Hlavní menu
  Novinky
19.01.2020: Vycházka 25. 1. 2020
Pojedeme autobusem 25. 1. 2020 v 7.40 hod. ze st. č. 15 do Řehořova  a budeme pokračovat po ZTZ do Přímělkova nebo do Bítovčic. Délka vycházky cca 10 km. Jídlo a pití s sebou. Zpět z Přímělkova os. vlakem do Jihlavy buď ve 12.52 hod. nebo 14.52 hod. Z Bítovčic os. vlakem v 12.55 hod. nebo 14.55 hod. Příjezd do Jihlavy ve 13.11 hod. nebo v 15.11 hod. Možnost také autobusem z Bítovčic ve 12,42 hod. nebo 15,45 hod. Příjezd Jihlava 13,07 hod. nebo 16,20 hod. Zve Petr

11.01.2020: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 18. 1. 2020
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Pojedeme osobním vlakem z Jihlavy hl. n. v 8:37 hod. (Jihlava město 8:41 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 9:35 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 13:18 sp.; 13:59 R; 15:17 sp.; 15:59 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 13:54 R; 15:54 R; 16:55 os Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Kontakt: 604 456 475, 606 194 366 jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

05.01.2020: Tradiční vycházka M. Budějovice – Zblovice 11. 1. 2020
V sobotu pojedeme do M. Budějovic rychlíkem v 8,26 z hl.n., přestup v Okříškách na osobní vlak do M. Budějovic, příjezd 9,37 hod. Dále autobusem do N. Syrovic. Trasa z N. Syrovic do Zblovic. asi 12 km. Buřty s sebou !! Ze Zblovic autobusem do M. Budějovic na vlak v 16,23 hod. Příjezd Jihlava 17,33 hod. Na vycházku zve Jirka
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Dovolená na Pálavě
Ve dnech 8.8.-15.8.2009 jsme navštívili krásný kraj Pálavy a okolí Novomlýnských nádrží. Bylo nás 12 a kola jsme samozřejmě nemohli nechat doma. Ubytováni jsme byli v Pavlově v malém penzionku. Přijeli jsme sem čtyřmi auty v sobotu dopoledne.

Protože právě byly v Pavlově hody, mohli jsme obdivovat skupinu lidových muzikantů a tanečníků v kyjovských krojích, kteří se u každého stavení zastavili a zatancovali. Byl to hezký začátek našeho pobytu.

Dovolená začíná

dvanáct kol v minigaráži

Pavlovské hody

lidová zábavaV neděli 9.8. jsme už vyjeli na kolech. Náš první výjezd byl do Lednice. Hned při příjezdu jsme neodolali pozvání na letové ukázky dravců společnosti Seiferos. Po představení jsme pokračovali v naplánované trase na Janův hrad, Minaret, zpět do Lednice a do Pavlova.

Pavlov a Dívčí hrady

letové ukázky dravců

orel bělohlavý

Janohrad

u JanohraduV pondělí 10.8. vedla okružní trasa z Pavlova do Dolních Věstonic s prohlídkou muzea, do Strachotína a přes Pasohlávky zpět do Pavlova. Neděle byla horká, tak jsme se těšili na koupání v blízkosti Pavlova. Osvěžení v chladivé vodě nás povzbudilo a po krátkém odpočinku v našem penzionku, nás zlákal blízký hrad Dívčí hrady, na který jsme měli krásný výhled. Pěší tůra (na kolech se tam nedá jet) je asi jen 2,5 km dlouhá, a vede kamenitou cestou do strmého kopce. Ty rozhledy ale potom stojí zato. Po návratu a po večeři jsme ještě absolvovali jednu z Vinařských stezek, která vede už podle názvu vinicemi, kde už pomalu dozrávalo víno. Byl to pěkný, pohodový a horký den. Ke kilometrům na kole jsme přidali asi 8 km pěšky.

na Dívčích hradech

Pavlov z Dívčích hradů

na zřícenině

vinice a Dívčí hradyV úterý 11.8. nás neprobudilo sluníčko, ale pěkně zatažená obloha. Mraky neudržely déšť, tak jsme rozhodli, že pojedeme tentokrát auty do Mikulova. Prohlédli jsme si město a navštívili židovskou synagogu. Mezitím se počasí umoudřilo a my se vydali do nedaleké jeskyně Na Turoldu. V jeskyni je unikátní krasová výzdoba, tzv. „turoldská“.Je podobná korálovým útesům, zdobená třpytivými krystalky kalcitu. V čase, kdy jsme byli v jeskyni, opět hustě pršelo, ale my máme asi přece jen štěstí, protože po opuštění jeskyně vysvitlo sluníčko a vydrželo až do večera. Pozdní odpoledne jsme příjemně strávili u dobrého vína a přitom jsme si zahráli petanque.

zámek Mikulov

na nádvoří zámku

prohlídka židovské synagogy

čtiři korintské sloupy v modlitebně


hrajeme petanque

posezení u vínaVe středu 12.8. jsme projeli Lednicko - valtický areál. Trasa: Pavlov – Nové Mlýny – Lednice – Apollonův chrám – Rybniční zámeček – Nový Dvůr – Tři Grácie – Sv. Hubert – Rendez-vous – Valtice (zámek) – Kolonáda – Sedlec – Mikulov – Milovice – Pavlov.

Apollonův chrám

Tři Grácie a sedm žen

Tři Grácie a pět mužů

Sv. Hubert

Rendez-vous

Valtický zámek

KolonádaVe čtvrtek 13.8.bylo zataženo a my jsme se vydali na objížďku Novomlýnských nádrží. Tyto cyklostezky nejsou kopcovité, tak jsme se těšili na pohodovou jízdu. Drkotali jsme se po betonových panelech a po hodně hrbolatých cestách (asfaltem zalitý štěrk). Večer nás nebolely nohy, ale ruce. Zabrat dostala i kola. Přesto jsme si užívali krásného okolí. Naše drncavá trasa vedla: Dolní Věstonice, Brod nad Dyjí, Drnholec, Pasohlávky, Iváň, Strachotín, kolem Novomlýnské nádrže, Milovice, Pavlov.

kolem jezer

řeka Jihlava

na Novomlýnské hráziPátek 14.8. byl náš poslední den před odjezdem domů. Chtěli jsme si splnit ještě dvě přání, a to přejít pěšky po hřebenech z Dívčích hradů do Mikulova a hlavně na Svatý kopeček, na který nám nikdy předtím nevyšel čas. Cesta po hřebenech nás vedla nejprve lesem, pak soutězkou ke skále Martinka, okolo Sirotčích hradů a dál po Stolové hoře do Mikulova a na Svatý kopeček. Po Křížové cestě jsme se vrátili dolů do Mikulova a potom už autobusem do Pavlova.

Nad Soutěskou

vápencové skály

Velký špunt

Novomlýnská jezera

Pálavské skály

u Sirotčího hradu

Svatý kopeček u Mikulova

Mikulov

na Svatém kopečku

Mikulov

ve vinném sklípkuSobota 15.8. byla trochu smutná, protože jsme se museli rozloučit s Pálavou a vrátit se do svých domovů.

dovolená končíPlni zážitků a vzpomínek se budeme těšit na další společné putování zase někde po českých nebo moravských cestách. Parta byla výborná, nálada celý týden veselá.

Celkem jsme na kolech ujeli 210 km, pěšky jsme ušlapali 24 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 01. 09. 2009 | 5456 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá,Veselý, Dörrer,Navrkalová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server