Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
KAMENNSKÉ ALEJE
Klub českých turistů Kamenná nás pozval na 1. ročník turistického pochodu "Kamennské aleje", který se konal v sobotu 27.6.2009. Trasy byly vybrány pro pěší na 5,10 a 20 km, a cyklotrasa na 50 km. Naši turisté se domluvili,že někteří pojedou vlakem na pěší pochod, jiní, že pojedou z Jihlavy na kolech.

Z vlaku jsme šli rovnou k prezentaci v kovárně U Čoudy. Pořadatelé nás srdečně přívítali a po zapsání jsme se vydali na trasu 10 km dlouhou: Kamenná-Hájovna-Šlapanov, zde bylo v místní hospodě Na Návsi kontrolní stanoviště.

žel.zastávka Kamenná

od vlaku k prezentaci

přivítání U Čoudy

pokyny na cestu

na trase

nejmenší to vede

Šlapanov


Občerstvili jsme se, zahnali žízeň a vydali se dál po trase ke středověkému mostu. Most o třech mostních obloucích překlenuje říčku Šlapanku za obcí v blízkosti mlýna nazývaného U Lutriana. Jeho vznik se odhaduje asi na 16. století. U mostu jsme se potkali s našimi cykloturisty. Chvíli jsme si povídali, a potom pokračovali každý svou cestou.

středověký most u Lutriána

cykloturisté přijíždějí

dojmy z cesty

dvojice lip

krajina u Kamenné


V cíli v Kamenné opět v kovárně U Čoudy dostal každý účastník pamětní list. Na připraveném prostranství se peklo prasátko a grilovaly klobásky. Byla tu možnost si koupit pivo a kávu a k ní byli výborné zákusky.

setkání v cíli

Čekanka se připravuje

družná zábava

zbyly jen kosti

K tanci a poslechu hrála Čekanka. V Kamenné se nám moc líbilo. Bylo nám tu dobře. Škoda jen, že se čas rychle naplnil, a my jsme se museli rozloučit a odejít na vlak. Po celou dobu našeho putování bylo stále pod mrakem, ale teplo. Pořadatelé si zajistili počasí bez deště. Naši cyklisté jeli z Jihlavy do Kamenné, okruhem připraveným pořadateli a z Kamenné do Jihlavy.

pěší trasa

cyklotrasa


Naše poděkování patří manželům Dörrerovým, kteří vedli pěší trasu a manželům Sedláčkovým za vedení cyklistů.

Z KČT Čeřínek šlo 20 turistů pěšky. Celkem našlapali 13 Km.
Cykloturistů jelo 6 a ujeli 75 Km !! (ti jsou dobří, co?)

Podle informace od pořadatelů, se pochodu zúčastnilo 149 turistů.
Myslíme, že se 1.ročník Kamennských alejí povedl a těšíme se za rok na další.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 06. 2009 | 2133 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá, Dörrer, Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server