Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Dovolená na Pálavě
Ve dnech 8.8.-15.8.2009 jsme navštívili krásný kraj Pálavy a okolí Novomlýnských nádrží. Bylo nás 12 a kola jsme samozřejmě nemohli nechat doma. Ubytováni jsme byli v Pavlově v malém penzionku. Přijeli jsme sem čtyřmi auty v sobotu dopoledne.

Protože právě byly v Pavlově hody, mohli jsme obdivovat skupinu lidových muzikantů a tanečníků v kyjovských krojích, kteří se u každého stavení zastavili a zatancovali. Byl to hezký začátek našeho pobytu.

Dovolená začíná

dvanáct kol v minigaráži

Pavlovské hody

lidová zábavaV neděli 9.8. jsme už vyjeli na kolech. Náš první výjezd byl do Lednice. Hned při příjezdu jsme neodolali pozvání na letové ukázky dravců společnosti Seiferos. Po představení jsme pokračovali v naplánované trase na Janův hrad, Minaret, zpět do Lednice a do Pavlova.

Pavlov a Dívčí hrady

letové ukázky dravců

orel bělohlavý

Janohrad

u JanohraduV pondělí 10.8. vedla okružní trasa z Pavlova do Dolních Věstonic s prohlídkou muzea, do Strachotína a přes Pasohlávky zpět do Pavlova. Neděle byla horká, tak jsme se těšili na koupání v blízkosti Pavlova. Osvěžení v chladivé vodě nás povzbudilo a po krátkém odpočinku v našem penzionku, nás zlákal blízký hrad Dívčí hrady, na který jsme měli krásný výhled. Pěší tůra (na kolech se tam nedá jet) je asi jen 2,5 km dlouhá, a vede kamenitou cestou do strmého kopce. Ty rozhledy ale potom stojí zato. Po návratu a po večeři jsme ještě absolvovali jednu z Vinařských stezek, která vede už podle názvu vinicemi, kde už pomalu dozrávalo víno. Byl to pěkný, pohodový a horký den. Ke kilometrům na kole jsme přidali asi 8 km pěšky.

na Dívčích hradech

Pavlov z Dívčích hradů

na zřícenině

vinice a Dívčí hradyV úterý 11.8. nás neprobudilo sluníčko, ale pěkně zatažená obloha. Mraky neudržely déšť, tak jsme rozhodli, že pojedeme tentokrát auty do Mikulova. Prohlédli jsme si město a navštívili židovskou synagogu. Mezitím se počasí umoudřilo a my se vydali do nedaleké jeskyně Na Turoldu. V jeskyni je unikátní krasová výzdoba, tzv. „turoldská“.Je podobná korálovým útesům, zdobená třpytivými krystalky kalcitu. V čase, kdy jsme byli v jeskyni, opět hustě pršelo, ale my máme asi přece jen štěstí, protože po opuštění jeskyně vysvitlo sluníčko a vydrželo až do večera. Pozdní odpoledne jsme příjemně strávili u dobrého vína a přitom jsme si zahráli petanque.

zámek Mikulov

na nádvoří zámku

prohlídka židovské synagogy

čtiři korintské sloupy v modlitebně


hrajeme petanque

posezení u vínaVe středu 12.8. jsme projeli Lednicko - valtický areál. Trasa: Pavlov – Nové Mlýny – Lednice – Apollonův chrám – Rybniční zámeček – Nový Dvůr – Tři Grácie – Sv. Hubert – Rendez-vous – Valtice (zámek) – Kolonáda – Sedlec – Mikulov – Milovice – Pavlov.

Apollonův chrám

Tři Grácie a sedm žen

Tři Grácie a pět mužů

Sv. Hubert

Rendez-vous

Valtický zámek

KolonádaVe čtvrtek 13.8.bylo zataženo a my jsme se vydali na objížďku Novomlýnských nádrží. Tyto cyklostezky nejsou kopcovité, tak jsme se těšili na pohodovou jízdu. Drkotali jsme se po betonových panelech a po hodně hrbolatých cestách (asfaltem zalitý štěrk). Večer nás nebolely nohy, ale ruce. Zabrat dostala i kola. Přesto jsme si užívali krásného okolí. Naše drncavá trasa vedla: Dolní Věstonice, Brod nad Dyjí, Drnholec, Pasohlávky, Iváň, Strachotín, kolem Novomlýnské nádrže, Milovice, Pavlov.

kolem jezer

řeka Jihlava

na Novomlýnské hráziPátek 14.8. byl náš poslední den před odjezdem domů. Chtěli jsme si splnit ještě dvě přání, a to přejít pěšky po hřebenech z Dívčích hradů do Mikulova a hlavně na Svatý kopeček, na který nám nikdy předtím nevyšel čas. Cesta po hřebenech nás vedla nejprve lesem, pak soutězkou ke skále Martinka, okolo Sirotčích hradů a dál po Stolové hoře do Mikulova a na Svatý kopeček. Po Křížové cestě jsme se vrátili dolů do Mikulova a potom už autobusem do Pavlova.

Nad Soutěskou

vápencové skály

Velký špunt

Novomlýnská jezera

Pálavské skály

u Sirotčího hradu

Svatý kopeček u Mikulova

Mikulov

na Svatém kopečku

Mikulov

ve vinném sklípkuSobota 15.8. byla trochu smutná, protože jsme se museli rozloučit s Pálavou a vrátit se do svých domovů.

dovolená končíPlni zážitků a vzpomínek se budeme těšit na další společné putování zase někde po českých nebo moravských cestách. Parta byla výborná, nálada celý týden veselá.

Celkem jsme na kolech ujeli 210 km, pěšky jsme ušlapali 24 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 01. 09. 2009 | 5376 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá,Veselý, Dörrer,Navrkalová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server