Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Znojemským Podyjím k Sealsfieldovu kameni
Skončily prázdniny a pro nás nastal čas pravidelných vycházek a pochodů. První sobotu v září, přesně 5.9.2009 pořádal KČT Znojmo 13. ročník turistického pochodu Znojemským Podyjím. Loni jsme se touto dobou tohoto pochodu také zúčastnili, ale šli jsme trasu, která vedla na vyhlídku Králův stolec. Odtud jsme přes údolí řeky Dyje viděli Sealsfieldův kámen, a už tehdy jsme si slíbili, že příští pochod půjdeme druhou trasou, a podíváme se na Králův stolec z druhé strany od Sealsfieldova kamene.

Sešlo se nás 13 pochodníků na nádraží v Jihlavě a nejprve rychlíkem a z Okříšek osobákem jsme jeli do Znojma. Znojmo nás přivítalo slunečným a větrným počasím, pořadatelé vřelým přijetím a dobrotami. Po prezentaci jsme směle vykročili na 13,5 km trasu.

ve Znojmě na nádraží

na startu

pořadatelé

samé dobrotyOd hotelu Kárník , kolem Znojemského hradu jsme vyšli po žluté TZ do Trauznitzkého údolí. Úzká, kamenitá a srázem nakloněná cesta vedla převážně lesem kolem řeky Dyje. Zdárně jsme ji překonali a vystoupali na Sealsfieldův kámen.

lesem kolem Dyje

Trauznitzské údolíTady se nám ukázala nádherná vyhlídka do údolí, kde se vine řeka Dyje lemovaná hustým lesním porostem. V dálce naproti jsme viděli vyhlídku Králův stolec. A vlastně skoro neviděli, jak zanikala v dálce a v zeleni zdejší chráněné krajině. Na vrcholu Sealsfieldova kamene jsme načerpali nové síly lehkou svačinkou a postupovali dál po zelené TZ do Popic a následně po červené TZ do Konic.

na vyhlídce

údolí Dyje

vidíte uprostřed Králův stolec ?

borovice

svačina


Sealsfieldův kámen


u Popic

u KonicV Konicích se zrovna místní chystali na uzavření vinohradu před sklizní, nazvaném „ Hroznová koza“. Tento zvyk jsme neznali. U hostince „Na kopci“ se řadil nevelký průvod v dobových kostýmech. Nesli závory oděné do vinné révy, které měly asi vinohrady zavřít. Na co slouží dřevěná koza , také zahalená do vinných listů, to jsme nezjistili, ale třeba to všechno hlídá? V každém případě to bylo pro nás veselé oživení našeho putování. Průvod odešel dolů do vsi doprovázen libozvučnými tóny housliček.

chystá se průvod

Hroznová koza

průvod vycházíMy pokračovali na Kraví horu, odkud je moc pěkný výhled na Znojmo. Z Kraví hory už to jde šupem dolů pod hrad, aby se zase prudkým stoupáním vysupělo k hradu a do cíle pochodu. V cíli nás pořadatelé odměnili Pamětním listem, opět buchtami od pořadatelek a výborný chleba se sádlem a cibulí, Klasika a moc velká dobrota.

vřesoviště na Kraví hoře

kvetoucí vřes

Znojmo z Kraví hory

šupem dolů

v cíliRozloučili jsme se se znojemskými přáteli a po prohlídce okolí Znojemského hradu jsme odešli na nádraží a odjeli vlakem do Jihlavy. Uťapali jsme 15 km, i s cestou od vlaku a na vlak. S výletem byli všichni spokojeni. Od pořadatelů jsme zjistili, že se zúčastnilo celkem 90 turistů.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 09. 2009 | 1595 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý,F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server