Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Zájezd do Bavorska
18.7.2009 jsme vyjeli svými auty do Bavorska do města Eggstättu, kde jsme měli strávit cyklistický týden. V krásném penzionu se nás sešlo 27 jihlavských cykloturistů, převážně z KČT Čeřínek.

Hned večer po příjezdu jsme oslavili 80. narozeniny Luďka. Slavnostně rozkrojil dort, který na objednání připravili naši ubytovatelé z penzionu Gasthof Unterwirt Eggstätt.

naše ubytování

oslava narozenin

oslava narozenin

oslava narozenin


Další dny jsme poznávali okolní i vzdálenější kraj, každý podle svého uvážení. Jarda Šilhan nám předložil pár návrhů, co bychom mohli vidět a navštívit.

před prvním výjezdem

přes vodu

přes vodu

u jezera Chiemsee

kostel v Rimstingu

krajina u Eggstättu


Jezdili jsme okolo jezera Chiemsee. Auty jsme se vydali do 88 km vzdáleného Hitlerova sídla u Berchtesgadenu. Na horu Kehlstein nás dovezl autobus a na Kehlsteinhaus – Orlí hnízdo jsme se nechali vyvézt luxusním výtahem. Ty výhledy od Orlího hnízda byly úžasné. Počasí nám přálo.
Alpy

na vrcholu Orlí hnízdo

Kehlsteinhaus - Orlí hnízdo - 1834 m

Alpy z Orlího hnízda


Další dny se opět jezdilo na kole. Malá skupinka ale neodolala a cestovala znovu auty do tři hodiny jízdy vzdáleného zámku Ludvíka Bavorského Neuschwanstein. My jsme využili krásného letního počasí a poznávali zdejší kraj a příležitostně jsme se osvěžili a zaplavali si v jezeře. Viděli jsme mnoho malebných vesniček, podívali jsme se do jejich kostelů. Všude nás překvapilo, že jsou otevřené a přístupné k prohlédnutí.

kolem jezera Chiemsee

zastavení u vody

lekníny

v přístavu

historický vláček

Stephanskirchen

koupaliště

po koupání

Kloster Seeon

v klášterním kostele

Kloster Seeon


Potkali jsme také samoobsluhu na květiny. Gladioly rozkvetlé do nádherných barev nabízela cedulka s cenou, nožíkem na řezání a kasičkou. Kladli jsme si otázku, zda by to mohlo být takto i u nás???

samoobsluha na květinyAbychom nejezdili jenom na kole, rozhodli jsme se navštívit lodí dva ostrovy na jezeře Chiemsee. Nejprve nás motorová loď převezla na Herren-Insel – Pánský ostrov. V okolí zámku Herrenstein jsou nádherné vodotrysky. Z Pánského ostrova jsme další lodí pluli na Frauen-Insel – Dámský ostrov. Ten je menší, ale pěkný a plný rybářských krámků a keramických dílen. Po prohlídce ostrova jsme parníkem dopluli do přístavu Gstadt, kde na nás čekala kola, a odtud jsme jeli do Eggstättu.

v přístavu

na lodi

zámek - Herrenchiemsee


na zámku

fontána u zámku

Fraueninsel - dámský ostrov

prohlídka dámského ostrova

jízda parníkem


A tam na nás v „našem penzionu“ čekala – jako každý den – bohatá večeře. Vařili nám moc dobře. Snídaně i večeře byly moc chutné a nikdo určitě neměl málo. Spíš naopak. Nedalo se všechno stihnout, co bychom chtěli vidět,na to by nám nestačil ani další týden. Ale všechno jednou končí, a byl tu poslední den. Dopoledne jsme ještě využili k prohlídce Muzea automobilů v nedalekém městečku Amerang. Je tu vystaveno asi 220 veteránů vyrobených v Německých automobilkách. Jeden krásnější než druhý. V jiné části muzea jsou vystaveny i železniční modely. Všem se auta i mašinky moc líbily, hlavně muži si tu chvíli připadali jako kluci ve světě velkých hraček.

muzeum automobilů

historická vozidla


i malá auta jezdila

historické auto

historické auto

historické auto

nastupovat předem !!

muzeum vláčkůOd muzea už jsme definitivně odjížděli přes Pasov, Strážný a Písek do Jihlavy.

projíždíme Pasovem

Česká krajina u PískuNaše skupina Čeřínkovských ujela autem 1016 km, na kole 229 km a něco jsme našlapali pěšky po ostrovech apod. Počasí nám přálo. Pršelo jen v sobotu po cestě tam i zpět. V týdnu pršelo ve čtvrtek, ale to už jsme byli v té době v pohodě na večeři. Jarda Šilhan nám připravil nádherný týden, plný zážitků a vybral ubytování, které nemělo chybu. Prostě jsme se měli přímo královsky. Díky.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 07. 2009 | 3556 přečtení |
Zdroj: text Veselá, foto Veselá, Dörrer, Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server