Zaplnili jsme autobus a vyjeli směrem na Telč a Slavonice. Ještě než jsme dojeli k téměř opuštěnému hraničnímu přechodu do Rakouska, ujal se pan Neubauer slova, a povídal nám o historii a současnosti kraje okolo Zwettlu, takže nám cesta rychle ubíhala.
První zastávkou našeho výletu bylo město Waidhofen an der Thaya, které se samo označuje jako město ptáků - ti ptáci jsou Ibisové černí. Jsou zde chováni v obrovské voliéře.
Voliéra pro Ibisy černé

A jsou to opravdu krasavci.
Ibis

Potom jsme si v městečku prohlédli krásně vyzdobený kostel...
Slavnostní výzdoba kostela ve Waidhofenu

...radnici, a obešli si krátkou procházkou další městské zajímavosti.
Radnice ve Waidhofenu

Původně plánovaného výšlapu údolím řeky Dyje, jsme se museli vzdát, protože po dešti cesta nebývá zrovna bezpečná a příjemná.
Vyrazili jsme tedy do města Zwettl, kde jsme prošli některá ze schodišť,... prohlédli si centrum a vydali se nad město, k jedné z nejstarších památek, kostelíku sv. Martina.
Schody

...prohlédli si centrum a vydali se nad město, k jedné z nejstarších památek, kostelíku Propsteikirche s kaplí sv. Michala, kde se nám naskytl krásný výhled na město.
panorama Zwettlu

Na následující mapě, je možné si prohlédnout trasu této části cesty. Mapka je pohyblivá, lze ji zvětšovat a posouvat. jde také změnit na jiný mapový podklad, nebo satelitní snímek.

tato trasa vedla kolem dalšího kostelíka...
Kostelík
Odpočinek před cestou

...lesem, kde rostl i takovýto krásný hřib...
Houba

... až k jezírku, u horské chaty...
Jezírko u Schwarzalmu

... a domu majitele Zwettelského pivovaru...
dům pana Schwarze

... s restaurací.
v reastauraci

Tady je výškový profil naší sedmikolometrové procházky.
Profil nejdelšího pěšího úseku


U hotelu na nás čekal autobus, který nás dovezl na další cíl zájezdu, přehradu Ottenstein...
Výhled na přehradu

...kterou jsme si prohlédli z několika stran.
Hráz

Posledním cílem byl klášter, kousek od Zwettlu, kde jsme naše rakouské putování ukončili a odjeli směrem k domovu.
Klášter Zwettl

Klášter Zwettl podruhé

Po 12 a půl hodinách od ranního startu nás přivítala Jihlava, kde výlet skončil. Během dne jsme ušli asi 15 kilometrů a viděli spoustu zajímavostí, o kterých jsme se díky panu Neubauerovi také hodně dozvěděli.
| Autor: Miloš Veselý | Vydáno dne 13. 09. 2009 | 2779 přečtení |
Zdroj: foto: J.Veselá, M.Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server