Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Znojemským Podyjím k Sealsfieldovu kameni
Skončily prázdniny a pro nás nastal čas pravidelných vycházek a pochodů. První sobotu v září, přesně 5.9.2009 pořádal KČT Znojmo 13. ročník turistického pochodu Znojemským Podyjím. Loni jsme se touto dobou tohoto pochodu také zúčastnili, ale šli jsme trasu, která vedla na vyhlídku Králův stolec. Odtud jsme přes údolí řeky Dyje viděli Sealsfieldův kámen, a už tehdy jsme si slíbili, že příští pochod půjdeme druhou trasou, a podíváme se na Králův stolec z druhé strany od Sealsfieldova kamene.

Sešlo se nás 13 pochodníků na nádraží v Jihlavě a nejprve rychlíkem a z Okříšek osobákem jsme jeli do Znojma. Znojmo nás přivítalo slunečným a větrným počasím, pořadatelé vřelým přijetím a dobrotami. Po prezentaci jsme směle vykročili na 13,5 km trasu.

ve Znojmě na nádraží

na startu

pořadatelé

samé dobrotyOd hotelu Kárník , kolem Znojemského hradu jsme vyšli po žluté TZ do Trauznitzkého údolí. Úzká, kamenitá a srázem nakloněná cesta vedla převážně lesem kolem řeky Dyje. Zdárně jsme ji překonali a vystoupali na Sealsfieldův kámen.

lesem kolem Dyje

Trauznitzské údolíTady se nám ukázala nádherná vyhlídka do údolí, kde se vine řeka Dyje lemovaná hustým lesním porostem. V dálce naproti jsme viděli vyhlídku Králův stolec. A vlastně skoro neviděli, jak zanikala v dálce a v zeleni zdejší chráněné krajině. Na vrcholu Sealsfieldova kamene jsme načerpali nové síly lehkou svačinkou a postupovali dál po zelené TZ do Popic a následně po červené TZ do Konic.

na vyhlídce

údolí Dyje

vidíte uprostřed Králův stolec ?

borovice

svačina


Sealsfieldův kámen


u Popic

u KonicV Konicích se zrovna místní chystali na uzavření vinohradu před sklizní, nazvaném „ Hroznová koza“. Tento zvyk jsme neznali. U hostince „Na kopci“ se řadil nevelký průvod v dobových kostýmech. Nesli závory oděné do vinné révy, které měly asi vinohrady zavřít. Na co slouží dřevěná koza , také zahalená do vinných listů, to jsme nezjistili, ale třeba to všechno hlídá? V každém případě to bylo pro nás veselé oživení našeho putování. Průvod odešel dolů do vsi doprovázen libozvučnými tóny housliček.

chystá se průvod

Hroznová koza

průvod vycházíMy pokračovali na Kraví horu, odkud je moc pěkný výhled na Znojmo. Z Kraví hory už to jde šupem dolů pod hrad, aby se zase prudkým stoupáním vysupělo k hradu a do cíle pochodu. V cíli nás pořadatelé odměnili Pamětním listem, opět buchtami od pořadatelek a výborný chleba se sádlem a cibulí, Klasika a moc velká dobrota.

vřesoviště na Kraví hoře

kvetoucí vřes

Znojmo z Kraví hory

šupem dolů

v cíliRozloučili jsme se se znojemskými přáteli a po prohlídce okolí Znojemského hradu jsme odešli na nádraží a odjeli vlakem do Jihlavy. Uťapali jsme 15 km, i s cestou od vlaku a na vlak. S výletem byli všichni spokojeni. Od pořadatelů jsme zjistili, že se zúčastnilo celkem 90 turistů.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 09. 2009 | 1633 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý,F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server