Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Zájezd do Bavorska
18.7.2009 jsme vyjeli svými auty do Bavorska do města Eggstättu, kde jsme měli strávit cyklistický týden. V krásném penzionu se nás sešlo 27 jihlavských cykloturistů, převážně z KČT Čeřínek.

Hned večer po příjezdu jsme oslavili 80. narozeniny Luďka. Slavnostně rozkrojil dort, který na objednání připravili naši ubytovatelé z penzionu Gasthof Unterwirt Eggstätt.

naše ubytování

oslava narozenin

oslava narozenin

oslava narozenin


Další dny jsme poznávali okolní i vzdálenější kraj, každý podle svého uvážení. Jarda Šilhan nám předložil pár návrhů, co bychom mohli vidět a navštívit.

před prvním výjezdem

přes vodu

přes vodu

u jezera Chiemsee

kostel v Rimstingu

krajina u Eggstättu


Jezdili jsme okolo jezera Chiemsee. Auty jsme se vydali do 88 km vzdáleného Hitlerova sídla u Berchtesgadenu. Na horu Kehlstein nás dovezl autobus a na Kehlsteinhaus – Orlí hnízdo jsme se nechali vyvézt luxusním výtahem. Ty výhledy od Orlího hnízda byly úžasné. Počasí nám přálo.
Alpy

na vrcholu Orlí hnízdo

Kehlsteinhaus - Orlí hnízdo - 1834 m

Alpy z Orlího hnízda


Další dny se opět jezdilo na kole. Malá skupinka ale neodolala a cestovala znovu auty do tři hodiny jízdy vzdáleného zámku Ludvíka Bavorského Neuschwanstein. My jsme využili krásného letního počasí a poznávali zdejší kraj a příležitostně jsme se osvěžili a zaplavali si v jezeře. Viděli jsme mnoho malebných vesniček, podívali jsme se do jejich kostelů. Všude nás překvapilo, že jsou otevřené a přístupné k prohlédnutí.

kolem jezera Chiemsee

zastavení u vody

lekníny

v přístavu

historický vláček

Stephanskirchen

koupaliště

po koupání

Kloster Seeon

v klášterním kostele

Kloster Seeon


Potkali jsme také samoobsluhu na květiny. Gladioly rozkvetlé do nádherných barev nabízela cedulka s cenou, nožíkem na řezání a kasičkou. Kladli jsme si otázku, zda by to mohlo být takto i u nás???

samoobsluha na květinyAbychom nejezdili jenom na kole, rozhodli jsme se navštívit lodí dva ostrovy na jezeře Chiemsee. Nejprve nás motorová loď převezla na Herren-Insel – Pánský ostrov. V okolí zámku Herrenstein jsou nádherné vodotrysky. Z Pánského ostrova jsme další lodí pluli na Frauen-Insel – Dámský ostrov. Ten je menší, ale pěkný a plný rybářských krámků a keramických dílen. Po prohlídce ostrova jsme parníkem dopluli do přístavu Gstadt, kde na nás čekala kola, a odtud jsme jeli do Eggstättu.

v přístavu

na lodi

zámek - Herrenchiemsee


na zámku

fontána u zámku

Fraueninsel - dámský ostrov

prohlídka dámského ostrova

jízda parníkem


A tam na nás v „našem penzionu“ čekala – jako každý den – bohatá večeře. Vařili nám moc dobře. Snídaně i večeře byly moc chutné a nikdo určitě neměl málo. Spíš naopak. Nedalo se všechno stihnout, co bychom chtěli vidět,na to by nám nestačil ani další týden. Ale všechno jednou končí, a byl tu poslední den. Dopoledne jsme ještě využili k prohlídce Muzea automobilů v nedalekém městečku Amerang. Je tu vystaveno asi 220 veteránů vyrobených v Německých automobilkách. Jeden krásnější než druhý. V jiné části muzea jsou vystaveny i železniční modely. Všem se auta i mašinky moc líbily, hlavně muži si tu chvíli připadali jako kluci ve světě velkých hraček.

muzeum automobilů

historická vozidla


i malá auta jezdila

historické auto

historické auto

historické auto

nastupovat předem !!

muzeum vláčkůOd muzea už jsme definitivně odjížděli přes Pasov, Strážný a Písek do Jihlavy.

projíždíme Pasovem

Česká krajina u PískuNaše skupina Čeřínkovských ujela autem 1016 km, na kole 229 km a něco jsme našlapali pěšky po ostrovech apod. Počasí nám přálo. Pršelo jen v sobotu po cestě tam i zpět. V týdnu pršelo ve čtvrtek, ale to už jsme byli v té době v pohodě na večeři. Jarda Šilhan nám připravil nádherný týden, plný zážitků a vybral ubytování, které nemělo chybu. Prostě jsme se měli přímo královsky. Díky.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 07. 2009 | 3624 přečtení |
Zdroj: text Veselá, foto Veselá, Dörrer, Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server